Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

malamu, jesi zakazala termin za intervju? :star:

Jesam, tek 18.og

Da se ubiješ. Da sam znala kupili bi mu kartu do sad. A ne ovako. Koje njesra.

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
malamu, jesi zakazala termin za intervju? :star:

Jesam, tek 18.og

Da se ubiješ. Da sam znala kupili bi mu kartu do sad. A ne ovako. Koje njesra.

Probaj da to gledaš malo pozitivnije - ovako bar imaš dovoljno vremena za pakovanje.

Znam da je to slaba uteha, ali to nije zavisilo od tebe. Šta je, tu je.

Edited by Saska+Tim

N-400: filled online on May 8th, 2021

Biometric Reuse Notice: May 8th, 2021
Interview: May 10th, 2022 - Interview De-Scheduled

Interview rescheduled on May 11th, 2022

New Interview: Jun 27th, 2022 - Approved 🥳

Oath Ceremony: July 14th, 2022

 

Link to comment
Share on other sites

Hey dragi moji HVALA PUNO svima na cestitkama :) HVALA i ovom forumu sto postoji jer meni je puno pomogao do sada u procesu za moju vizu, veliko izvinjenje sto ste me malo duze cekali na odgovore i moja iskustva sa intervjua, evo tu sam sada pa cu vam prenjeti moja iskustva.

Nakon sto prodjete obezbjedjenje kojem ste prvo rekli da ste dosli na intervju,kontrole na salteru gdje opet kazete zasto ste dosli, uzimaju vam pasos i mobitel pregledaju vas , vrate pasos i idete u cekaonicu, tu nakon 5 min bivate prozvani od strane sluzbenice/ka na salter i intervju pocinje, sluzbenica vas pita prvo za popunjene forme moraju biti popunjene striktno onako kako treba i kako je navedeno u listi koju ste dobili od ambasade(u onom broju primjeraka),trazi formu I-134 tj. affidavit of support od vaseg zarucnika eh tu ima jedna vazna napomena KAD DATE TU FORMU NAPOMENITI DA JE TO NOVA FORMA OD 10-TOG MJESECA PROSLE GODINE PREMA KOJOJ NE TREBA NOTARIZACIJA JER SADA VAS ZARUCNIK/ZARUCNICA TACNOST PODATAKA NAVEDENIH U TOJ FORMI GARANTUJE SVOJIM POTPISOM tako da nije vise potrebna notarzacija i isto tako bili bi dobro da imate uz sebe taj list na kojem to pise ima negdje ovdje na forumu na nekoj prethodnoj stranici cini mi se da je malamu stavila.Eh nakon toga vam trazi ostala uvjerenja(rodni list......) I na kraju dokaze o vasoj vezi kad sve pregleda taj dio intervjua je gotov, cekate opet par minuta prozovu vas ponovo za otiske prstiju i onda opet cekate da vas konzul prozove isto nekih par minuta,konzul u mom slucaju je znao malo bosanski tako da je razgovor bio na nasem jeziku.

Pitao me je kako se zove moj zarucnik, kako smo se upoznali,koliko smo dugo skupa, kada je zadnji put bio ovdje,sta radi tamo, koju je skolu zavrsio, gdje i skim zivi,da li su mu i roditelji tamo i to je bilo to na kraju mi je rekao dodjite u 4 po vasu vizu, cestitam i sretno.intervju je trajao manje od sat vremena i moja iskustva su samo naj naj

mislim da niko od vas nema razloga da se brine jer ako imate sve uredne dokumente nema nikakvih problema sve ide glatko. :)

a joj malamu znaci intervju tek za 15 dana ma nema veze nije tako puno brzo ce ovi dani proletiti

Link to comment
Share on other sites

Hey dragi moji HVALA PUNO svima na cestitkama :) HVALA i ovom forumu sto postoji jer meni je puno pomogao do sada u procesu za moju vizu, veliko izvinjenje sto ste me malo duze cekali na odgovore i moja iskustva sa intervjua, evo tu sam sada pa cu vam prenjeti moja iskustva.

Nakon sto prodjete obezbjedjenje kojem ste prvo rekli da ste dosli na intervju,kontrole na salteru gdje opet kazete zasto ste dosli, uzimaju vam pasos i mobitel pregledaju vas , vrate pasos i idete u cekaonicu, tu nakon 5 min bivate prozvani od strane sluzbenice/ka na salter i intervju pocinje, sluzbenica vas pita prvo za popunjene forme moraju biti popunjene striktno onako kako treba i kako je navedeno u listi koju ste dobili od ambasade(u onom broju primjeraka),trazi formu I-134 tj. affidavit of support od vaseg zarucnika eh tu ima jedna vazna napomena KAD DATE TU FORMU NAPOMENITI DA JE TO NOVA FORMA OD 10-TOG MJESECA PROSLE GODINE PREMA KOJOJ NE TREBA NOTARIZACIJA JER SADA VAS ZARUCNIK/ZARUCNICA TACNOST PODATAKA NAVEDENIH U TOJ FORMI GARANTUJE SVOJIM POTPISOM tako da nije vise potrebna notarzacija i isto tako bili bi dobro da imate uz sebe taj list na kojem to pise ima negdje ovdje na forumu na nekoj prethodnoj stranici cini mi se da je malamu stavila.Eh nakon toga vam trazi ostala uvjerenja(rodni list......) I na kraju dokaze o vasoj vezi kad sve pregleda taj dio intervjua je gotov, cekate opet par minuta prozovu vas ponovo za otiske prstiju i onda opet cekate da vas konzul prozove isto nekih par minuta,konzul u mom slucaju je znao malo bosanski tako da je razgovor bio na nasem jeziku.

Pitao me je kako se zove moj zarucnik, kako smo se upoznali,koliko smo dugo skupa, kada je zadnji put bio ovdje,sta radi tamo, koju je skolu zavrsio, gdje i skim zivi,da li su mu i roditelji tamo i to je bilo to na kraju mi je rekao dodjite u 4 po vasu vizu, cestitam i sretno.intervju je trajao manje od sat vremena i moja iskustva su samo naj naj

mislim da niko od vas nema razloga da se brine jer ako imate sve uredne dokumente nema nikakvih problema sve ide glatko. :)

a joj malamu znaci intervju tek za 15 dana ma nema veze nije tako puno brzo ce ovi dani proletiti

:dance: Bas mi je drago da ti je sve tako lijepo proslo! Neka je sa srecom aBd!

Nadam se da ce sve tako glatko i lijepo proci i nama koje ceka ista procedura :innocent:

Edited by unicorn

Service Center : Vermont Service Center

Consulate : Sarajevo, Bosnia and Herzegovina

I-129F Sent : July 11, 2009

I-129F NOA1 : July 14, 2009

I-129F RFE(s) : None, thank God

I-129F NOA2 : November 04, 2009

Interview: December 15, 2009

Visa received: December 16, 2009

loveshower.gifloveshower.gif

Link to comment
Share on other sites

malamu, jesi zakazala termin za intervju? :star:

Jesam, tek 18.og

Da se ubiješ. Da sam znala kupili bi mu kartu do sad. A ne ovako. Koje njesra.

Probaj da to gledaš malo pozitivnije - ovako bar imaš dovoljno vremena za pakovanje.

Znam da je to slaba uteha, ali to nije zavisilo od tebe. Šta je, tu je.

Ma svakako nisam htjela ići prije kraja septembra, ali mislila sam čim dobijem vizu da ćemo kupiti karte. Dragi bi trebao doći po mene, tj. biti tu jedan mjesec i onda skupa ići u usa. A ja neću da si kupujem kartu dok ne dobijem vizu. Od karata mi zavisi i plan puta za zeku.

Već smo bili otkazali njegov dolazak na intervju zbog toga jer nismo znali kad će biti..pa neće kupovati kartu dva dana prije...preskupo je. A nije da može ići kad mu se prohtije, pa radni smo ljudi jel...

Onda umjesto da donese papire, poslao je fedexom pa dok je to došlo..i evo nas tu gdje jesmo...

I šta sad..opet ništa ne znam.

Ma..šta mogu.

Bit će gotovo dva mjeseca od NOA2. :whistle:

joj malmu ne mogu da ti na private posaljem poruku ne znam sta je jel ti inbox prepun? de vidi to heh

a nije bio pun..ali još sam ga počistila malo...

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

malamu, de vidi moze li ti brada travel (nermin ili elvir) naci sta za dragog - jeftina sezona ove godine pocinje od 17 avgusta!

BTW, jeste vidjeli da je EC odobrila spajanje Austrijana Lufthansi? Nadam se da ce to znaciti jeftinije letove i jos bolje konekcije!

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Ima li ko kakvu stelu u americkoj ambasadi u Sa? :lol:

Poslala sam im email da pitam moramo li opet nositi originale vjencanog i rodnog lista, i izvod o nekaznjavanju, jer na onoj NVC check list pise da imaju originale, i niko mi se ne javlja ...

Ako znate ovako nekog za raju posaljite mi lokal na PM :D

Thanks!

12/05/11.......................Filed I-751

12/06/11.......................NOA

01/03/12......................BIO

09/10/12..................... Approved

09/21/12..................... Received GC

Link to comment
Share on other sites

malamu, de vidi moze li ti brada travel (nermin ili elvir) naci sta za dragog - jeftina sezona ove godine pocinje od 17 avgusta!

BTW, jeste vidjeli da je EC odobrila spajanje Austrijana Lufthansi? Nadam se da ce to znaciti jeftinije letove i jos bolje konekcije!

Nazalost, spajanje Austrian and Lufthansa ce znaciti skuplje karte i manji broj leteva. Iznenden sam da EU antitrust agency daje zeleno svjetlo za njihovo spajanje.

Link to comment
Share on other sites

Ima li ko kakvu stelu u americkoj ambasadi u Sa? :lol:

Poslala sam im email da pitam moramo li opet nositi originale vjencanog i rodnog lista, i izvod o nekaznjavanju, jer na onoj NVC check list pise da imaju originale, i niko mi se ne javlja ...

Ako znate ovako nekog za raju posaljite mi lokal na PM :D

Thanks!

445-700 pa cekaj da kaze for consular, press 2 (ili koji je vec broj) - tako ja u vecini slucajeva dobijam. Zadnji put zvala prosle godine za info za sestrinu F-1 vizu...

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Javila mi se konacno neka hamsa u ambasadi i kaze sve sto nam treba za interview jos da ponesemo je uvjerenje od vojske da Kenan nije sluzio vojni rok, i zajednicke slike. Ne moramo ponovo nositi vjencani, rodni, niti policijski certificate.

Posto sam ja amerikanac i ne vjerujem nikom bez nekog reference number ili imena, ja zatrazila joj fino ime ako bi bilo problema na interview sto nesto nismo ponijeli, kaze ona meni ne dajemo imena :lol: Hajde de...

12/05/11.......................Filed I-751

12/06/11.......................NOA

01/03/12......................BIO

09/10/12..................... Approved

09/21/12..................... Received GC

Link to comment
Share on other sites

samo da znate i ovo, sedam dana prije interview niko u ambasadi jos nije ni pogledao nas file :bonk:

Ja nazvala a teta kaze nismo mi jos primili fizicki file, na sto su se meni naravno noge odsjekle.

Prebaci me drugoj teti koja mi kaze evo primili smo mi ovdje masu paketa, nismo jos otvorili sve, cekaj da vidim da nije ovdje gdje :)

I nakon rovljenja par minuta nasla i ja cekam na telefonu, long distance poziv, dok ona po prvi put pregleda nas file :bonk:

Kad ga je nasla u kutiji prvo sto je rekla je:"Uh sta je ovo ovoliki file, sta je ovo ovako tesko?" :rofl:

12/05/11.......................Filed I-751

12/06/11.......................NOA

01/03/12......................BIO

09/10/12..................... Approved

09/21/12..................... Received GC

Link to comment
Share on other sites

malamu, de vidi moze li ti brada travel (nermin ili elvir) naci sta za dragog - jeftina sezona ove godine pocinje od 17 avgusta!

BTW, jeste vidjeli da je EC odobrila spajanje Austrijana Lufthansi? Nadam se da ce to znaciti jeftinije letove i jos bolje konekcije!

Hvala. Probat ćemo to sve uvezati, jer njegov povratak treba biti istim letom kao i moj odlazak :D

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

samo da znate i ovo, sedam dana prije interview niko u ambasadi jos nije ni pogledao nas file :bonk:

Ja nazvala a teta kaze nismo mi jos primili fizicki file, na sto su se meni naravno noge odsjekle.

Prebaci me drugoj teti koja mi kaze evo primili smo mi ovdje masu paketa, nismo jos otvorili sve, cekaj da vidim da nije ovdje gdje :)

I nakon rovljenja par minuta nasla i ja cekam na telefonu, long distance poziv, dok ona po prvi put pregleda nas file :bonk:

Kad ga je nasla u kutiji prvo sto je rekla je:"Uh sta je ovo ovoliki file, sta je ovo ovako tesko?" :rofl:

Koliko ono kila ima tvoj fajl? :rofl:

Nego, je li koristis Aba Net ili kako se vec zovu? Ja ih koristim pa skoro godinu i zadovoljna sam - i sestra i ja stalno zivkamo nase (i kucni i mobilni) ali nikad ne predje $10-15. Jos placam i za svoje - oni su valjda na Air Aba - ni to nije vise od $6-7.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...