Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Da li je neko ko ima zelenu kartu putovao u Kanadu??

Planiram put i zanima me da li nam treba viza sa zelenom kartom? Pretpostavljam da ne?

Mislim da je najbolje da nazoves ambasadu Kanade i pitas. :D

N400 Journey
 
2017-01-10: package sent 
2017-01-23: NOA1 hard copy received (date on the NOA1 01/17/2017)
2017-02-10: biometrics appointment 
2017-02-22: in line for the interview
2017-07-05: case status changed to we scheduled your interview ...etc
2017-07-10: interview letter received
2017-08-07: interview 
2017-09-01: in line for Oath
 
ROC Journey
2015-12-28: package sent
2015-12-29: NOA1 (received on 2016-01-19)
2016-01-26: biometrics app. in Fargo (letter received in mail on 2016-01-14)
2016-07-22: NOA2 Approved!
2016-07-30: Green card received
 

AOS Journey

2013-09-20 ( Day 1 ) - AOS, EAD, AP applications sent

2013-09-23 ( Day 3 ) - AOS, EAD, AP applications received

2013-09-26 ( Day 6 ) - email NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-09-30 ( Day 10 ) - hard copy NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-10-08 ( Day 18 ) - Biometrics Appointment Notice received in the mail

2013-10-25 ( Day 35) - Bio. Appt. in Fargo

2013-11-26 (Day 67) - EAD and AP approved !!!

2013-12-02 (Day 72) - EAD and AP sent to my address 

2013-12-05 (Day 75) - EAD and AP received in mail

2014-03-11 - RFE for AOS (some vaccination missing)

2014-03-18 - RFE respond sent

2014-03-24 - GREEN CARD APPROVED (CARD IN PRODUCTION)

2014-03-31 - GREEN CARD RECEIVED IN MAIL

 
 
Link to comment
Share on other sites

Drage moje,

Pridruzujem se vasim naporima u procesu dobijanja papira. Ima jako mnogo poruka i raznih informacija pa sam mislila da je najbolje da jednostavno zamolim da mi neko ko je prosao slicno pojasni sta moj verenik (americki drzavljanin) i ja konkretno da uradimo.

Naime, mi tek treba da posaljemo K-1 petition, ali se situacija malo izmenila u odnosu na pocetnu. Saznali smo da sam u drugom stanju :) U nadi da cemo vizu dobiti dok jos budem u stanju da putujem, imamo nekoliko pitanjca za iskusne:

- Da li se u kratkom opisu nase veze i razloga podnosenja za ovu vizu navodi i trudnoca? Ako da, da li je potrebno priloziti lekarsku dokumentaciju koja to potvrdjuje?

- Da li bi cinjenica da sam trudna mogla da ugrozi sansu za dobijanje vize, ili naprotiv, mozda moze i da je ubrza?

Generalno, svaka pomoc za ovu konkretnu situaciju je dobrodosla i bicemo zahvalni svima koji odvoje vreme da nam po ko zna koji put pisu o tome.

zdravo,evo i ja sam u istoj situaciji kao i ti,mi smo aplicirali za k1 vizu nedugo nakon sto smo saznali da sam trudna,dvoumili smo se sta da radimo za koju opciju da se odlucimo da bi imali sanse da ja dodjem tamo prije poroda,razgovarali smo i sa nekoliko advokata svi su rekli da jedino imamo sanse sa k1 vizom,tada naravno nismo znali ono sto danas znamo,ako zivis negdje gdje tvoji dokumenti idu u california centar onda imas sansu da dobijes za manje od 6 mjeseci vizu,ako ste negdje i pripadate texasu onda bas i nemate sansu,ali opet sve zavisi od srece,od naseg noa1 je proslo 4 puna mjeseca i jos nista,tako da cu se ja poroditi ovdje u bosni,njima apsolutno nista ne znaci to sto si ti trudna i sama,nit ti pomaze oko vize nit odmaze,ne znam kakva je tvoja situacija,moj vjerenik radi i ne moze doci prije septembra ja tad ulazim u 9 mjesec znaci citavu trudnocu sam sama,7 dana nakon sto se vratio iz bosne smo saznali za bebu,kako mi je svo ovo vrijeme samo ja znam...uglavnom nemoj se previse nadati da ces otici ali opet mozda si medju onim sretnima pa dobijes vizu prije termina,neko dobije noa 2 za 2 sedmice,2 mjeseca ili 6 mjeseci nema pravila,sretno.p.s. ovo sto se ljekarskog tice kod nas ne moras da snimas pluca ako si u drugom stanju

Link to comment
Share on other sites

Draga moja ja sam bila u istoj situaciji kao i ti kada sam podnela molbu za peticiju... Priloyili smo i lekarsku dokumentaciju prevedenu na engleski jezik da sam u drugom stanju... Cinjenica da si trudna niti ubryava niti usporava proces, samo znaci da je vasa veza prava i da nije zbog papira, ali morate imati i drugih dokaza naravno...Pre intervjua u ambasadi moras ici na x-ray a to ne smes nikako ako si u drugom stanju pa sam ja trazila odlaganje razgovora nakon porodjaja...

zdravo,vidim u istim smo situacijama,kako idu dokumenti za bebu,ja treba da se porodim pa onda sa bebom da idem,koliko se otprilike ceka,kakva je procedura

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Klaxi, ako se ne varam cini mi se da ti putujes sa detetom. Ako je jedan od roditelja Americki drzavljanin, cini mi se da mora samo overena izjava da je ok da dete putuje sa tobom, pa navedes datum i gde putujete i koliko ostajete. Dok sam radila u banci vidjala sam gomilu ljudi koji dolaze da notarizuju takva dokumenta. Visak dokumenata ne moze da skodi. Pozzzz :idea::idea::idea::idea::idea:

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

A neee, idem sa muzem i detetom. Ali pitala sam na drugom podforumu, ne treba vza za Permanent Resident, evo i link: http://www.cbsa-asfc.gc.ca/travel-voyage/td-dv-eng.html#_s2a

Nego, najsigurnije mi da cujem od nekog sa nasim pasosem :)

A izjava mi nije trebala kad sam putovala po Evropi, samo su mi u turistickoj agenciji kad sam htela u Grcku ili Tursku rekli da mora izjava, jer su Turci strogi sto se toga tice.

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Serbia
Timeline

Posto je otac americki drzavljan dete se smatra kao Amer rodjen u inostranstvu. Dobija odmah pasos i izvod iz maticne knjige rodjenih. Trebaju dokazi kao i za verenicku vizu da se vidi i dokaze da je dete njegovo, i taksa za poslednjih sedam godina koliko se secam ( ili mozda pet ali od toga sigurno ne manje). Taksu detaljno pregledaju da se vidi da li ima dovoljno prihoda da izdrzava tebe i dete. I kad aplicirate za to sve, mozete i za SSN za bebu stigne za nekoliko dana sve to...

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko ko ima zelenu kartu putovao u Kanadu??

Planiram put i zanima me da li nam treba viza sa zelenom kartom? Pretpostavljam da ne?

Ne treba viza za Kanadu. Putovala ja prije 2.godine. Uz pasos priloziti zelenu kartu. Prosla bez ikakvih problema.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ja sam trenutno u Srbiji. Doputovala sa muzem i bebom pre sest nedelja. Muz se vratio posle nedelju dana zbog posla a ja se vracam sa bebcem i mamom za dva dana... Ja imam AP, combo card. Na putu do Srbije me niko nista nije pitao.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Cao! Ima li neko trenutno da je u procesu za K1 vizu? Ili nadam se da neko od starih clanova moze da pomogne :) Dobila sam na kucnu adresu pismo iz ambasade sa onim uputstvima o potrebnim dokumentima za intervju, i jedno od njih je DS-160 obrazac ? Da li je neko tako jos dobio? Taj obrazac se odnosi nonimmigrant vize, a K1 spada u immigrant, pa sam sad zbunjena, pa cisto da proverim da li je jos neko tako dobio :huh:

Link to comment
Share on other sites

K1 viza spada pod nonimmigrant, svi se slažemo da je to smiješno, ali tako je. Pogotovo zato što kada tražiš svoj case na ceac web stranici (nakon što dođeš do NVC stadija pa nadalje), biraš opciju 'immigrant' da bi provjerila case status. Ja sam prošla kroz ovu fazu prije nekoliko mjeseci i uredno sam online popunila obrazac DS-160 za k1 vizu :) Sretno!

Cao! Ima li neko trenutno da je u procesu za K1 vizu? Ili nadam se da neko od starih clanova moze da pomogne :) Dobila sam na kucnu adresu pismo iz ambasade sa onim uputstvima o potrebnim dokumentima za intervju, i jedno od njih je DS-160 obrazac ? Da li je neko tako jos dobio? Taj obrazac se odnosi nonimmigrant vize, a K1 spada u immigrant, pa sam sad zbunjena, pa cisto da proverim da li je jos neko tako dobio :huh:

Spoiler

My AOS journey

Date Filed : 2014-11-26

NOA Date : 2014-12-06

RFE: 2014-12-26 (Translation of my international BC)

Bio. Appt. : 2014-12-31

RFE response received by USCIS: 2015-01-06

EAD/AP approved: 2015-02-18

NPIW letter: 2015-03-17

Service request: 2015-09-17

Response to service request: None

Service request 2: 2015-10-23

Service request 2 response: 2015-11-03 - USCIS anticipates a delay

EAD/AP renewal forms sent: 2015-11-04

Letter to Congressman sent: 2015-11-06

EAD/AP renewal electronic NOA1: 2015-11-10 (saying USCIS received and accepted my applications on 2015-11-06)

Email from Congressman's office - reviewing my case, will contact me with info: 2015-11-13

Received No Biometrics Required letter: 2015-11-20

Received letter of continuance asking for another translation of my BC (long story): 2015-11-20 (online status never changed)

Responded to letter of continuance: 2015-11-30

USCIS/DHS in Sacramento received my response (delivery confirmation): 2015-12.01

Received interview letter from Chatsworth office, CA: 2016-01-30

Received response from my congressman: 2016-02.02

AOS interview: 2016-02-10 Result:: RFE for medical

Medical done: 02/20/2016 - 03/03/2016

Medical Received By USCIS (UPS delivery confirmation): 2016-03-08

AOS approval date/Resident since: 2016-03-12

Card received: 2016-03-18

AOS took 15 months, 2 weeks and one day.

 

ROC:

Petition sent: 2018 - 02 - 22

Petition received by USCIS Laguna Niguel: 2018 - 02 - 23

 

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Cao ljudi... Evo ja da napisem kako sam prosla putujuci sa combo karticom...

Za Srbiju smo odputovali muz, beba i ja. Muz je ostao samo 6 dana a beba i ja 6 nedelja. Na putu do tamo nas niko nista nije pitao... Bas je bilo glatko. Za bebu smo platili punu cenu karte. Imali smo atestirano sediste za kola koje moze da se koristi u avionu. Kolica smo cekirali na gejtovima i nije bilo problema.

Kad sam ispracala muza pitala sam na aerodromu da li znaju sta je advance parole. Slali su me sa saltera na salter I na kraju niko nije znao. Rekli su mi da zovem avio kompaniju I da se raspitam na vreme I kad dodje vreme za putovanje ( imala sam jos pet nedelja do polaska ) da dodjem bar cetri sata ranije. Iako sam zvala aerodrom vise puta niko nije znao nista da mi kaze.

Na dan putovanja ( let je bio u 8 ujutru ) dosli smo u cetri sata na aerodrom , kao sto su mi sugerisali. Beba ima US pasos, moja mama srpski pasos sa multi turistickom vizom a ja advance parole, combo card. Bunili su se sto smo dosli tako rano. Medjutim, trebalo im je vise od sat vremena da provere da li mogu da me puste da se ukrcam na avion. Napravio se red od saltera do ulaza iza nas. Sluzbenica na checkin-u je zvala supervizora, supervisor je rekao da prvi put vidi tako nesto. Dala sam im pismo koje sam dobila uz karticu. Na kraju su zvali imigraciono u USA i oni su im rekli da je u redu I da me puste da se ukrcam. Agonija!

Nas POE je bio Washington Dulles aerodrom. Uputili su nas u non citizen red gde je bilo oko 200 ljudi ispred nas. Cekali smo vise od sat vremena. Prisli smo salteru, dali pasose I onaj papir za carinu na kom je sluzbenik napisao veliko slovo B preko cele strane. Uzeli su nam otiske i slikali nas. Rekli su nam da uzmemo nase kofere. Onda nas je drugi sluzbenik sproveo do cekaonice B gde je bilo par ljudi. Predala sam pasose i moju karticu. Dali su mi da popunim neki formular i rekli da sacekam. Posle 15ak minuta su me pozvali. Pitali su me par pitanja: Promenili ste prezime? Objasnila sam da sam dosla na k1 vizu I da sam se udala I predala za aos. Ponudila sam da vide marriage certificate, rekli su da nema potrebe. Za mamu su pitali koliko je ostala prosli put ( dva meseca ) I koliko planira da ostane sad ( mesec dana ). Odobrili su 6 meseci. Pitali su zasto moj tata nije dosao, rekla sam da je bolestan I da ne moze da putuje I da je to razlog zasto mama ostaje samo mesec Dana I da smo mi isli u Srbiju da bi on video unuka. To je bilo to. U moj pasos su zaheftali papiric koji je bio deo formulara koji Sam popunila ranije sa pecatom na kom pise paroled into USA. Uputili su nas dalje u red gde su transferi jer smo imali jos jedan let. Opet smo predali kofere I to je bilo to.

U koliko neko ima pitanja, slobodno pitajte.

Pozdrav iz Bafala

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...