Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Drage djevojke,

evo da vam ja prenesem svoje iskustvo, posto vidim da ima dosta pitanja vezano za putovanje dole, prijavu braka i promjenu prezimena. Ja sam iz Bosne, ali procedura je ocigledno ista. Znaci ovako, ja sam sad u februaru bila sa muzem u Bosni, kupila kartu na udato prezime iako mi je pasos na djevojacko i nisam imala nikakvih problema. Samo je bitno da na boarding kontroli pokazete originalni vjencani list ovjeren Appostile pecatom u vasem Secretary of State i kosta citavih $2!!! Sa sobom sam imala i AP takodje, izmedju ostalog svoju posjetu sam iskoristila da prijavim brak, jer preko konzulata to duze traje, mada ko nije u mogucnosti ostaje mu ta opcija ili da opunomoci nekoga od porodice da to ucini u njegovo ime, sto je opet bolja opcija nego direktno preko konzulata. Otprilike je to neko moje iskustvo, mislim da nije nista komplikovano za vas koje ste odlucile da promjenite prezime kao i ja, samo je bitno ako zelite da vam sve to brze bude gotovo, opunomocite nekoga dole i da vam posalje vjencani list, uvjerenje o drzavljanstvu i izvod iz maticne knjige rodjenih i sa tim dokumentima i originalnim americkim vjencanim listom nadovjerenim Appostile pecatom odete u konzulat i radite pasos na udato prezime.

Nadam se da sam bila malo od pomoci, srecno svima!

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Cao NESA, nazalost nemam odgovor na tvoje pitanje ali sam u istom procesu, nas 130 je odobren u decembru, pocetkom Januara je stigao nas slucaj u NVC, zadali su nam case number prosle sedmice, i upravo sam im poslala AOS u srjedu. Ako ne pratis vec prikljuci se na NVC February thread koju vodi Saylin, u prva dva posta je stavila skoro sve informacije o nvc procesu. Jedino sto trenutno niko ne zna je odgovor na tvoje pitanje. U zadnje se cini da su usporili, sto od nevremena to od povecanog broja aplikacija sad kad je uscis poceo odobravat ljude koji su cekali 10 mjeseci. Ja se nadam ne vise od 2 mjeseca, ali posto smo cekali 8mjeseci samo za uscis ne mogu vise biti optimista.
Sve najbolje.

Cestitam godisnjicu SmiljanaDjuro. Hvala na informacijama nadam se da ce se postupak brzo zavrsiti. Srecno dancin5hr.gif

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-3 Visa Country: Montenegro
Timeline

Cestitam godisnjicu SmiljanaDjuro. Hvala na informacijama nadam se da ce se postupak brzo zavrsiti. Srecno dancin5hr.gif

hvala puno Nesa! I ja se iskreno nadam ubrzo za sve nas. Ja upravo ispunila DS260 i poslala IV packet tako da sad pocinje zadnja runda cekanja na case complete. :)

Sretno!

1/7/14 - NVC received I129 and I130
2/11/14 - NVC case assigned
2/11/14 - AOS Bill invoiced and paid; DS261 completed
2/14/14 - AOS Bill showed as Paid
2/24/14 - AOS Packet arrived at NVC
2/27/14 - IV Bill Invoiced

2/28/14 - IV Bill Paid - heart.gif 1st WEDDING ANNIVERSARY (apartcray5ol.gif)

3/4/14 - IV Bill showed as Paid

3/6/14 - DS260 completed

3/11/14 - IV Packet delivered to NVC

3/13/14 - IV Packet logged in at Nvc

3/27/14 - CASE COMPLETE :dance:

__/__/14 - Interview

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala Sanja! Sad mi je lakse. Ja sam rezervisala kartu na novo prezime, a pasos mi je na devojacko. Sad mi je lakse kad cujem da si isla i ti tako i da nisi imala problema. Mi smo predali za promenu prezimena ovde, a u Srbiji cu ja da izvadim pasos, necu ovde da se cimam bez potrebe.

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Pozdrav svima,imam jedno pitanje vezano za verenicku vizu. Moj decko zivi u americi,i ima americko drzavljanstvo,zajedno smo 2 godine. hteli smo da se uzmemo tamo. pa planiram da sakupljam sve sto treba za vizu. Uzeli bismo se cim dođem. Sada krece pitanje,da li ja mogu da se posle vencanja vratim,ostala bih samo nekih 2-3 nedelje,jer imam nekih obaveza jos u Srbiji koje ne mogu da ostavim? Molim Vas da mi pomognete... hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima,imam jedno pitanje vezano za verenicku vizu. Moj decko zivi u americi,i ima americko drzavljanstvo,zajedno smo 2 godine. hteli smo da se uzmemo tamo. pa planiram da sakupljam sve sto treba za vizu. Uzeli bismo se cim dođem. Sada krece pitanje,da li ja mogu da se posle vencanja vratim,ostala bih samo nekih 2-3 nedelje,jer imam nekih obaveza jos u Srbiji koje ne mogu da ostavim? Molim Vas da mi pomognete... hvala unapred!

Caos Ana :) Nazalost, ne mozes da se vratis posle vencanja, sve dok ne dobijes advance parole ili green card. Najbolje je da sve obavis pre nego sto odes. Inace kada prodjes intervju u ambasadi, ti ne moras odma da odes u USA, imas rok 6 meseci - koliko ja znam. Eto...toliko...ako imas jos neko pitanje, slobodno pitaj. ;)

N400 Journey
 
2017-01-10: package sent 
2017-01-23: NOA1 hard copy received (date on the NOA1 01/17/2017)
2017-02-10: biometrics appointment 
2017-02-22: in line for the interview
2017-07-05: case status changed to we scheduled your interview ...etc
2017-07-10: interview letter received
2017-08-07: interview 
2017-09-01: in line for Oath
 
ROC Journey
2015-12-28: package sent
2015-12-29: NOA1 (received on 2016-01-19)
2016-01-26: biometrics app. in Fargo (letter received in mail on 2016-01-14)
2016-07-22: NOA2 Approved!
2016-07-30: Green card received
 

AOS Journey

2013-09-20 ( Day 1 ) - AOS, EAD, AP applications sent

2013-09-23 ( Day 3 ) - AOS, EAD, AP applications received

2013-09-26 ( Day 6 ) - email NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-09-30 ( Day 10 ) - hard copy NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-10-08 ( Day 18 ) - Biometrics Appointment Notice received in the mail

2013-10-25 ( Day 35) - Bio. Appt. in Fargo

2013-11-26 (Day 67) - EAD and AP approved !!!

2013-12-02 (Day 72) - EAD and AP sent to my address 

2013-12-05 (Day 75) - EAD and AP received in mail

2014-03-11 - RFE for AOS (some vaccination missing)

2014-03-18 - RFE respond sent

2014-03-24 - GREEN CARD APPROVED (CARD IN PRODUCTION)

2014-03-31 - GREEN CARD RECEIVED IN MAIL

 
 
Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima,imam jedno pitanje vezano za verenicku vizu. Moj decko zivi u americi,i ima americko drzavljanstvo,zajedno smo 2 godine. hteli smo da se uzmemo tamo. pa planiram da sakupljam sve sto treba za vizu. Uzeli bismo se cim dođem. Sada krece pitanje,da li ja mogu da se posle vencanja vratim,ostala bih samo nekih 2-3 nedelje,jer imam nekih obaveza jos u Srbiji koje ne mogu da ostavim? Molim Vas da mi pomognete... hvala unapred!

Prvo procedura za vernicku (ako ce tako) traje par meseci.... Kad dobijes vizu i uzmete se morate krenuti proceduru za promenu statusa za green card.... Mozes doci u Srbiju ali uz tu aplikaciju za green card ima jos jedna aplikacija da ispunis za pravo da izadjes iz USA dok si u procesu.... Nisam sigurna kako sve to ide ali moj savet je da ostanes dok ne dobijes green card..... Nadam se da sam nesto pomogla.... Izvini za moj srpski..... Engleski mi je materni jezik! :)

12/27/2013 - 129F sent
01/06/2014 - NOA1 received
02/20/2014 - RFE (they asked for a copy of my fiancés passport)
03/07/2014 - NOA2 received

03/21/2014 - NVC Sent documents to Belgrade Embassy

03/22/2014 - Belgrade Embassy recieved

03/26/2014 - Fiance in Serbia recieved letter rec

04/07/2014 - Fiance sent Packet 3 to Belgrade Embassy

04/18/2014 - Packet 4 Received

04/23/2014 - Interview date (APPROVED!!!)

04/25/2014 - Visa Received

05/05/2014 - US Entry

05/22/2014 - Married (L)

I-129F 60 days for approval

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Caos devojke :) Nije me bilo neko vreme, radim 2 posla...pa ne stizem. Inace dobila sam RFE za lekarski. Pametna doktorica nije skontala da sam tetanus dobila 2002, a od tada je bilo proslo 11 god - sada 12. A i moram da primim vakcinu protiv varicelle, tj malih boginja - navodno ta vakcina ne postoji u srb. Tako da sada moram da idem ovde kod lekara da primim te 2 vakcine. Nista strasno, nego opet cimanje. U utorak mi je zakazano, pa cu odma poslati nazad u USCIS. Nadam se da sve svi dobro i uzivate sa svojim polovinama ! :D

N400 Journey
 
2017-01-10: package sent 
2017-01-23: NOA1 hard copy received (date on the NOA1 01/17/2017)
2017-02-10: biometrics appointment 
2017-02-22: in line for the interview
2017-07-05: case status changed to we scheduled your interview ...etc
2017-07-10: interview letter received
2017-08-07: interview 
2017-09-01: in line for Oath
 
ROC Journey
2015-12-28: package sent
2015-12-29: NOA1 (received on 2016-01-19)
2016-01-26: biometrics app. in Fargo (letter received in mail on 2016-01-14)
2016-07-22: NOA2 Approved!
2016-07-30: Green card received
 

AOS Journey

2013-09-20 ( Day 1 ) - AOS, EAD, AP applications sent

2013-09-23 ( Day 3 ) - AOS, EAD, AP applications received

2013-09-26 ( Day 6 ) - email NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-09-30 ( Day 10 ) - hard copy NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-10-08 ( Day 18 ) - Biometrics Appointment Notice received in the mail

2013-10-25 ( Day 35) - Bio. Appt. in Fargo

2013-11-26 (Day 67) - EAD and AP approved !!!

2013-12-02 (Day 72) - EAD and AP sent to my address 

2013-12-05 (Day 75) - EAD and AP received in mail

2014-03-11 - RFE for AOS (some vaccination missing)

2014-03-18 - RFE respond sent

2014-03-24 - GREEN CARD APPROVED (CARD IN PRODUCTION)

2014-03-31 - GREEN CARD RECEIVED IN MAIL

 
 
Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Hvala vam puno na tako brzom odgovoru :) Mislili smo da procedura krace traje,i da mogu da se vratim. Pomislila sam i na opciju turisticke vize,ali znam da bi bio problem ako bismo se vencali onda. pritom ne znam da li bih mogla uopste da dobijem turisticku,posto sam zaposlena ali ne za stalno,a znam da traze mnogo toga.

Nismo se videli 4 meseca i bas mi je tesko,tada je poslednji put bio ovde sad.png ja bih ostala sada zauvek da mogu,ali zbog nekih porodicnih stvari moram da se vratim. Ne znam sta da radim iskreno,samo znam da me ubija ova daljina...

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala vam puno na tako brzom odgovoru smile.png Mislili smo da procedura krace traje,i da mogu da se vratim. Pomislila sam i na opciju turisticke vize,ali znam da bi bio problem ako bismo se vencali onda. pritom ne znam da li bih mogla uopste da dobijem turisticku,posto sam zaposlena ali ne za stalno,a znam da traze mnogo toga.

Nismo se videli 4 meseca i bas mi je tesko,tada je poslednji put bio ovde sad.png ja bih ostala sada zauvek da mogu,ali zbog nekih porodicnih stvari moram da se vratim. Ne znam sta da radim iskreno,samo znam da me ubija ova daljina...

Cao AnaG :). Nemoj ni slucajno da ides na turisticku pa da se venacas tamo,samo ces zakomplikovati sebi zivot.

Probaj da odes samo u posetu,jeste da bez stalnog zaposlenja je malo teze ali probaj,dobijali su ljudi sa raznim situacijama,nema pravila!

Ali ako ces iskreno moje misljenje,slaba ti je sansa.Ja sam isto htela da posetim decka (sadasnjeg muza), imala sam stalno zaposlenje i odbijena sam 2x za turisticku. Njima su to najrizicniji slucajevi ja mislim. Ako ces vec da probas tako nikako nemoj da ih lazes za njega,znaju sveeee cool.png . Ja sam i pored tih odbijanja dobila na kraju K1 brzo i lako.

Najbolje ti je da probas K1 ili K3,ne mora da znaci da se ceka uvek dugo,meni su npr odobrili za 36 dana.Verujem da ti je tesko ali ako ovo stvarno zelis spremi debele zivce i strpljenje. Srecno :)

Nato svaka cast za posao,verujem da ti je svanulo konacno :). E bas bezveze to za vakcine...ali bar ti nije komplikovano da zavrsis

Inace devojke,poslala sam RFE pre koju nedelju i opet sam sad u procesu,pa cemo videti koliko cu cekati na dozvole.ClockWatch2.gifrolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Serbia
Timeline

Drage moje jedina ja ne stizem nista da srocim... Ana samo polako,naoruzaj se strpljenjem i bice na kraju sve to ok, trud i cekanje se isplati uvek za onog PRAVOG... :) Ostale moje drage devojke mislim na vas i drzim vam palceve, kao i sebi... Ja bih trebala do kraja meseca da sve posaljem samo ne stizem nista od ovog malog po ceo dan sam nesto zauzeta oko njega... Tako da ne zamerite ako ovih dana budem imala brdo pitanja... :/

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...