Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Hotel Amerika mi izgleda simpa, oni su nam isto bili u opticaju kad smo trazili hotel za svadbu.

Eh idem sad pregledat sve ove linkove sto ste mi dale.

Nisam picky, samo da ima nice shower je sve sto mi treba:) Although jacuzzi tub would not hurt either

I mi smo Ameriku gledali, dok smo mislili da ćemo se ovdje vjenčati :P

Jelde da su predobri ljudi gore, nama su odgovorili odmah na svaki mail i svaki poziv, nisam morala cekati na odgovor i proposals danima kao s ostalim hotelima.

Bilo mi je pravo zao kad nam se lista popela na iznad 70 guests, a u njihovom restoranu kapacitet striktno 50 :(

Imate li sad planove za vjencanje ovamo, hocete li praviti big ole dernek ?

12/05/11.......................Filed I-751

12/06/11.......................NOA

01/03/12......................BIO

09/10/12..................... Approved

09/21/12..................... Received GC

Link to comment
Share on other sites

Super mi je i ona njihova bašta. :)

Mi planiramo do 50 ljudi. Ništa veliko. :star::D

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Još jednom da utvrdim odgovor na ovo :D

16. Have you ever been in an armed conflict, either as a participant or victim?

Da li se ovo pitanje odnosi na rat ili ne?

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

Još jednom da utvrdim odgovor na ovo :D

16. Have you ever been in an armed conflict, either as a participant or victim?

Da li se ovo pitanje odnosi na rat ili ne?

Ja sam na ovo za turisticku vizu odgovarala sa da jer jesam bila u ratu (armed conflict) - ako se Sarajevska opsada i rat ne pika kao to onda ne znam ni sama.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Još jednom da utvrdim odgovor na ovo :D

16. Have you ever been in an armed conflict, either as a participant or victim?

Da li se ovo pitanje odnosi na rat ili ne?

Ja sam na ovo za turisticku vizu odgovarala sa da jer jesam bila u ratu (armed conflict) - ako se Sarajevska opsada i rat ne pika kao to onda ne znam ni sama.

I ja sam stavila da sam bila u ratu (kao civil), ali bolje da pitam još jednom.

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

jel od vas neko polago nedavno americko drzavljanstvoooooo?

Od elektre vjerenik je skoro polagao, zakletva mu je ovih dana, probaj joj poslati PM

Ja sam polagala 2007. tako da ti moje iskustvo nece biti bas relevant ...

12/05/11.......................Filed I-751

12/06/11.......................NOA

01/03/12......................BIO

09/10/12..................... Approved

09/21/12..................... Received GC

Link to comment
Share on other sites

jel od vas neko polago nedavno americko drzavljanstvoooooo?

Od elektre vjerenik je skoro polagao, zakletva mu je ovih dana, probaj joj poslati PM

Ja sam polagala 2007. tako da ti moje iskustvo nece biti bas relevant ...

Upravo tako :)

Kad je vec rijec o ovome, treba li se slikati tog dana kad zavrsis sa zakletvom i predas papire za usa pasos?

On je vec prilozio dvije slike ranije, al nismo sigurni hoce li se opet morati slikati tog dana?

Ovo pitam jer mi se dragi hoce osisati na celu, pa da ne bude takav i u pasosu. :lol:

Koliko ce ga kostati taj pasos i za koliko vremena ce ga dobiti?

Link to comment
Share on other sites

jel od vas neko polago nedavno americko drzavljanstvoooooo?

Od elektre vjerenik je skoro polagao, zakletva mu je ovih dana, probaj joj poslati PM

Ja sam polagala 2007. tako da ti moje iskustvo nece biti bas relevant ...

Upravo tako :)

Kad je vec rijec o ovome, treba li se slikati tog dana kad zavrsis sa zakletvom i predas papire za usa pasos?

On je vec prilozio dvije slike ranije, al nismo sigurni hoce li se opet morati slikati tog dana?

Ovo pitam jer mi se dragi hoce osisati na celu, pa da ne bude takav i u pasosu. :lol:

Koliko ce ga kostati taj pasos i za koliko vremena ce ga dobiti?

Dvije slike za pasos su odvojeno od slika koje je poslao za aplikaciju. Moze se slikati i dan prije zakletve pa samo ponijeti slike i predati za pasos. Ne znam da li u njegovom gradu ima passport service center pa da uzme isti dan pasos (znam da ovdje u Chicagu ima i da novi USC mogu predati za pasos). Cijena je oko $160 ako je expedite i dobije se za 10 dana ali i obicno procesuiranje bude gotovo za isto vrijeme.

Hajde kad zavrsi nek nam napise kako je sve proslo - i intervju i zakletva i predaja za pasos - mene to apliciranje ceka u martu iduce godine :-)

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

jel od vas neko polago nedavno americko drzavljanstvoooooo?

Od elektre vjerenik je skoro polagao, zakletva mu je ovih dana, probaj joj poslati PM

Ja sam polagala 2007. tako da ti moje iskustvo nece biti bas relevant ...

Upravo tako :)

Kad je vec rijec o ovome, treba li se slikati tog dana kad zavrsis sa zakletvom i predas papire za usa pasos?

On je vec prilozio dvije slike ranije, al nismo sigurni hoce li se opet morati slikati tog dana?

Ovo pitam jer mi se dragi hoce osisati na celu, pa da ne bude takav i u pasosu. :lol:

Koliko ce ga kostati taj pasos i za koliko vremena ce ga dobiti?

Dvije slike za pasos su odvojeno od slika koje je poslao za aplikaciju. Moze se slikati i dan prije zakletve pa samo ponijeti slike i predati za pasos. Ne znam da li u njegovom gradu ima passport service center pa da uzme isti dan pasos (znam da ovdje u Chicagu ima i da novi USC mogu predati za pasos). Cijena je oko $160 ako je expedite i dobije se za 10 dana ali i obicno procesuiranje bude gotovo za isto vrijeme.

Hajde kad zavrsi nek nam napise kako je sve proslo - i intervju i zakletva i predaja za pasos - mene to apliciranje ceka u martu iduce godine :-)

ahhh ok bas ti hvala jer ja sam mislio da su te slike bile za pasos. jer kod nas neam tog passport servisa mi moramo otici u postu glavnu pa tamo da predamo diplomu koja se dobije kad zavrsis sa zakletvom i money order za neznam jos koliko je pasos jer sam cuo da su poskupili al nisam siguran i onda se ceka neznam koliko. al bas ti hvala za te slike dobro je da sam saznao ja se htijeo na celu osisat zbog ove vrucine al dobro je da nisam jer bi mi slika izgledala kao neki lopov heheh i cim zavrsim sa zakletvom i svemu bas cu vam sve javit kako je bilo a sto se tice intervjua ja sam ga vec obavio to je bilo nesto sto sam se ja ismijao nenormalno puno dali su mi knjigicu sa 100 pitanja i odgovora uvezi amerike i njene istorije i onda kad sam otisao na razgovor i sve pitali su me samo tri pitanja i to vemo jednostavna pitanja sto i lagahna i onda te ti kaze da napises jednu recenicu i to ti je to imas neki jos jedno aplikaciju koju ti ona dane tamo da je odma ispunjavas jer ona te pita ti odma odgovaras na toj aplikaciji sa da ili ne i to ti je to ona ti onda rekne da si prosao i da ce ce te obavijestit kad ces da dobijes termin za polaganje zakletve i to cu vam ispricat kad je ja zavrsim i jos jednom hvala vam puno za sve pa se cujemo caoooo

Link to comment
Share on other sites

ispraznih :D

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

jel od vas neko polago nedavno americko drzavljanstvoooooo?

Od elektre vjerenik je skoro polagao, zakletva mu je ovih dana, probaj joj poslati PM

Ja sam polagala 2007. tako da ti moje iskustvo nece biti bas relevant ...

Upravo tako :)

Kad je vec rijec o ovome, treba li se slikati tog dana kad zavrsis sa zakletvom i predas papire za usa pasos?

On je vec prilozio dvije slike ranije, al nismo sigurni hoce li se opet morati slikati tog dana?

Ovo pitam jer mi se dragi hoce osisati na celu, pa da ne bude takav i u pasosu. :lol:

Koliko ce ga kostati taj pasos i za koliko vremena ce ga dobiti?

Dvije slike za pasos su odvojeno od slika koje je poslao za aplikaciju. Moze se slikati i dan prije zakletve pa samo ponijeti slike i predati za pasos. Ne znam da li u njegovom gradu ima passport service center pa da uzme isti dan pasos (znam da ovdje u Chicagu ima i da novi USC mogu predati za pasos). Cijena je oko $160 ako je expedite i dobije se za 10 dana ali i obicno procesuiranje bude gotovo za isto vrijeme.

Hajde kad zavrsi nek nam napise kako je sve proslo - i intervju i zakletva i predaja za pasos - mene to apliciranje ceka u martu iduce godine :-)

ahhh ok bas ti hvala jer ja sam mislio da su te slike bile za pasos. jer kod nas neam tog passport servisa mi moramo otici u postu glavnu pa tamo da predamo diplomu koja se dobije kad zavrsis sa zakletvom i money order za neznam jos koliko je pasos jer sam cuo da su poskupili al nisam siguran i onda se ceka neznam koliko. al bas ti hvala za te slike dobro je da sam saznao ja se htijeo na celu osisat zbog ove vrucine al dobro je da nisam jer bi mi slika izgledala kao neki lopov heheh i cim zavrsim sa zakletvom i svemu bas cu vam sve javit kako je bilo a sto se tice intervjua ja sam ga vec obavio to je bilo nesto sto sam se ja ismijao nenormalno puno dali su mi knjigicu sa 100 pitanja i odgovora uvezi amerike i njene istorije i onda kad sam otisao na razgovor i sve pitali su me samo tri pitanja i to vemo jednostavna pitanja sto i lagahna i onda te ti kaze da napises jednu recenicu i to ti je to imas neki jos jedno aplikaciju koju ti ona dane tamo da je odma ispunjavas jer ona te pita ti odma odgovaras na toj aplikaciji sa da ili ne i to ti je to ona ti onda rekne da si prosao i da ce ce te obavijestit kad ces da dobijes termin za polaganje zakletve i to cu vam ispricat kad je ja zavrsim i jos jednom hvala vam puno za sve pa se cujemo caoooo

Electrincojk,

evo info koliko dugo treba za pasos (primjeticete da pise 2-4 sedmice iako na podforumu Naturalizacija imaju izvjestaji ljudi da su pasos dobili za 7-10 dana): http://travel.state.gov/passport/get/proce...ssing_1740.html

Cijena: http://travel.state.gov/passport/get/fees/fees_837.html $100 obicni, $160 je expedited - ali barem vazi 10 godina sto te izadje $16 po godini :-) pa ga to cini priceless! Evo me kao ona MasterCard reklama....

PS. Ako je guzva na mjestu gdje polazes zakletvu predlazem unaprijed naci par okolnih postanskih ureda i predati tamo :-)

http://travel.state.gov/passport/get/first/first_830.html

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

ok ja sam samo htjela pitati dali neko od vas zna tamo gdje ono pise u zadnjih 5 godina od kad do kad sam radila employment.., u koju skolu sam isla i od kad do kad..tako ti datumi kad se ispunjava N-400 ( aplikacija).. zna li neko moraju li biti tacni datumi ili mogu malo ofulati , posto sam promjenila dosta skola tako da sad nemogu bas da se sjetim od kad do kad u tacne datume ..aaaa help :(

Link to comment
Share on other sites

Jovana, to uopce nije bitno. Moj dragi je zivio dosta godina u Europi i samo je to napisao pod pitanjima skolovanja.

Ostale datume, pisi sto znas, barem da je godina tacna..datumi uopce nisu bitni.

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...