Jump to content
ada431

AJUTOR INFO CU PRIVIRE LA I-864

 Share

6 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Timeline

Am mare nevoie de putine detalii(daca cineva a trecut interviul pt GC)cu privire la I-864.Situatia e urmatoarea:eu cetatean canadian-roman ma casatoresc(in state) cu cetatean us.....aplic pt AOS...dar sotul meu(us citizen) nu se incadreaza(ma refer la baremurile venitului...) la limita minima( ...Daca eu primesc work permitul si imi gasesc un job stabil...cand vom merge la interviu.....se va lua in considerare cat facem amandoi si ce potential va avea bussnisul pe care si-l deschide..or immigration sunt foarte stricti? Ma gandesc ca le cantaresc pe toate partile si ca ,(posibil), vor tine cont si de situatia actuala a economiei cu riscurile de rigoare..

Exista vreun cuplu care sa fi trecut interviul si sa fi avut asemenea probleme?(ma gandesc ca nu toata lumea are posibilitati financiare stralucitoare ...si totusi ,

daca suntem doi, si muncim suntem ok.

mutumesc anticipat pentru ajutor

Link to comment
Share on other sites

Mi-as dori sa te pot ajuta dar din pacate stiu foarte putine lucruri despre tot procesul asta si suntem abea la inceput.Dar ai putea sa postezi in engleza pe forumul AOS, sunt multi oameni aici care stiu enorm de multe detalii si dau sfaturi foarte competente!:)

Iti doresc mult succes , sper sa mearga totul bine si sa primesti GC!

Edited by faithinGod

mGDboiw.jpgmGDbm4.png

zzflag019.gif united-states-flag.gif

03/31/2010 filed I129

12/16/2010 Interwiew-Approved

02/07/2011 POE-Chicago

03/16/2011 Wedding!!!

05/23/2011 AOS,EAD,AP apps sent

07/15/2011 EAD, AP approved

10/05/2011 AOS approved

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Mi-as dori sa te pot ajuta dar din pacate stiu foarte putine lucruri despre tot procesul asta si suntem abea la inceput.Dar ai putea sa postezi in engleza pe forumul AOS, sunt multi oameni aici care stiu enorm de multe detalii si dau sfaturi foarte competente!:)

Iti doresc mult succes , sper sa mearga totul bine si sa primesti GC!

Multumesc mult pentru incurajare! Am sa incerc sa 'arunc"un strigat disperat pe forum (in limba engleza).Ma ingrozeste gandul ca situatoa materiala nu forte stralucita(mai ales cu aceste vremuri) poate deveni un impediment...

Stiu despre ideea cu sponsor(co-signer) dar e f. dificil sa gasesti pe cineva care sa ne ajute (nu rude....nu prea multi prieteni...situatie delicata..) ma gandesc ca totusi in 2010 poverty guidelines se vor "ajusta" ...dupa situatia economica.Eu locuiesc in Canada(actualmente) si ma gandesc ca va conta faptul ca sunt deja"formata" si cu o oarecare pregatire...si deci voi putea sa obtin un job decent chiar si cu un work permit.

O sa incerc sa gasesc cupluri similare cu situatia noastra ...sa vad daca e atat de neagra... : :crying:

SUCCES IN DRUMUL VOSTRU

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult!

Pentru interviul pt Adjustment of Status nu stiu daca se iau in considerare ambele venituri, dar daca nu sunteti casatoriti inca si va casatoriti in state cum am inteles, atunci banuiesc ca aplicati pt viza K1 si pentru K1 se iau in considerare doar veniturile lui.

Stiu ca e greu cu co-sponsori :(, nici noi nu avem dar deocamdata ne incadram.Sa speram ca va fi bine!

Sper ssa ne mai intalnim pe aici pe forum pt ca nu prea multi romani posteaza din pacate!

Bafta si sa auzim vesti bune!

mGDboiw.jpgmGDbm4.png

zzflag019.gif united-states-flag.gif

03/31/2010 filed I129

12/16/2010 Interwiew-Approved

02/07/2011 POE-Chicago

03/16/2011 Wedding!!!

05/23/2011 AOS,EAD,AP apps sent

07/15/2011 EAD, AP approved

10/05/2011 AOS approved

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Romania
Timeline

Multumesc mult!

Pentru interviul pt Adjustment of Status nu stiu daca se iau in considerare ambele venituri, dar daca nu sunteti casatoriti inca si va casatoriti in state cum am inteles, atunci banuiesc ca aplicati pt viza K1 si pentru K1 se iau in considerare doar veniturile lui.

Stiu ca e greu cu co-sponsori :(, nici noi nu avem dar deocamdata ne incadram.Sa speram ca va fi bine!

Sper ssa ne mai intalnim pe aici pe forum pt ca nu prea multi romani posteaza din pacate!

Bafta si sa auzim vesti bune!

Ai dreptate, se iau in calcul numai veniturile cetateanului American, dar se poate ia in considerare si banii sau de exemplu masina cetateanului roman. NU se ia in considerare calificarile sau venitul viitor.

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...