Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ljudi imam jos jedno pitanje u vezi medicinskog pregleda....pretpostavljam da svi primaju neku vrstu vakcina tamo. E sad sta se desava ukoliko je imigrant zensko,majka od skoro i usput doji? Da li ce biti opcija ili primi ili ne ides tj.prestani da dojis dete ili postoji neka druga opcija?

Mene su pitali da li sam trudna, (u tom slucaju ne smes da primis) jer se radi o zivoj vakcini MMR i bila bi stetna za trudnice. Kada primis vakcinu ne smes tri meseca da ostanes u drugom stanju. Kazu da vakcina nije stetna za majke koje doje, ALI ipak se dobro raspitaj. Mada, ako oni kazu da je sigurno, ne mozes ti mnogo sta da uradis, moraces da primis.

Da li sam ja bas baksuz nemam pojma, danas sam zvao ambasadu, na onaj drugi broj sto je Klaxi ostavila, da proverim da li im je nesto stiglo, javio se nas covek, :innocent: jeste bio vrlo ljubazan :innocent: ali kad sam ga pitao da li je stiglo on mi je rekao da kad stigne oni ce me obavestiti i da ja ne brinem o tome i da nema potrebe da zovem :o :o :o:blink: :blink: :blink:

Izgleda Nora da tebe vise vole tamo nego mene :whistle: :whistle: :whistle:

Auu ne mogu da verujem, mozda zato sto si musko :) Ili je imao los dan :)

Koliko je vremena proslo od trenutka kad su vam odobrili u USA? Jel ima vise od dve nedelje?

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Saznali smo od NVC da su nam poslata dokumenta 23.07. za ambasadu, a juce nam je stiglo i pismo od njih :)

Sad cekamo pismo od ambasade, nadam se ce malo brze :dance: :dance: :dance:

Super I moja documenta su poslata 24 og Ali ja sam vec dobio razgovor zakazan za avgust.

September 30, 2011: Mailed I-130 to Chicago

October 05, 2011: Received NOA1 via text/email, file routed to CSC (priority date October 5th)

October 08, 2011: Received NOA1 hardcopy in mail

March 27, 2012: Received RFE (missing passport photo)

MArch 30, 2012: Received RFE Hard copy and sent it right back

April 02, 2012: Received Request for Evidence Response Review

April 10, 2012: Notice that we have approved this I130

NVC Process

May 07, 2012 - nvc received

May 23, 2012 - Received case#

May 25, 2012 - DS-3032 Email sent

May 25, 2012 - I-864 invoice email received/SIF payment portal

May 31, 2012 - DS-3032 acceptance received/SIF payment portal

June 01, 2012 - DS-230 invoice email recived

May 29, 2012 - I-864 paid

June 06, 2012 - DS-230 paid

May 29, 2012 - I-864 overnighted in same envelope to NVC

Jun 06, 2012 - DS-230 overnighted in same envelope to NVC

Jun 10, 2012 - I-864 and DS-230 received by NVC

July 11, 2012 - Petition left NVC

Embassy

July 25, 2012 - Belgrade received

Aug - Medical

Aug - Interview

XX/XX- Result of interview

XX/XX- Visa picked up

POE-XXXX

event.png

event.png

Link to comment
Share on other sites

Nora- Cestitam i srecan put ka nama u Ameriku!

Petrovic- Zao mi je sto su te odbili. Dali su te odbili u USCIS ili NVC fazi? Sacekaj pismo vidi sta kazu pa onda gledaj kako ces da nastavis dalje. Ja ipak nebih podnosila nikakve zalbe ko zna koliko to dugo moze da potraje radije bi se vjencala i podnjela za CR-IR vizu. Sa srecom! Javi nam kako sve prodje.

Odbili su me zato sto je sudija na razvodu napravio neku gresku tj. nije napisao datum razvoda tamo gde treba i ispod potpisa nije pisalo stampanim slovima ime i prezime sudije tako da oni smatraju da ja nisam slobodna za vencanje sa verenikom. Bila sam u sudu i napisali su mi propratno pismo tj. supervizor suda je dao dokaze da je razvod zavrsen i koji je sudija bio i da je njihova greska i da original vise nikada ne moze da se ispravi nego da se kad god mi bude trebo razvod salje i propratno pismo koje potpisuje supervizor suda. Eto vidis zbog cega gubim vreme, ja sam otisla u sud i trazila dokaz da sam razvedena koji mi treba za USCIS i oni mi dali uredno plaila i ko se nadao da tu postoji greska. Poslala sam molbu i neka mi je Bog u pomoci. Strasno, to se zove baksuz....

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Odbili su me zato sto je sudija na razvodu napravio neku gresku tj. nije napisao datum razvoda tamo gde treba i ispod potpisa nije pisalo stampanim slovima ime i prezime sudije tako da oni smatraju da ja nisam slobodna za vencanje sa verenikom. Bila sam u sudu i napisali su mi propratno pismo tj. supervizor suda je dao dokaze da je razvod zavrsen i koji je sudija bio i da je njihova greska i da original vise nikada ne moze da se ispravi nego da se kad god mi bude trebo razvod salje i propratno pismo koje potpisuje supervizor suda. Eto vidis zbog cega gubim vreme, ja sam otisla u sud i trazila dokaz da sam razvedena koji mi treba za USCIS i oni mi dali uredno plaila i ko se nadao da tu postoji greska. Poslala sam molbu i neka mi je Bog u pomoci. Strasno, to se zove baksuz....

ow bas baksuz...nadam se da ce da ti otvore slucaj i prime to pratece pismo. Da su bar dali RFE ili nesto a ne na licu mjesta odbili i to ne za tvoju grjesku.

[font="Century Gothic"]Married March 27, 2010
Sent out I-130 December 29, 2010
Recieved NOA 1 January 4, 2011
Touched January 6, 2011
Recieved NOA 2 May 9, 2011
Interview September 27, 2011
Visa in hand Septmeber 30, 2011 (it would of been the same day as the interview but they requested some more info)
POE - JFK, NYC October 12, 2011 [/font]


[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/4;0;23/st/20100327/e/Since+our+wedding/k/ccbb/event.png[/img]
[/url]

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Stiglo pismo iz ambasade :dance: :dance: :dance:

Sad trebam da popunim i da vratim sva ova dokumenta sto sam dobio (DS-156, DS-156K, DS-230 i Upustvo), a ostala dokumenta koja treba da pripremim nosim kad idem na razgovor, jer tako?

Thanks ...

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Stiglo pismo iz ambasade :dance: :dance: :dance:

Sad trebam da popunim i da vratim sva ova dokumenta sto sam dobio (DS-156, DS-156K, DS-230 i Upustvo), a ostala dokumenta koja treba da pripremim nosim kad idem na razgovor, jer tako?

Thanks ...

Meni je u uputstvu pisalo da vratim samo DS-230 i uputstvo a lekarski,DS-156.DS-156k i sve ostalo sto su trazili nosi se na intervju.:)

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Meni je u uputstvu pisalo da vratim samo DS-230 i uputstvo a lekarski,DS-156.DS-156k i sve ostalo sto su trazili nosi se na intervju.:)

Tako sam i ja razumeo :) Samo me bunilo sta da pisem kao datum putovanja i datum vencanja pa sam zvao ambasadu i rekli da napisem otprilike jer to i nije toliko bitno :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pa da sacekate da prodju tacno 5 i onda zovite.

Sad sam gledao Processing Times na https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard/ProcTimes.do i dok smo mi cekali bilo je 5 meseci a sad stoji USCIS National Average - 7.2 Month(s), da li imaju vise guzve sad leti nemam pojma, samo Vam zelim da dobijete sto pre.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Izgleda da se svi uspavali :)

Evo da ja nesto napisem, 17.sept imam zakazan intervju, uplatio sam taksu pre neki dan, $ racunaju na 100, tako da treba 24.000 din ili $250 :)

Sve spremno, trazimo polako i karte, bilo je najeftinijih BG-CHG one way za $630 ali nismo smeli da kupimo dok ne dobijemo vizu, sad su malo skocile pa idu i do $920 grrrrr.

Ako neko zna dobru i jeftinu agenciju neka ostavi kontakt.

Pozz svima

Edited by Ninoslav
Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ninoslave, jel kupujes u agenciji ili ces online?

Ja kupujem npr na expedia.com ili cheaptickets.com ili hotwire.com ili travelocity.com .... Sto duze cekas, bice skuplje, ali ja sam npr nasla za kraj septembra povratna karta oko $740 ... ali to je kupljeno jos pre mesec dana.

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ninoslave, jel kupujes u agenciji ili ces online?

Ja kupujem npr na expedia.com ili cheaptickets.com ili hotwire.com ili travelocity.com .... Sto duze cekas, bice skuplje, ali ja sam npr nasla za kraj septembra povratna karta oko $740 ... ali to je kupljeno jos pre mesec dana.

Kupicemo online jer je tako najeftinije, mada Biser Tours ima dobre cene pa kad idem po vizu svraticu i do njih. Znam da je bolje kupiti kartu mnogo ranije, ispustili smo dobar deal sa AlItalia preko Rima u jednom pravcu za $580, ali nesmemo kupiti kartu dok mi ne izdaju vizu, uvek postoji ono ALI :(

http://www.onetravel.com/

http://www.cheapoair.com/

Tu ima dobrih cena, videcemo, tek kad bude viza u pasosu cemo da jurimo, pa i ako platimo malo vise sta da se radi sto kaze nas narod: Merak nema cenu!!! :)

Pozz

Edited by Ninoslav
Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...