Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Sto se tice K1 vize na papiru koji sam dobila od ambasade pise da treba POLICIJSKO uverenje tzv. Izvod iz kaznene evidencije(ne sudsko).Ja bila pozurila pa izvadila i iz Palate pravde, a nije bilo potrebno. :yes::bonk:

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Sto se tice K1 vize na papiru koji sam dobila od ambasade pise da treba POLICIJSKO uverenje tzv. Izvod iz kaznene evidencije(ne sudsko).Ja bila pozurila pa izvadila i iz Palate pravde, a nije bilo potrebno. :yes::bonk:

Ja stvarno neznam, neko kaze trebaju potvrde iz Suda da nisi osudjivan i da ne se ne vodi postupak i treba to iz Policije iz kaznene evidencije, mozda nije isto kod svakog i mozda zavisi od slucaja do slucaja. Videcemo kad bude doslo iz ambasade, mada nije skupo kosta 290 dinara iz Suda i gotovo je za jedan dan, tako da nije problem sto kazu od viška glava ne boli :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

E ovako:

Izvodi iz suda (opštinski i okružni) su po 290 din i dotovi su u roku od 2-3 sata

Izvod iz kaznene evidencije (Policije) je 680 din i gotov je za 1 dan

Izvod iz matične knjige rođenih običan je 350 din gotov odmah bez čekanja

Izvod iz matične knjige rođenih međunarodni je 2280 din gotov odmah bez čekanja

Prevodi diplome 1000 din po strani i gotovo za 1 dan.

Nije strašno :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ja sam izvod iz maticne knjige rodjenih na medjunarodnom obrascu platila oko 560 din,tako nesto.A pitala sam sluzbenika ambasade da li mogu njega da ponesem umesto obicnog izvoda i rekao je da nije nikakav problem.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ja sam izvod iz maticne knjige rodjenih na medjunarodnom obrascu platila oko 560 din,tako nesto.A pitala sam sluzbenika ambasade da li mogu njega da ponesem umesto obicnog izvoda i rekao je da nije nikakav problem.

Vidis da nije svuda ista cena, ko da ne zivimo u istu drzavu :( Ovde je 5 puta skuplje, samo mi reci kako izgleda, jer prva strana na Francuski a pozadi ima jos 6 jezika?

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

E ovako:

Izvodi iz suda (opštinski i okružni) su po 290 din i dotovi su u roku od 2-3 sata

Izvod iz kaznene evidencije (Policije) je 680 din i gotov je za 1 dan

Izvod iz matične knjige rođenih običan je 350 din gotov odmah bez čekanja

Izvod iz matične knjige rođenih međunarodni je 2280 din gotov odmah bez čekanja

Prevodi diplome 1000 din po strani i gotovo za 1 dan.

Nije strašno :)

Kako si dobio izvod medjunarodni, na kom jeziku? Meni su dali samo na francuskom, na engleskom nema!!! Morala sam extra da prevodim.

I super to za policiju, ja sam cekala 8 dana.

Kao sto rekoh meni je poslat original Affiditiv of support, overen kod notara, stigao mi je iz USA za 3 dana. Mislim da treba da bude overeno, jer bez toga nema smisla, mozes da napises sta hoces.

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ja sam bila licno u ambasadi da preuzmem formulare i kao sto rekoh,sluzbenik mi je objasnio da mi ne treba original affidavit of support niti da bude notarizovan,dovoljno je da bude skeniran i potpisan,a imam i verenikove takse i to sam pokazala.Sad ne znam sta da mislim!?

Ako mi budu trazili original poslace mi naknadno verenik.Valjda taj covek zna sta treba,sto bi me pogresno informisao,ipak radi u ambasadi zar ne?Mada znam da je sve moguce.A sto se tice krstenice na medjunarodnom obrascu i za to sam pitala i rekao je da nema problema to da ponesem umesto obicnog izvoda.Pozadi ima i znacenje na engleskom.

I ja sam cekala izvod iz kaznene evidencije od mupa 7 dana,jos su mi pogresili prezime pa sam nosila u 29 nov.da mi isprave,ma sou sa nasom administracijom.Pocetkom sledece nedelje imam intervju.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Kako si dobio izvod medjunarodni, na kom jeziku? Meni su dali samo na francuskom, na engleskom nema!!! Morala sam extra da prevodim.

I super to za policiju, ja sam cekala 8 dana.

Kao sto rekoh meni je poslat original Affiditiv of support, overen kod notara, stigao mi je iz USA za 3 dana. Mislim da treba da bude overeno, jer bez toga nema smisla, mozes da napises sta hoces.

Jeste prva strana na Francuskom, ali kad okrenes sa druge strane tu ima pise jos na 6 jezika, i rekli mi da taj vazi i da ne postoji drugi, e sad nemam pojma. Inace taj međunarodni ne treba ovde nego će trebati tamo, a ako on ne vazi onda cemo morati da prevodimo ovaj obican, ali mislim da je ok.

Jeste da mozes da napises sta hoces, ali to je onda ozbiljan prekršaj i za to se ide u zatvor, a koliko sam shvatio većina stvari u Americi se zasniva na poverenju i davanju tacnih podataka o sebi bez varanja jer u suprotnom su posledice bas ozbiljne.

Neznam sto toliko se ceka za uverenje iz policije, meni je gotovo za jedan dan, valjda su ovi ovde kod nas brzi :)

Edited by Ninoslav
Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Dali neko zna koliko se ceka na vizu posle razgovora?

September 30, 2011: Mailed I-130 to Chicago

October 05, 2011: Received NOA1 via text/email, file routed to CSC (priority date October 5th)

October 08, 2011: Received NOA1 hardcopy in mail

March 27, 2012: Received RFE (missing passport photo)

MArch 30, 2012: Received RFE Hard copy and sent it right back

April 02, 2012: Received Request for Evidence Response Review

April 10, 2012: Notice that we have approved this I130

NVC Process

May 07, 2012 - nvc received

May 23, 2012 - Received case#

May 25, 2012 - DS-3032 Email sent

May 25, 2012 - I-864 invoice email received/SIF payment portal

May 31, 2012 - DS-3032 acceptance received/SIF payment portal

June 01, 2012 - DS-230 invoice email recived

May 29, 2012 - I-864 paid

June 06, 2012 - DS-230 paid

May 29, 2012 - I-864 overnighted in same envelope to NVC

Jun 06, 2012 - DS-230 overnighted in same envelope to NVC

Jun 10, 2012 - I-864 and DS-230 received by NVC

July 11, 2012 - Petition left NVC

Embassy

July 25, 2012 - Belgrade received

Aug - Medical

Aug - Interview

XX/XX- Result of interview

XX/XX- Visa picked up

POE-XXXX

event.png

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ili odmah ili sutradan :)

Dobro je ja Sam uzeo kartu odmah 7 dana posle razgovora :)

September 30, 2011: Mailed I-130 to Chicago

October 05, 2011: Received NOA1 via text/email, file routed to CSC (priority date October 5th)

October 08, 2011: Received NOA1 hardcopy in mail

March 27, 2012: Received RFE (missing passport photo)

MArch 30, 2012: Received RFE Hard copy and sent it right back

April 02, 2012: Received Request for Evidence Response Review

April 10, 2012: Notice that we have approved this I130

NVC Process

May 07, 2012 - nvc received

May 23, 2012 - Received case#

May 25, 2012 - DS-3032 Email sent

May 25, 2012 - I-864 invoice email received/SIF payment portal

May 31, 2012 - DS-3032 acceptance received/SIF payment portal

June 01, 2012 - DS-230 invoice email recived

May 29, 2012 - I-864 paid

June 06, 2012 - DS-230 paid

May 29, 2012 - I-864 overnighted in same envelope to NVC

Jun 06, 2012 - DS-230 overnighted in same envelope to NVC

Jun 10, 2012 - I-864 and DS-230 received by NVC

July 11, 2012 - Petition left NVC

Embassy

July 25, 2012 - Belgrade received

Aug - Medical

Aug - Interview

XX/XX- Result of interview

XX/XX- Visa picked up

POE-XXXX

event.png

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Super, koliko te izasla karta, i odakle letis?

Letim is Belgrada - Frankfurt - Las Vegas. Cena karte je bila 585 dollars stim sto Sam ja jos 80 dollars doplatio za osiguranje. Kartu sam kupio na condor.com.

September 30, 2011: Mailed I-130 to Chicago

October 05, 2011: Received NOA1 via text/email, file routed to CSC (priority date October 5th)

October 08, 2011: Received NOA1 hardcopy in mail

March 27, 2012: Received RFE (missing passport photo)

MArch 30, 2012: Received RFE Hard copy and sent it right back

April 02, 2012: Received Request for Evidence Response Review

April 10, 2012: Notice that we have approved this I130

NVC Process

May 07, 2012 - nvc received

May 23, 2012 - Received case#

May 25, 2012 - DS-3032 Email sent

May 25, 2012 - I-864 invoice email received/SIF payment portal

May 31, 2012 - DS-3032 acceptance received/SIF payment portal

June 01, 2012 - DS-230 invoice email recived

May 29, 2012 - I-864 paid

June 06, 2012 - DS-230 paid

May 29, 2012 - I-864 overnighted in same envelope to NVC

Jun 06, 2012 - DS-230 overnighted in same envelope to NVC

Jun 10, 2012 - I-864 and DS-230 received by NVC

July 11, 2012 - Petition left NVC

Embassy

July 25, 2012 - Belgrade received

Aug - Medical

Aug - Interview

XX/XX- Result of interview

XX/XX- Visa picked up

POE-XXXX

event.png

event.png

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...