Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: IR-5 Country: Bosnia-Herzegovina
Timeline

Pozdrav svima!

Samo sam htjela da ubacim da sam ja provela zadnju sedmicu dana iscitavajuci ama bas svaki post na svih 127 stranica ove nase BH stranice! Dobar reading material dok se ceka NOA2.

Interesantno je bilo citati, kako kakav historijski roman, i upoznavati sve glavne i sporedne licnost. :) Citajuci njihove zivotne storije, strahove i uzbudjenja kroz ovaj proces, a citajuci iz buducnosti i znajuci da im se sve dobro zavrsilo na kraju. Zadovoljstvo je bilo saznavati da su svi parovi na kraju dobili vize, niko (barem ko je ovde pisao) nije odbijen. Neki su imali malo vise peripetija sa administracijom, ali opet su se na kraju javili da su stigli u USA. I svi parovi su na kraju bili skupa. Happy ending!

Hvala malamu sto si zapocela ovu temu, i sto si osala i dalje aktivna na njoj kroz niz godina. Hvala milimelo, Bosnian68, vareska, Saska+Tim, Badgerella, AiiA, Mahalusha,... za vase neumorne savjete, detaljne opise procesa, linkove, podjeljena licna iskustva,... kroz niz godina. I svi ostali, hvala vam za vas doprinos. Divno je bilo vidjeti nesebicnost da se podjeli to znanje sa onima koji prolaze kroz iste peripetije.

Kako to obicno biva, ova stranica je imala puno vise aktivnosti u pocetku. Mislim da je prvih bar 100 stranica bilo u prvih 1-1.5 godinu, a zadnjih 15ak je u proteklih 2 godine. Ali, proces se vrlo malo izmjenio od tada, pa kome treba - nek izcitava. :) Informacije su tu. Ne vjerujem da se broj aplikacija smanjio, vec jednostavno da su odgovori na mnoga pitanja tu, pa oni koji citaju ne moraju da pitaju dalje. Meni se cini da sam sad potkovana o procesu za K1 i CR-1/IR-1 vize. Interesantno mi je isto bilo saznanje da od svih ovih postova, sa 127 stranica, svi su bili ili vjerenicka ili bracna viza (mislim da je jedan bio od kcerke za koju je majka poslala peticiju, ali ona se nije vise javila da razjasni svoj slucaj). Meni je trebalo nekih pojasnjenja oko IR-5 vize, ali eto nema takvih slucajeva jos u BH izgleda. Ali opet, mnogi detalji oko lokalnih dokumenata, ljekara, ambasade, su isti za sve.

Hvala za doprinos i veliki pozdrav svima!

USCIS (106 days) US Consulate/Medical

12/18/12- NOA1 08/22/13- Medical

04/03/13- NOA2 09/16/13- Interview (Approved!)

Transit (68 days) 09/19/13- Visa in hand

NVC (59 days) 09/19/13- USCIS Immigrant Fee paid, ELIS: Circle: Accepted, Status: Case Received

06/10/13- Case Received ELIS/GC Production (63 days)

06/19/13- Case # and IIN Received 12/14/13- POE Houston

06/19/13- DS-3032 emailed 12/23/13- SSN card arrived in the mail

06/21/13- AOS bill paid 02/06/14- ELIS: Circle: Optimized, Status: In Process

06/25/13- DS-3032 accepted 02/07/14- USCIS status: Initial Review

06/26/13- IV bill paid 02/10/14- USCIS status: Card Production

06/28/13- AOS and IV packages sent 02/13/14- ELIS Circle: Closed, Status: Card Produced

07/23/13- IV accepted 02/15/14- card arrived in the mail

07/26/13- AOS accepted

07/26/13- Case complete

07/30/13- Interview scheduled (for 09/16/13)

08/08/13- Case left NVC For my FULL timeline, see my "About Me" page.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Zdravo svima :)

Supruga mi je dobila zelenu kartu 2011 godine na dvije godine i sad trebamo aplicirati I-751 za desetogodisnju.

Mi smo u medjuvremenu u ovom periodu od 2011 do 2013 godine promjenili dvije adrese (trenutno smo na toj drugoj adresi) i zaboravili im javiti i prvu i drugu promjenu.

Nasli smo na uscis.gov formular AR-11 change of address i moje pitanje je da li ispuniti DVA ova formulara za te dvije promjene adrese koje smo napravili, ili samo jedan - za zadnju adresu?

Mislim da trebamo javiti obadvije promjene i poslati zajedno, ali nismo sigurni sta da radimo i ako nas neko moze posavjetovati sta je najbolje.

Treba li da napisemo i dodatni papir kao izvinjenje sto nismo javili prije nesto kao explanation?

Citam ovdje da su i drugi to zaboravljali i da uscis ne pravi probleme oko toga, samo im se ne smije lagati nista, pa sad ne znam sta nam je najpametnije...

Hvala unaprijed na pomoci.

Link to comment
Share on other sites

Zdravo svima :)

Supruga mi je dobila zelenu kartu 2011 godine na dvije godine i sad trebamo aplicirati I-751 za desetogodisnju.

Mi smo u medjuvremenu u ovom periodu od 2011 do 2013 godine promjenili dvije adrese (trenutno smo na toj drugoj adresi) i zaboravili im javiti i prvu i drugu promjenu.

Nasli smo na uscis.gov formular AR-11 change of address i moje pitanje je da li ispuniti DVA ova formulara za te dvije promjene adrese koje smo napravili, ili samo jedan - za zadnju adresu?

Mislim da trebamo javiti obadvije promjene i poslati zajedno, ali nismo sigurni sta da radimo i ako nas neko moze posavjetovati sta je najbolje.

Treba li da napisemo i dodatni papir kao izvinjenje sto nismo javili prije nesto kao explanation?

Citam ovdje da su i drugi to zaboravljali i da uscis ne pravi probleme oko toga, samo im se ne smije lagati nista, pa sad ne znam sta nam je najpametnije...

Hvala unaprijed na pomoci.

Ako dosad niste, sad uradite AR-11 za suprugu za sve sto do sad niste poslali. Za sebe kao sponzora ispuniti I-865, isprintati i poslati postom - doci ce pismo potvrde. Supruga nece dobiti potvrdu jer je AR-11 online.

Pogledajte G-325a i vidite koje sve adrese traze (zadnjih 5 godina?) Po ovome bi izgledalo da trebaju 2 AR-11 formulara - prvi pokriva adresu jedan na adresu dva a drugi pokriva adresu dva i trenutnu adresu.

Nadam se da ste uzeli nove Drivers license i update adrese sa bankama, osiguranjima i slicno...

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Za sve koji cekaju odobrenje 129f iz VCS - dio posla prebacen je u NSC tako da ce navodno imati vise vremena da odobre vize. :)

Stvarno? Gdje si to vidjela?

Ajd valjda ce malo da zivnu... pojedose nas zive koliko odvukose ovo :wacko:

“Patience is bitter, but its fruit is sweet.”

― Aristotle

Link to comment
Share on other sites

Stvarno? Gdje si to vidjela?

Ajd valjda ce malo da zivnu... pojedose nas zive koliko odvukose ovo :wacko:

Procitala sam na Forumu, citiram 'On February 13, 2013, USCIS transferred some casework from the Vermont Service Center to the Nebraska Service Center to balance overall workload with processing capacity at the centers.' bilo je i na stranici USCIS a mozes naci i u News rubrici ovdje na VJ. I ja se nadam da cete dobiti sto prije, i da ce se nama ostalima smanjiti vrijeme cekanja :) javite kad dobijete NOA2 :)

Link to comment
Share on other sites

Procitala sam na Forumu, citiram 'On February 13, 2013, USCIS transferred some casework from the Vermont Service Center to the Nebraska Service Center to balance overall workload with processing capacity at the centers.' bilo je i na stranici USCIS a mozes naci i u News rubrici ovdje na VJ. I ja se nadam da cete dobiti sto prije, i da ce se nama ostalima smanjiti vrijeme cekanja :) javite kad dobijete NOA2 :)

dobismo RFE... sad cu da umrem dok se postar ne pojavi sa pismom :(

“Patience is bitter, but its fruit is sweet.”

― Aristotle

Link to comment
Share on other sites

dobismo RFE... sad cu da umrem dok se postar ne pojavi sa pismom :(

Nemoj da brines nije nista strasno sigurno nesto malo je falilo.Vermont u zadnje vrijeme uglavnom svima salje RFE.Mi smo isto dobili falile nam izjave svjedoka.Posaljete odmah sta traze i brze ide posle toga sve.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Ako dosad niste, sad uradite AR-11 za suprugu za sve sto do sad niste poslali. Za sebe kao sponzora ispuniti I-865, isprintati i poslati postom - doci ce pismo potvrde. Supruga nece dobiti potvrdu jer je AR-11 online.

Pogledajte G-325a i vidite koje sve adrese traze (zadnjih 5 godina?) Po ovome bi izgledalo da trebaju 2 AR-11 formulara - prvi pokriva adresu jedan na adresu dva a drugi pokriva adresu dva i trenutnu adresu.

Nadam se da ste uzeli nove Drivers license i update adrese sa bankama, osiguranjima i slicno...

Hvala milimelo :)

Kasno smo vidjeli tvoj odgovor, supruga je vec uradila online JEDAN AR-11 (a trebala je dva da pokrije sve promjene), i s obzirom da smo sada sve uprskali uradicemo sada pismenim putem SVE ovako kako si ti rekla i poslati im postom, nadamo se da ce biti ok, bezveze smo nemarom sebi stvorili komplikacije :(

Update-ovali smo banke, racune, osiguranja.

Link to comment
Share on other sites

Hvala milimelo :)

Kasno smo vidjeli tvoj odgovor, supruga je vec uradila online JEDAN AR-11 (a trebala je dva da pokrije sve promjene), i s obzirom da smo sada sve uprskali uradicemo sada pismenim putem SVE ovako kako si ti rekla i poslati im postom, nadamo se da ce biti ok, bezveze smo nemarom sebi stvorili komplikacije :(

Update-ovali smo banke, racune, osiguranja.

za sta su vam trebale izjave svjedoka i to? Ja se ne sjecam da smo to poslali??? I kad ste dobili RFE znaci da cete baz za 2-3 sedmice dobiti NOA2, evo kao malo su se angazovali u martu :)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

za sta su vam trebale izjave svjedoka i to? Ja se ne sjecam da smo to poslali??? I kad ste dobili RFE znaci da cete baz za 2-3 sedmice dobiti NOA2, evo kao malo su se angazovali u martu :)

Ili ste me pomijesali s nekim drugim ili niste shvatili :)

Ovo sto ja i milimelo pricamo nije RFE NOA i to sto vi radite sada, da ne bude zabune :)

Edited by Bosnian30
Link to comment
Share on other sites

Ili ste me pomijesali s nekim drugim ili niste shvatili :)

Ovo sto ja i milimelo pricamo nije RFE NOA i to sto vi radite sada, da ne bude zabune :)

Aha sorry, ipak nadam se da cete brzo to rjesiti.

Link to comment
Share on other sites

Serpentine i ja sam K1 visa.Vermont isto kao i vi.Dobili smo RFE prije NOA2 a trazili su nam izjave dva svjedoka da su nas vidjeli,da smo se druzili :))..Nista strasno.

Moze li mi neko reci koliko dokaza npr mailova ,poruka sa fb je nosio na razgovor?Imam puno ali da ne pretjeram ili da ne bude malo??

Link to comment
Share on other sites

Serpentine i ja sam K1 visa.Vermont isto kao i vi.Dobili smo RFE prije NOA2 a trazili su nam izjave dva svjedoka da su nas vidjeli,da smo se druzili :))..Nista strasno.

Moze li mi neko reci koliko dokaza npr mailova ,poruka sa fb je nosio na razgovor?Imam puno ali da ne pretjeram ili da ne bude malo??

Hah ja mislim da bih ja sve ponijela, sto vise to bolje :) blago vas, mi predali u krajem decembra, necemo jos zadugo NOA2 dobiti. nadam se da cete biti ovdje za dalja uputstva :) i sretno na razgovoru, javite kako je proslo.

Link to comment
Share on other sites

Serpentine i ja sam K1 visa.Vermont isto kao i vi.Dobili smo RFE prije NOA2 a trazili su nam izjave dva svjedoka da su nas vidjeli,da smo se druzili :))..Nista strasno.

Moze li mi neko reci koliko dokaza npr mailova ,poruka sa fb je nosio na razgovor?Imam puno ali da ne pretjeram ili da ne bude malo??

Izvinjavam se ako sam negde preskocio detalj... Zanima me koliko vam je vremena uzelo zakazivanje razgovora? Nigdje ne mogu da iskopam koliko vremenski uzme ambasadi u Sarajevu da zakazu razgovor i izdaju vizu.

Mi danas dobismo nas RFE. Ja, kreten, iako sam milion i jedan put pregledao sve papire zaboravio da odgovorim na jedno pitanje na I129. Znaci.... da poludis. Al ajd bar me tjesi da nesto su radili na nasim papirima. Posle svog ovog cekanja bilo kakva interakcija sa USCISom dodje ko osvezenje :)

:bonk:

“Patience is bitter, but its fruit is sweet.”

― Aristotle

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...