Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

@ Klaxi,

Hvala ti puno na odgovoru, ali sada sam jos u vecoj dilemi sta uciniti... Taman sam bila odlucla da idem sa devojackim prezimenom na avio karti i ponesem vencani list, a sada sam se pokolebala...opet :huh: .

Molim te, mozes li mi reci koje si dokumente ponela odavde tamo, u knzulatu mi je receno da bih ja dobila pasos na muzevo prezime, brak mora da bude upisan u Maticnu knjigu vencanih Republike Srbije. Kada se to obavi, onda sa izvodom iz Maticne knjige vencanih trazim sve ostale dokumente. Takodje mi je receno da Marriage Certificate mora biti overen (apostille nadlezne drzave u USA). Koje jos dokumente traze tamo u Srbiji? Kakva su tvoja iskustva?

Meni se cini da mi je to komplikovanije, jer u Srbiji nikada nisam odjavila boravak, ja sam tamo zivela u jednoj opstini, a muz u drugoj. Bojim se da ce mi tamo oko svega toga praviti problem, nemam bas prijatna iskustva sa tamosnjom administracijom, umeju da budu bas zahtevni i traze dlaku u jajetu....

Nekako mi se cini sigurnija varijanta kada bih mogla putovati sa starim pasosem, a ovde kada se vratim da promenim pasos preko ambasade. Verovatno ce sam proces trajati duze, ali tada mi se i nece toliko zuriti...

Unapred hvala na odgovoru! Pozdrav!

@ Natasha

Hvala i tebi... Znaci ti si razgovarala sa nekim U USCIS-u i receno ti je da treba da se avio karta i prezime u pasosu podudaraju? I ja sam tako cula, ali ocito ima razlicitih iskustava. Muz mi cello vreme govori da se opustim i da nikoga nisu vratili, ali ja to jednostavno ne mogu. Strahujem da bi mi na povratku u USA pravili problem zbog toga sto se prezime u pasosu razlikuje od onoga na Green Card i ID... Imas li mozda broj telefona od USCIS-a, cisto da ih nazovem i umirim savest? Bila bih ti jako zahvalna...

Hvala puno i veliki pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

@jelda, nema problema pitaj sve sto te zanima, imala sam iste dileme kao ti i zato sam lepo pozvala avio kompaniju, rekla im o cemu se radi i receno mi je da ponesem vrncani list, sto sam i uradila. Kada sam na aerodromu dosla do kontrole, ona je pogledala pasos i videla da se razlikuje na karti i u pasosu, rekla mi to i ja sam izvadila vencani list i pokazala. Proverila je sve na listu, zahvalila se i pustila me da prodjem.

Ja sam krenula sa procedurom u nasem konzulatu. Podnela sam dokumenta za prijavu braka dva meseca pred put (receno mi je da ce biti gotovo za najkasnije mesec dana), ali da u medjuvremenu moji roditelji odu do opstine i vide da li postojim u evidenciji. Oni su otisli i izdali su im moja dokumenta sa novim prezimenom. Bilo je potrebno da overim vencani list (Apostille), da prevedem dokument na srpski i prilozim sa ostalom dokumentacijom za prijavu braka i sve to podnesem u nasem konzulatu.

Ovo je lista dokumenata koji su mi bili potrebni za prijavu braka (proveri u svom konzulatu):

http://www.serbiaconsulatenyc.com/brak.html

Kada sam dosla u Srbiju, za pasos i licnu kartu mi je bio dovoljan taj novi vencani list. Nisu mi trazili nikakva dokumenta iz USA.

Pored toga josi drzavljanstvo i izvod iz maticne knjige rodjenih sa novim prezimenom.

Uplatila sam u banci sve sto je bilo potrebno i dobila pasos za 48h.

Takodje se nikada nisam odjavljivala sa svoje adrese, niko me za to nije ni pitao, niti ih zanima.

Edited by Klaxi

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Klaxi, hvala puno na detaljnom odgovoru... Danas mi je covek koji ima agenciju preko koje planiramo da kupimo avio karte rekao da bi u ovoj situaciji bilo najpametnije da kupim kartu na oba prezimena, i da ponesem vencani list. Pa ako u Srbiji uspem da promenim pasos, super, a ako ne, da mogu da se i vratim sa starim pasosom... Kaze da je imao dosta ovakvih slucajeva i ranije i da niko nikada nije imao problem. Tebi u svakom slucaju hvala, puno si mi pomogla.

Kao sto rece Miriam28 i ja mozda planiram da kada vec idem tamo, pripremim ovde sva potrebna dokumenta i licno izvrsim upis u Maticnu knjigu vencanih Srbije kada odem tamo, jer sada mi i nije ostalo bas dosta vremena do planiranog puta...

Zvacu sutra konzulat da se raspitam da li je ta opcija moguca, pa cu ti (Miriam28) javiti odgovor...

Sada sam i ljuta na sebe, imala sam i vise nego dovoljno vremena da sve dokumente sredim i da zamenim pasos ovde, ali sam to nekako smetnula sa uma. Ono sto me tesi u celoj prici je to da jos nisam cula za slucaj da su nekome pravili problem, koja god varijanta sa prezimenima da je u pitanju, nikoga nisu vratili, pa se nadam da cu i ja proci...

Puno pozdrava svima...

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Evo ga br za uscis 1 (800) 375-5283. Samo nazoves i proveris, nama su rekli da kupim kartu na staro prezime i da ponesem green card i marriage certificate(mi cemo ga jos i overiti u apostile). I mi smo prijavili brak preko konzulata u Cikagu, sad samo cekamo da nam jave iz Zrenjanina da su upisali - mama isla da proveri, pa ce je zvati kada srede to. Onda ce ona da mi izvadi nova dokumenta i tamo planiram da promenim vozacku i mozda licnu kartu. A pasos cu menjati ovde preko konzulata kada se vratimo. Inace kupili smo karte sinoc i idemo u Srbiju 3.sept :D

N400 Journey
 
2017-01-10: package sent 
2017-01-23: NOA1 hard copy received (date on the NOA1 01/17/2017)
2017-02-10: biometrics appointment 
2017-02-22: in line for the interview
2017-07-05: case status changed to we scheduled your interview ...etc
2017-07-10: interview letter received
2017-08-07: interview 
2017-09-01: in line for Oath
 
ROC Journey
2015-12-28: package sent
2015-12-29: NOA1 (received on 2016-01-19)
2016-01-26: biometrics app. in Fargo (letter received in mail on 2016-01-14)
2016-07-22: NOA2 Approved!
2016-07-30: Green card received
 

AOS Journey

2013-09-20 ( Day 1 ) - AOS, EAD, AP applications sent

2013-09-23 ( Day 3 ) - AOS, EAD, AP applications received

2013-09-26 ( Day 6 ) - email NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-09-30 ( Day 10 ) - hard copy NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-10-08 ( Day 18 ) - Biometrics Appointment Notice received in the mail

2013-10-25 ( Day 35) - Bio. Appt. in Fargo

2013-11-26 (Day 67) - EAD and AP approved !!!

2013-12-02 (Day 72) - EAD and AP sent to my address 

2013-12-05 (Day 75) - EAD and AP received in mail

2014-03-11 - RFE for AOS (some vaccination missing)

2014-03-18 - RFE respond sent

2014-03-24 - GREEN CARD APPROVED (CARD IN PRODUCTION)

2014-03-31 - GREEN CARD RECEIVED IN MAIL

 
 
Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

@miriam28, mozes i u Srbiji da prijavis, nego sam ja zapocela sve u NY misleci da cu tu zavrsiti i pasos, ali sam se kasno setila, pa nije bilo vremena.

Moje misljenje je, da ako cete menjati pasos tek kad se vratite u USA, onda putujte sa starim prezimenom. Ako cete u Srbiji, onda s novim.

Ja imam i dete, pa nisam nazad htela da se vracam sa starim prezimenom i novim pasosem, jer se ja u njenim dokumentima vodim sa novim prezimenom i nisam zelela da me zbog toga proveravaju.

Takodje, nisam cula da je iko vracen jer je imao razlicito prezime zbog udaje. To je specificna situacija sa kojom su upoznati na aerodromu i vencani list je dovoljan da se prodje.

Nemoj uopste da razmisljas o tome, neke zene tako putuju godinama, sa razlicitim prezimenima u pasosu i na americkim dokumentima/karti.

Da napomenem da sam vise puta putovala avionom i u okviru USA, isti slucaj, karta na novo, prezime na staro, i uvek je vencani list resavao 'problem'.

Edited by Klaxi

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Inace, sad ja da pitam za pomoc :)

Jel neko putovao sa decom bez muza? Znam da mi Amerikanci ne traze nikakvu potvrdu, ali izgleda da svi ostali traze??? Jel ima neko iskustva sa tim. I gde se u USA vadi ta potvrda?

event.png

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Klaxi, zaista ne znam odgovor na tvoje pitanje... Jos uvek nemam decu :( Nadam se da ce ti neko odgovoriti.

Hvala puno svima na savetima.

Nisam danas stigla da nazovem Konzulat, zadrzala se neplanirano duze na poslu, kada sam sve zavrsila Konzulat vec bio zatvoren.

Inace, i mi smo danas kupili kartu, putujemo 25. augusta...jedva cekam! Kupili smo kartu na oba prezimena, pa sta mi Bog da...

@Natasha - hvala puno na broju telefona, nazvacu ih da proverim da li je ova varijantga sto sam ja uradila OK.

Veliki pozdrav za sve!

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Serbia
Timeline

Kad li ce meni stici green karta bas mi se ide malo u Srbiju, i moji su pozeleli mene i bebicu... Valjda necu dugo cekati... I ja sam mislila da kupim kartu na oba prezimena za svaki slucaj... A i sto kazete nije niko lud da ne skonta da je u pitanju promena zbog udaje...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima. Mi sutra idemo za Srbiju, muz, beba i ja. Kartu sam morala da kupim na devojacko prezime. Vracam se sama sa bebom pa smo pitali advokata da li nam treba neki papir kao dokaz, rekao je da ne treba... Ja sam mislila da promenim dokumenta dok sam tamo ili da bar prijavim brak ali su nam izgubi dokumenta koja smo poslali u Albany da stave apostil ... Poludela sam :(

Putujem sa combo card i kopijom vencanog lista ( sreca pa sam napravila kopiju pre nego sto smo poslali originale na overu!) Nadam se da ce sve biti ok ... Ovakvu gresku u administaciji nisam ocekivala. Sreca pa se muz vraca ranije. Mozda pronadju papire pa da mi posalje za Srbiju.

Inace, proslo je vise od tri meseca kako smo dobili pismo Potential Interview Waiver i nikakve vesti od tada .... Grrrrrr

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Drage moje,

Pridruzujem se vasim naporima u procesu dobijanja papira. Ima jako mnogo poruka i raznih informacija pa sam mislila da je najbolje da jednostavno zamolim da mi neko ko je prosao slicno pojasni sta moj verenik (americki drzavljanin) i ja konkretno da uradimo.

Naime, mi tek treba da posaljemo K-1 petition, ali se situacija malo izmenila u odnosu na pocetnu. Saznali smo da sam u drugom stanju :) U nadi da cemo vizu dobiti dok jos budem u stanju da putujem, imamo nekoliko pitanjca za iskusne:

- Da li se u kratkom opisu nase veze i razloga podnosenja za ovu vizu navodi i trudnoca? Ako da, da li je potrebno priloziti lekarsku dokumentaciju koja to potvrdjuje?

- Da li bi cinjenica da sam trudna mogla da ugrozi sansu za dobijanje vize, ili naprotiv, mozda moze i da je ubrza?

Generalno, svaka pomoc za ovu konkretnu situaciju je dobrodosla i bicemo zahvalni svima koji odvoje vreme da nam po ko zna koji put pisu o tome.

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Serbia
Timeline

Draga moja ja sam bila u istoj situaciji kao i ti kada sam podnela molbu za peticiju... Priloyili smo i lekarsku dokumentaciju prevedenu na engleski jezik da sam u drugom stanju... Cinjenica da si trudna niti ubryava niti usporava proces, samo znaci da je vasa veza prava i da nije zbog papira, ali morate imati i drugih dokaza naravno...Pre intervjua u ambasadi moras ici na x-ray a to ne smes nikako ako si u drugom stanju pa sam ja trazila odlaganje razgovora nakon porodjaja...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

I evo mene ponovo drage moje!!! Opet sam u istom sosu, samo iz drugog razloga. Aplicirala sam za sestru da dobije GC i sad vidim da je ovaj USCIS izmenio par stvari od pre par godina pa do sada. Nije mi jasno zasto sad Florida mora da salje na zapadnu obalu ( konkretno u PHX) aplikaciju za GC. Pre je bilo mnogo jednostavnije, mi sa istocne smo slali na istok ( Citaj Vermont ) a ovo sad nema uopste nikakvog smisla.

Imam jedno pitanje, na formularu za sestru, a sad sam dobila i potvrdu, videh da sam zeznula DOB ( stavila sam svoju godinu umesto njene). Kapiram da nije kasno da ih pozovem i da to popravim, jer na onom I797 pise da ako nesto nije ok, odmah da pozovem. Posto su vec uzeli pare, da li znate koliko ce to da uspori proces.

THX :ranting::ranting::ranting::ranting::ranting::ranting::ranting:

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...