Jump to content

2,557 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Kod mene sve po starom,osim sto smo bebac i ja zaglavili sa nekom prehladom pa se sad lecimo...Samo da mi ozdravi dok ne krenemo,nisam ziva kako ce tako mali podneti put...Cestitke za karticu,kako si prosla na razgovoru za posao?

Jooooj nadam se da cete oboje ozdraviti sto pre ! Ma bice sve dobro u putu, eto kako je Tatjana sa bebom (cini mi se da je njen bebac imao 2 meseca kada su putovali). Na intervjuu je bilo super, zadovoljna sam (mislim da su i oni). Sada su na godisnjim odmorima, pa zato treba malo vise vremena da mi odgovore. Javim cim saznam !!! :D

N400 Journey
 
2017-01-10: package sent 
2017-01-23: NOA1 hard copy received (date on the NOA1 01/17/2017)
2017-02-10: biometrics appointment 
2017-02-22: in line for the interview
2017-07-05: case status changed to we scheduled your interview ...etc
2017-07-10: interview letter received
2017-08-07: interview 
2017-09-01: in line for Oath
 
ROC Journey
2015-12-28: package sent
2015-12-29: NOA1 (received on 2016-01-19)
2016-01-26: biometrics app. in Fargo (letter received in mail on 2016-01-14)
2016-07-22: NOA2 Approved!
2016-07-30: Green card received
 

AOS Journey

2013-09-20 ( Day 1 ) - AOS, EAD, AP applications sent

2013-09-23 ( Day 3 ) - AOS, EAD, AP applications received

2013-09-26 ( Day 6 ) - email NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-09-30 ( Day 10 ) - hard copy NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-10-08 ( Day 18 ) - Biometrics Appointment Notice received in the mail

2013-10-25 ( Day 35) - Bio. Appt. in Fargo

2013-11-26 (Day 67) - EAD and AP approved !!!

2013-12-02 (Day 72) - EAD and AP sent to my address 

2013-12-05 (Day 75) - EAD and AP received in mail

2014-03-11 - RFE for AOS (some vaccination missing)

2014-03-18 - RFE respond sent

2014-03-24 - GREEN CARD APPROVED (CARD IN PRODUCTION)

2014-03-31 - GREEN CARD RECEIVED IN MAIL

 
 
Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Nato nadam se da ces uskoro cuti dobre vesti. Miriam uzivaj sa malim i ne misli ni na sta sve ce proci u najboljem redu. Beba je u avionu bila i kad sam ja putovala, posada uvek izadje u susret. Gotovo se nije ni cula da place, mirno neko stvorenje :) Ja sam dala otiske bilo je brzo i jednostavno, sad cekam radnu dozvolu i nadam se da cu uspeti da nadjem negde nesto da radim :D

Edited by ellli
Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Devojke kod mene nista novo,skupljam papire za AOS pa cu poslati uskoro nadam se. toliko me to smorilo vise ta papirologija muka mi je :D .

SSN mi nisu dali jer je mi je I-94 bio 5 dana do isteka a ionako mi ne bi znacio taj SSN jer bi pisalo da nisam ovlascena da radim tj jesam sa dozvolom koju nemam,tako da je sve to vrzino kolo. Sacekacu AOS pa cu onda I SSN dobiti.

Inace proslavili smo Bozic I bilo je super bas,meni interesantno jer mi je sve to novo a I nas cemo u januaru naravno. Nemam uopste osecaj da je to doba godine jer ovde sedimo u majicama u dvoristu ima 21c :P. Malo mi fali ta zimska atmosfera kao kod nas ali opet nije ni ovo lose hehe .

Nato I Elli vi ste me opasno presisale ,meni dok stignu se dozvole ima da se nacekam. Nadam se da ce te obe poceti uskoro da radite.dancin5hr.gif

Miriam bice sve to ok ne brini se,i na mom letu je bilo vise beba I sve to prodje kako treba :) . Jeste ti dete malo ali dovoljno je veliki za put a I sto elli kaze posada je uvek tu da pomogne .

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Srecna Nova Godina svima !!! :)

N400 Journey
 
2017-01-10: package sent 
2017-01-23: NOA1 hard copy received (date on the NOA1 01/17/2017)
2017-02-10: biometrics appointment 
2017-02-22: in line for the interview
2017-07-05: case status changed to we scheduled your interview ...etc
2017-07-10: interview letter received
2017-08-07: interview 
2017-09-01: in line for Oath
 
ROC Journey
2015-12-28: package sent
2015-12-29: NOA1 (received on 2016-01-19)
2016-01-26: biometrics app. in Fargo (letter received in mail on 2016-01-14)
2016-07-22: NOA2 Approved!
2016-07-30: Green card received
 

AOS Journey

2013-09-20 ( Day 1 ) - AOS, EAD, AP applications sent

2013-09-23 ( Day 3 ) - AOS, EAD, AP applications received

2013-09-26 ( Day 6 ) - email NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-09-30 ( Day 10 ) - hard copy NOA1 for AOS, EAD, AP applications

2013-10-08 ( Day 18 ) - Biometrics Appointment Notice received in the mail

2013-10-25 ( Day 35) - Bio. Appt. in Fargo

2013-11-26 (Day 67) - EAD and AP approved !!!

2013-12-02 (Day 72) - EAD and AP sent to my address 

2013-12-05 (Day 75) - EAD and AP received in mail

2014-03-11 - RFE for AOS (some vaccination missing)

2014-03-18 - RFE respond sent

2014-03-24 - GREEN CARD APPROVED (CARD IN PRODUCTION)

2014-03-31 - GREEN CARD RECEIVED IN MAIL

 
 
Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Evo i mene i vama takodje cure da nam se nesto lepo desi u ovoj 2014. god. Ovde zima strasno, dozvolu jos nisam dobila ali mi svi kazu da uzivam dok ne pocnem da radim :) al nekako mislim da je sa tim bolje krenuti sto pre sto zbog staza i svega ostalog :D

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Serbia
Timeline

Hey devojke kad smo kod posla treba mi jedna informacija...Ja sam na porodiljskom odsustvu do 1.10. ove godine i primam 100% platu...Da li moram da dam otkaz pre isteka porodiljskog ili ne? Mislim je li problem ako sam u radnom odnosu po dolasku tamo?

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Zdravo devojke, nadam se da ste super provele praznike! Miriam stvarno nisam sigurna kako je to trenutno regulisano po nasem zakonu o radu.... Sto se tice Amerike ne vidim zasto bi imala bilo kakvih problema...

Da se pohvalim dobila sam green card pre nedelju dana, nismo imali intervju, samo su nam odobrili green card oko katolickog Bozica. Sad cu napokon da odmorim od ovog dosadnog procesa dancin5hr.gif . I vama zelim da zavrsite sa AOS sto pre I ako imate neka pitanja oko dokumenata ili uopste zivota ovde, samo napred goofy.gif


Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Serbia
Timeline

Hvala Makice! Verovatno cu imati koje pitanjce, heh... :)) Sto se tice zakona, to je ovde ok, moja je volja gde cu provesti porodiljsko, samo kad istekne dacu otkaz i to je to... Mislim upuceni su svi u moju sitaciju i kazu to je ok, samo ako i tamo bude...

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Serbia
Timeline

Dragi moji, interesuje me jedna stvar...Kada stignem u USA nakon 2 nedelje apliciram za SSN dok jos nosim devojacko prezime, a nakon vencanja idem da nosim vencani list i da promenim na udato? Da li ste svi tako radili ili ste odmah na udato aplicirali?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Htio bih da se zahvalim svima sto su mi pomogli sa mojim pitanjima.Vjerenica mi je dobila vizu bez problema,bila je 3 sata u Ambasadi a za to vrijeme su je prozvali pet puta,cetiri od kojih je davala svoja dokumenta i papire od medicinskog pregleda i peti put da prica sa Amerikancem koji je zaduzen bio da postavlja pitanja.Razgovor je trajao 5 minuta,nije puno pitao bez kako smo se upoznali,kad planiramo da putujemo i jos par jednostavnih pitanja,cak nije ni htio dokaze da pogleda koji smo ponijeli i obnovili sa novim slikama.Predpostavljam da su i oni istu kopiju dobili kao i USCIS kada smo poslali pa su unaprijed sve znali.Svi su bili ljubazni prema njoj a sto se tice cekanja to je valjda zato sto je tog dana bilo puno ljudi.Preporucio bih nekima da ne dolaze sa starijim osobama jer nema napolje dokle cekaju da se sjedi,bio je jedan lokal niz ulicu ali opet ja nisam htio da odem da me slucajno ne zovnu zbog necega mada je rekao strazar da bi okrenuli telefonom da dodjem ako je hitno nesto.Sve je odlicno proslo bez eto sto sam se ja smrzao tri sata napolju i sto nisam mogao da sjednem.Nadam se da svima ide kako treba i da brzo zavrsavaju proces.

Link to comment
Share on other sites

Filed: AOS (pnd) Country: Serbia
Timeline

Drage moje samo da vam se javim da sam sinoc stigla u USA...:) Mozete da zamislite let sa dva presedanja i malom bebom,ali sve je ok proslo...Uskoro vencanje pa vam pisem vesti...p.s.treba li nesto od papira da resim pre vencanja? CCMZ drzim fige kao i uvek!

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...