Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

On 11/19/2017 at 6:00 PM, Dzuliana said:

Zdravo Tejts,
Nazalost tako ti to ide. Ljudi su aktivni dok prolaze kroz proces dobijanja vize. Onog momenta kad dobiju vizu, interesovanje polako nestaje (ne kazem da tako treba da bude, ali to je prosto u ljudskoj prirodi). Ne znam da li si clan ove FB grupe, ali evo ti link, grupa je jako aktivna i tamo uvek mozes da pitas sve sto te zanima
https://www.facebook.com/groups/visajourney/
 

Pozdrav iz Austin-a

Razumem u potpunosti. Nego mi čudno da nikoga nema ko je aplicirao krajem 2016 pa sve do danas 2017🤷🏻‍♀️ Možda je stvarno mnogo manji broj ljudi apliciralo ove godine u odnosu na prošlu i sve ostale. Jesam član te grupe, hvala ti🙂

Pozdravi do Austin-a🤗

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Novi par na forumu. Kratka istorija slucaja...

Supruga je iz Beograda, sa pasosem Srbije. Ja sam naturalizovani Amerikanac i zivim u Americi.

Vencali smo se u Beogradu, oktobar 2017. Predali papire advokatu za IR1/CR1 aplikaciju (I-130) pocetkom novembra 2017.

Dobili smo NOA1 8. novembra. Predmet se obradjuje u Teksasu (TSC). 

Cekamo odobrenje I-130, pa zatim NVC, pa konzulat u Beogradu.

 

Nemamo pitanja, posto je sve jasno.

Jedino nas interesuje da li je u redu da supruga dodje sa turistickom vizom, dok je proces u toku?

Ako je neko uradio slicnu stvar, interesuje nas iskustvo.

Supruga ima turisticku vizu na 10 god. Dolazila je 5-6 puta i nikad nije ostala duze od dozvoljenog datuma na I-94, tj. pecata u pasosu.

 

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Sto ste bacali pare na advokata kad je procedura prilicno laka?

 

Ja sam isao u US u toku procesa, idem za par dana opet, s tim da i supruga i ja zivimo ovde. Sve je bilo ok do sad, javljam za par dana kad odem.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru!

 

Advokat nam je bio "pri ruci" i hteli smo da imamo "peace of mind", pa smo to i platili. To su bili razlozi za advokata.

 

Znaci, u toku procesa ne bi trebalo da bude problema da se udje sa turistickom vizom, na osnovu tvog iskustva.

 

Sad nam je malo lakse, i ako znamo da ne radimo nista nelegalno.

 

Mozda ce da bude malo skakljivo ako na imigracionom pitaju "Razlog posete?". Odgovor ce da bude "Poseta porodici". Tu prica moze da se razvije...

 

Advokat je rekao da najgore sto moze da se desi je da je vrate, ali to je subjektivna procena imigracionog oficira i cak i da to urade, ne utice na dalje procesiranje.

 

U svakom slucaju, videcemo sta ce da se desi u martu. Mislim da nam mnogo pomaze iskustvo iz prve ruke, kao na primer iz tvoje price.

 

Pozdrav! 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
22 minutes ago, balkanboy said:

Hvala na brzom odgovoru!

 

Advokat nam je bio "pri ruci" i hteli smo da imamo "peace of mind", pa smo to i platili. To su bili razlozi za advokata.

 

Znaci, u toku procesa ne bi trebalo da bude problema da se udje sa turistickom vizom, na osnovu tvog iskustva.

 

Sad nam je malo lakse, i ako znamo da ne radimo nista nelegalno.

 

Mozda ce da bude malo skakljivo ako na imigracionom pitaju "Razlog posete?". Odgovor ce da bude "Poseta porodici". Tu prica moze da se razvije...

 

Advokat je rekao da najgore sto moze da se desi je da je vrate, ali to je subjektivna procena imigracionog oficira i cak i da to urade, ne utice na dalje procesiranje.

 

U svakom slucaju, videcemo sta ce da se desi u martu. Mislim da nam mnogo pomaze iskustvo iz prve ruke, kao na primer iz tvoje price.

 

Pozdrav! 

Ја сам ишао за САД током процеса за вереничку визу, а знам још једну особу која је долазила током процеса за брачну визу. На граници само треба да каже ’’долазим да посетим мужа’’. То је истина и нема бољег разлога да дође. 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Prosli put sam dosao 10ak dana nakon supruge, znaci putovao sam sam. Pita te razlog posete, kazes turisticki. Eventualno da vidis porodicu. Ja sam rekao bez da me pitao da idem kod suprugine porodice. 

Sad opet idem sam, ona ostaje u Srb, pa cemo videti. U najgorem slucaju te vrate i ne utice na imigracioni proces.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Citajuci diskusije na ovom forumu (Engleski jezik), primetio sam da ako kazes imigracionom oficiru da si u procesu za imigracionu vizu (IR1/CR1 tj. I-130), ima zvanicnu potvrdu da te vrati, posto ulazis sa turistickom vizom, a namere su ti da imigriras, posto si u procesu...

 

Ovo sa pravne strane i te kako ima smisla, jel da?

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ja bio i vratio se sve ok. Niko nista nije pitao za proces. Ne znam zasto bi nekome rekao da si u procesu za dobijanje zelene karte ako te ne pita. Cak i kad te pita, ne bi trebalo bude razlog da te vrati, ti ako

dolazis sa turistickom vizom i razlog ti je turisticki nema veze sa tim sto

ces naknadno ziveti i preseliti se u US ukoliko ti odobre. 

Link to comment
Share on other sites

Potencijalni problem je u tome sto je povratna karta kupljena (povratak je posle 3 meseca).

Ako kaze da dolazi turisticki, postavlja se pitanje kakav je to turizam od 3 meseca?

 

U vezi izjave:

"Cak i kad te pita, ne bi trebalo bude razlog da te vrati, ti ako

dolazis sa turistickom vizom i razlog ti je turisticki nema veze sa tim sto

ces naknadno ziveti i preseliti se u US ukoliko ti odobre."

 

Meni i mojoj zeni koja treba zaista da dodje na 3 meseca je ovo potpuno jasno, ali opet napominjem (sa pravne strane):

 

Ona ulazi sa turistickom vizom gde je polazna pretpostavka da nece da imigrira.

U isto vreme, zapoceli smo imigracioni proces, sto znaci da hoce da imigrira.

 

Onog trenutka kada (i ako) sazna da je u imigracionom procesu, imigracioni sluzbenik ima pravni razlog da je vrati.

Naravno, ovo zavisi od 100 faktora, pocevsi od toga kako ce tog dana da bude raspolozena osoba na imigracionom, itd.

 

Meni je takodje jasno da niko na ovom forumu ne moze 100% sigurno da mi kaze da li ce je vratiti ili ne.

Samo sam hteo da iznesem jos jedno misljenje, tj. jos jedan pogled na situaciju, iz drugog ugla.

 

Sta god da se desi, objavicu na ovom forumu...

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ne treba da razmisljas tako negativno. Ti imas prava da budes onoliko koliko ti daju na granici. Cim daju 6 meseci znaci da je to ok za njih.

 

A oni svakako imaju podatke za svakoga da l je prekoracio, aplicirao za zk, i sve ostale info kad dodjes na granicu. Ja sam ulazio preko e kioska i sad i pre 3 meseca i nisam dobio X da idem na dodatnu kontrolu. 

 

Nemoj previse da se brines za nebitne stvari. :)

Link to comment
Share on other sites

Ljudi , napokon sam dobila CC od NVC. Sad smo u redu na čekanju datuma za intervju. Izgleda da nije kao što je bilo ranijih godina da odmah šalju ovde pa onda čekaš da te ambasada kontaktira i kaže ti šta da skupiš , pa kad tek ti pošalješ da si sve skupio i odradio onda oni zakazuju intervju. Sada čekaš na NVC da te obavesti koji je datum tvog intervjua (NVC kontaktira ambasadu, pa im ambasada šalje slobodni datum) i onda šalje slučaj ovde ambasadi 😃 Videćemo kako dalje ide. Za sada izgleda da ima nade da dobijem intervju već krajem februara, a ako ne onda početkom marta☺️ Inače danas mi je rodjendan , tako da ovaj “poklon” dan pred rodjendan je vrhunski 😆💃🏻💃🏻😁

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
4 minutes ago, Tejts said:

Ljudi , napokon sam dobila CC od NVC. Sad smo u redu na čekanju datuma za intervju. Izgleda da nije kao što je bilo ranijih godina da odmah šalju ovde pa onda čekaš da te ambasada kontaktira i kaže ti šta da skupiš , pa kad tek ti pošalješ da si sve skupio i odradio onda oni zakazuju intervju. Sada čekaš na NVC da te obavesti koji je datum tvog intervjua (NVC kontaktira ambasadu, pa im ambasada šalje slobodni datum) i onda šalje slučaj ovde ambasadi 😃 Videćemo kako dalje ide. Za sada izgleda da ima nade da dobijem intervju već krajem februara, a ako ne onda početkom marta☺️ Inače danas mi je rodjendan , tako da ovaj “poklon” dan pred rodjendan je vrhunski 😆💃🏻💃🏻😁

Cestitam Tejts, neka je sa srecom i da Srecan rodjendan! <3

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...