Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Zdravo UnicornLady, ja nazalost ne mogu mnogo da ti pomognem oko ovog procesa jer je moja vizabila K1. Ono sto mogu da ti kazem je dane brines oko vencanja i slika. Ne verujem da je njima bitno da on upizna tvoje roditelje. Sta sa onima koji nemaju vise roditelje? Jeste im bitno da vide da jejos neko osim tebe imao prilike da ga upozna.  Prate sve, mene su na intervjuu pitali da li imam decu i kada sam odgovorila Ne, onda me konzularni oficir pitala ako su devojcice na mojoj FB cover page o.O. Tako da i to gledaju, social media.
Sto se tice vakcina, ja nisam imala karton vakcinacija, imala sam jedino potvrdu da sam primila tetanus, i to je jedino sto sam uspela da eskiviram da mi daju ponovo. Dali su mi cak i vakcinu protiv gripa iako je bio April mesec (sezona gripa ODAVNO prosla).
Predlazem ti da ako nisi vec clan da udjes u neku od VJ grupa na FB, tamo uvek mozes naci nekog ko je "up-to-date" i ko ce ti odgovoriti na pitanje.

Nadam se da ti je moj odgovor makarmalo pomogao.

Pozdrav!

 https://www.facebook.com/groups/visajourney/?multi_permalinks=10155200220758198&notif_id=1507375524713021&notif_t=group_highlights

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Citaj guides I-130 gore pod guides tab. Nema vise G-325a, sad je I-130a umjesto tog formulara. Advokat ti ne treba ako iole znas 1. Pratiti uputstva detaljno I 2. Znas engleski. 

 

Naravno sve formulare (I-130, I-130a, G-1145) skidaj s USCIS.gov weba. Jos si I napravi account na USCIS da mixed pratiti svoj case status tamo. 

 

Masovno vjencanje nije potrebno - vazan je vjencani list (obicno daju I medjunarodni uz  standardni bar je u BIH tako). 

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
2 hours ago, Mgwlkr said:

Could someone here please help me with interview info as well as time frames   I am getting pretty anxious   

thanks

 

 Hello,
You can checkout my timeline, I went through the K1 process last year. I am hearing now that people are waiting a little bit longer, but it's still from case to case. All in all it took me 2 months from NVC stage till I received visa.

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 10/8/2017 at 7:41 PM, UnicornLady said:

Pozdrav, evo da se i ja pridruzim temi...

 

Buduci suprug (native US citizen) i ja treba da se vencamo u Srbiji za 2-3 nedelje. Vencanje bas nece biti standardno, samo u opstini, jer su moji razvedeni i iz jako opravdanih razloga vise uopste nemam kontakt sa njima tako da nece biti klasicne proslave, samo par clanova porodice i svedoci. Mozda nam naprave problem zbog toga, ne znam, posto sam procitala da su bas zahtevni sto se tice slika s vencanja. Kasnije cemo posetiti neke druge clanove porodice s kojima sam u dobrim odnosima tokom njegovog boravka ovde.

 

 

Nemoj oko ovoga da se brines, supruga i ja smo imali dva svedoka, mamu i mog ujaka i ujnu na gradjanskom samo. Poslali smo i te slike sa vencanja, a crkveno i proslavu planiramo tek sledece godine, do tad cemo skoro biti gotovi sa procedurom. 

Spremi se na cekanje, oko 13 meseci je trenutno do vize u pasosu. Nas su bacili u Nebrasku iako pripadamo Teksasu. 

Ako imas neka pitanja, pitaj :)

Link to comment
Share on other sites

Zdravo svima✋️.

Muž I ja, odnosno naš slučaj, je upravo u NVC-u. Odradili smo ds261 i platili AOS fee, i sada čekamo da nam se otključa i IV fee, što će se desiti verovatno sledeće nedelje. Mene zanima jel postoji neka prepiska gde sve piše detaljno o AOS i IV paketima, odnosno koja dokumenta sve da spremimo, kako bi zaobišli check list ? Takodje, zanima me da li mogu da šaljem ista svoja dokumenta NVC-u , one koje sam već slala USCIS-u ? Prošlo je skoro godinu dana od apliciranja, pa me zanima da li su onda papiri još validni ili ne. Jel neko ima iskustva s tim ? 

 

Unapred veliko hvala ❣️

Link to comment
Share on other sites

On 10/23/2017 at 1:32 PM, EDurevic said:

Ja mislim da sve orginal se sad nosi na interview, znaci od rodnog lista i nadalje. Citam sta ovde narod pise po VJ. I sve dokaze da ste pravo vencani. Slike, tickets od avion, phone calls, itd. A oni sve ce te papire da imaju ispred sebe sto si vec poslala prvi put cak i ako si slala slike. W2 treba, i uradjena taxa. Sve orginal. Sretno!!! 

Eh hvala ti ali mi smo daleko od intervjua. Kao što sam rekla, naš slučaj je trenutno u NVC-u, tako da se nadam da za jedno dva meseca će biti na putu za Bg. Upravo smo platili IV fee i sada čekamo da nam se otključa i ds160 da ga popunimo. Sakupljamo papire još pa šaljemo sve u NVC. Koliko sam shvatila kada im stigne oni te obaveste i to je scan date, pa od tog dana brojiš 40-60dana , zavisi kada završe sa pregledom...pa ako nešto ne valja ili fali šalju checklist a ako je sve uredu onda je case complete i šalju ambasadi.

P.s. Ova grupa je veoma tiha, verovatno nije puno ljudi apliciralo ove godine s obzirom na situaciju a i povećanu taksu 🤷🏻‍♀️

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, EDurevic said:

Nadam se da neces nikakav check list da dobijes. Da sve bude uredu od prvog puta. Ja jos cekam NO2 od marta :(. Nebraska sad traje sve do 9 meseci da odobre. Prije je bilo sve do 6 a sad 9. Znam da su Januar odobravljali ali nece svako da update timeline. Narod ovde samo dodje da pokupi neki bez veze informacije. Imam dve drugarice sto su pocetkom Feb isto u nebraski ali nisu jos nista dobile. Valjda trebam do Dec nesto da dobijem. U sep sam poslala zahtev out of processing time i trebali im je mesec dana za zavrse. Juce kad sam zvala da pricam sa Tier 2 officer mi je rekla da im dam oko 60 dana da mi javi ali isto u dec treba da bude odobreno. Kad sam je pitala jel moze moj muz da dodje na tourist visa rekla mi je da najverovatnije nece mu odobriti “ Your application is near being approved” tako mi je rekla. Videcemo za mozda mesec dana nesto. Ali moja sreca pa mi je aplikacija otisla u Nebrasku 🙄🙄🙄🙄 a Miami pripada Texasu ali sta ces moramo cekati jos. Neznam za nase ljude ali ima dosta naroda sto je vako apliciralo. Isto kad sam gledala od prilike koliko CR1 ima aplikacija za oct u beogradu pisalo je 5. Neverujem da ima nasi puno. I znam da se interview dobije brzo a ne kao ovi drugi sa strana sto cekaju po 2-3 meseca. 

Hvala ti puno ❣️

Mi smo čekali 300 i nešto dana, skoro 11meseci na NOA2....Jeste ove godine baš usporeno sve a te kako je u centru Nebreske....npr. centar u Kaliforniji sve završava brzinski, mada pre par meseci su prestali da rade cr1/ir1 slučajeve  pa su sve poslali to u Nebresku i napravili im još veći haus....Mi smo aplicirali u novembru, ali ne mogu da vidim koliko ih je bilo za novembar....Naš slučaj se završava sa brojem 001 što znači da ću verovatno biti prva koju će prozvati u ambasadi za intervju😆 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Mislim da povecanje takse nema bas nesto mnogo veze sa aplikacijama, inace iz Srbije jako malo ljudi ode preko cr1/ir1, vise idu na k1. U Nebrasku su poceli da salju sad sve izgleda, Severna Karolina pripada Teksasu, a nas poslali u Nebrasku :( Ima da cekamo sto godina.

Sto se tice turisticke vize ukoliko je ima u pasosu,, ne vidim problem da ode u posetu, ja sam bio pre 20ak dana u Americi a u postupku sam. Mada meni i nije frka jer sa suprugom zivim ovde i nije nam hitno da se preselimo, tako da smo otisli na odmor samo tamo.

 

 

Znaci za sad nas ima troje i svi smo Nebraska :D

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Sad ulazimo u peti mesec cekanja. Mislim oko marta da nam odobre, onda mesec-dva cekanja do nvc-a, tamo 2 meseca i zakazivanje jos mesec dana. Ispada avgust ili septembar po mojoj racunici.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pozdrav svima,

 

Vidim da ima dosta ljudi koji cekaju CR1 i K1 vizu i da su opravdano nervozni i nestrpljivi, ali da li je moguce da se toliko vuku ovi u USCIS-u? Ja sam sa zenom predao 3. januara ove godine za CR1 (naravno, ode za Nebrasku), a zatim i za K3 vizu 19. januara i jos uvek nista nismo culi niti dobili. Vidim da im na sajtu pise "USCIS usually processes cases in the order we receive them", mada malo morgen, jer ima dosta slucajeva koji su obradjeni a predati su posle naseg. Uglavnom da vas ne gnjavim sa svojim problemima, hteo sam samo da vidim da li neko ima iskustva i da li moze da odgovori na sledeca pitanja:

 

1. Da li mogu nesto da ocekujem od K3 vize, u smislu da ce se slucaj pre odobriti i resiti?

2. Podneo sam zalbu za CR1 na sajtu. Da li mogu da ocekujem neki imalo znacajan odgovor ili samo neki genericki?

3. Vidim da svi pricaju da su sanse male za turisticku vizu od kada se preda za CR1, ali su to uglavnom "rekla, kazala" iskustva. Ima li neko ovde da je licno predao za turistiku vizu u ambasadi dok je cekao CR1?

 

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

To sto sto odobravaju februar a npr ti si u januaru, ne znaci da su sve zavrsili. Mozda neko iz marta pre dobije nego neko iz decembra iako ovaj iz decembra ne dobije rfe

Sto se tice turisticke vize, malo je to glupo da onaj ko ima vizu da moze da ide kad hoce a da onaj ko aplicira nece dobiti vizu jer postoji rizik da ostane u US?!? 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

@EDurevic

Prvo, hvala ti na informaciji. Znam da su nas prosli i zvao sam ja nekoliko puta da vidim sta se desava, ali nikad nisam dobio nikakve znacajne informacije. Zato sam i predao zalbu pre par dana i dobio potvrdu da ce mi se javiti do 12. novembra, mada cisto sumnjam da cemo dobiti neki znacajan odgovor. Zbog toga pitam da li je neko predavao zalbu i da li moze da podeli iskustvo.

Od K3 vize sam skroz odustao, jer vidim u vise slucajeva da su im tu aplikaciju ponistavali jer su im odobravali CR1. Ne vidim svrhu K3 vize uopste.

 

@mveruovic

Slazem se s tobom sto se tice odobravanja slucajeva a pogotovo sto se tice turistike. U slucaju da obobre turisticku, zasto bi neko rizikovao i zezao se sa ostajanjem u americi van dozvoljenog perioda ako vec ima gotovo siguran put sa CR1?

 

Uglavnom, prilicno smo ocajni, tako da cemo verovatno pokusati sa turistickom, pa u najgorem slucaju mocicu ovde da potvrdim da li moze ili ne moze i imacete informaciju iz prve ruke. Ali opet, ako neko ima licnog iskustva (u smislu da je otisao i predao u ambasadi) molio bih da se javi.

 

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dobila scan date: 16.11.2017 💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻 Odbrojavanje od 11 nedelja može da počne 🙈🙈 Daće Bog samo da ne dobijemo check list u medjuvremenu 😁

Koliko nas ima ovde za CR1/IR1 ? Javite se ljudi😃Vidim druga dva thread-a prošlih godina su bila baš aktivna a ovaj treći baš neaktivan! 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Zdravo Tejts,
Nazalost tako ti to ide. Ljudi su aktivni dok prolaze kroz proces dobijanja vize. Onog momenta kad dobiju vizu, interesovanje polako nestaje (ne kazem da tako treba da bude, ali to je prosto u ljudskoj prirodi). Ne znam da li si clan ove FB grupe, ali evo ti link, grupa je jako aktivna i tamo uvek mozes da pitas sve sto te zanima
https://www.facebook.com/groups/visajourney/
 

Pozdrav iz Austin-a

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...