Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
On 1/15/2017 at 0:29 AM, semmy_sk said:

I-130 relative petition .I-485 adjustment of status pitao advokat kaze da ove dve applikacije posalje u emigracija i da e proces jedna godina i da poslje godina one odluce sta i kako i da e obecala da ako odluce da napustim zemlja da on ce da uzme papir ko da ja necu dobiti zabrana 10 godine i da ce me nakon 6 do godina dana opet vratiti za amerika dali ovo moguce ili.. hvala vama unapred svima ko moze da me posavjetuje 

Kao sto rekoh, moras da nadjes advokata. Ja ne znam, ali mozda postoji nacin da se sve ovo resi bez da dobijes zabranu na 10 godina. Nemoj donositi konacne odluke pre nego se posavetujes sa advokatom. Potrazi ovde na sajtu, mozda ima neko da ti preporuci dobrog advokata.
Srecno!

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Germany
Timeline

hvala za srecu sam to ne radim tako advokat ko planiram da uzmem e reko da moze da uradi zato sto sam vjencan tu americki drzvljanin i da poslje godina ako bude emigracia odlucila da ja moram da idem kuci da on ce da srjedi da nebih zabrana dobijo i da me vrati poslje 6 meseci svi advokati koj sam pricao sve isto mi kazu

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Cao ljudi!! Imam pitanje za vas koji ste dosli na K1 i isli na intervju za Green Card...na spisku se spominje neki medical exam--jel to onaj isti koji ste radili u Srbiji ili bi trebalo da se uradi neki novi ovde?

NOA1 Recieved Date: 1/25/16

NOA2 Notification (via app): 3/14/16

NOA2 Hard Copy: 3/17/16
NVC Received: 4/6/16
NVC Case # & Invoice #: 4/7/16
Left NVC: 4/7/16
Consulate Received: 4/11/16
Packet 3 Received: 5/4/16
DS-160 Completed: 5/10/16
Medical: 6/6/16
Packet 4 Received: 6/20/16
Interview: 7/14/16 - APPROVED

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Germany
Timeline

jeli ti prva green car ili .ja mislim na ona 10 godine kada appliciras da treba opet medicinski pregledi da napravis a na prva ne zasto moj drug nije napravijo

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Pozdrav,

 

Iscitao sam bio staru temu do juna 2016. i nisam mogao da idem dalje. Bilo je par slicnih slucajeva, ali su mi potrebne sledece info:

 

Imam b1/b2 vizu na 10 god, vec sam bio u US, devojka koja je US drzavljanin se vratila u Srbiju pre 4 godine i ovde zivimo. Opet idemo u septembru u US turisticki na kratko i sl godine planiramo da se selimo za US.

Procitao sam a i znao sam od ranije da je krsenje imigracionog zakona ako odemo tamo vencamo se, ostanem i promenim status (mada dosta ljudi to radi), da li ima nekog ovde ko je imao to iskustvo?

Legalne opcije ostaju k1 ili cr1. Sad ne znam sta je brze/bolje/jeftinije, i da li nesto menja ako se vencamo u US i vratimo se ovde, to sam procitao da je dozvoljeno? 

Opet, sta je lakse za dobiti i koji su finansijski uslovi, jer imamo oboje po 27 god i ona tek sad popunjava svoju prvu taksu, i ovde radi i fakticki zivi godinama? I koliko je obavezno prisustvo nje u US dok traju ti procesi za slanje dokumentacije i apliciranje?

 

Eto toliko za pocetak, hvala unapred svima koji odgovore.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Здраво,

 

Ја сам имао сличну дилему и изабрао сам опцију са К-1 визом јер је ишло брже и, чини ми се, лакше. Предности К-1 визе су да процес од аплицирања до одласка тамо траје краће (захтев послат половином фебруара, а позив за интервју за визу у јулу). За брачну су неки пријатељи чекали 18 месеци. Е сад, кад уђеш у земљу на вереничку визу, онда се венчате, па предате за промену статуса и радну дозволу и онда чекате три месеца на радну дозволу и тек тада можеш легално да почнеш да радиш. Рачунај ту око четири месеца од доласка у Америку најмање да нећеш моћи легално да радиш, ако вам је то проблем што се тиче финансија, онда може бити проблем. Са брачном одмах добијаш зелени картон, али не знам колико се чека по уласку у земљу.  Ако се вама не жури, а рекао бих да је тако, ја бих се венчао (у Србији или Америци, нема везе) чим пре и аплицирао за брачну визу. Нема разлога да себи отежаваш тиме што ћеш се венчати у Америци и онда оданде тражити промену статуса. Временски исто друго траје, а само комликујеш ствари, одради то за визу из Србије. Где ћете се венчати није битно.

 

Вама, чини ми се, највећи проблем од свега може да представља проналажење финансијског гаранта за тебе. Ако она живи у Србији, претпостављам да нема примања довољна да гарантује за тебе, али то може бити и неко други или неколико њих.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

To za vencanje i ostajanje tamo definitivno otpada u startu, necu da se zezam sa tim stvarima, iako dosta ljudi kazem to radi, pogotovo oni koji ostanu ilegalno. Nije problem garant, ima i roditelje US drzavljane i sestru koja ima dobra primanja, a i kuca je na njeno ime tamo.

Hvala ti na odgovoru, u medjuvremenu sam video da moze da se aplicira i u Rimu za i130, u ambasadi jer pokriva i Srbiju. Jos kad sam krenuo da citam uporednu analizu viza ovde dosao sam i do Direct Consular Filing (DCF) allows a US Consulate to process a IR-1 / CR-1 Visa   

sto deluje jako primamljivo, mada ne znam da li ispunjavamo uslove za to, moram da se raspitam ovde.

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Germany
Timeline

vidi te moj iskustvo k1 viza ja sam uzeo prva k1 viza 2014 za 5 meseca sam ja uso u amerika druga k1 viza 2015 6 meseca brzo puno ode mislim da troskovi nisu puno sa k1 viza jedino znam da osoba koj applicira mora da platim tamu 550 dollar i on ko ceka samo placa svoje dokumentacija koj absada preporucije da odnese na dan intrviju i to e to i svakao viza se placa

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
On 1/26/2017 at 2:19 AM, mveruovic said:

Pozdrav,

 

Iscitao sam bio staru temu do juna 2016. i nisam mogao da idem dalje. Bilo je par slicnih slucajeva, ali su mi potrebne sledece info:

 

Imam b1/b2 vizu na 10 god, vec sam bio u US, devojka koja je US drzavljanin se vratila u Srbiju pre 4 godine i ovde zivimo. Opet idemo u septembru u US turisticki na kratko i sl godine planiramo da se selimo za US.

Procitao sam a i znao sam od ranije da je krsenje imigracionog zakona ako odemo tamo vencamo se, ostanem i promenim status (mada dosta ljudi to radi), da li ima nekog ovde ko je imao to iskustvo?

Legalne opcije ostaju k1 ili cr1. Sad ne znam sta je brze/bolje/jeftinije, i da li nesto menja ako se vencamo u US i vratimo se ovde, to sam procitao da je dozvoljeno? 

Opet, sta je lakse za dobiti i koji su finansijski uslovi, jer imamo oboje po 27 god i ona tek sad popunjava svoju prvu taksu, i ovde radi i fakticki zivi godinama? I koliko je obavezno prisustvo nje u US dok traju ti procesi za slanje dokumentacije i apliciranje?

 

Eto toliko za pocetak, hvala unapred svima koji odgovore.

Hi, 

Ovako sto se tice brze vize K1 bi trebala biti brza u odnosu  na CR1 ali u praksi nije uvek tako. Jeftinija je definitivno CR1 viza.

 

Po mome misljenju nabolji nacin je da se vencate u Srbiji i posaljete papire DCF (CR1). Sad zavisi ako imate co- sponzora ona ne mora da ode odmah u US nego saceka da se ceo proces zavrsi pa zajedno putujete. Ako nemate co-sponzora onda  je bolje da ode i zaposli se da bi mogla da te sponzorise. 

 

Srecno.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Posto planiramo tek sledece godine da se selimo, nije problem da idemo na cr1 vizu, jer je bolja nego k1 sad kad sam istrazio ovih dana. 

Ovo za sponzore nije problem, imju svi njeni ok poslove i plate. Samo me zanima koliko para treba da se prikaze, vidim neki podatak 125% iz neke tabele od granice siromastva, ali ne kapiram bas najjasnije u kom smislu?

 

Vidim da si prosao tu proceduru, pa me zanima da li moze sve odavde da se zavrsi kada se preda, bez da se ide u US, i da li moze da se ide turisticki tamo kada se pokrene proces?

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
2 minutes ago, mveruovic said:

Posto planiramo tek sledece godine da se selimo, nije problem da idemo na cr1 vizu, jer je bolja nego k1 sad kad sam istrazio ovih dana. 

Ovo za sponzore nije problem, imju svi njeni ok poslove i plate. Samo me zanima koliko para treba da se prikaze, vidim neki podatak 125% iz neke tabele od granice siromastva, ali ne kapiram bas najjasnije u kom smislu?

 

Vidim da si prosao tu proceduru, pa me zanima da li moze sve odavde da se zavrsi kada se preda, bez da se ide u US, i da li moze da se ide turisticki tamo kada se pokrene proces?

Jeste bolja je jer odmah doijas GC.

Required Annual Income

$20,025, if 2 Persons in Family or Household

$25,200, if 3 Persons in Family or Household

$30,375, if 4 Persons in Family or Household

 

For each Additional person add $5,200


to je podatak iz marta 2016

 

 

Your household size includes you, your dependents, any relatives living with you, and the immigrants you are sponsoring.

 

Moj muz je svo vreme bio u US tako da nisam sigurna, ali mislim ako imate nekoga u Americi ko ce da vam posalje dokumentaciju i plati fee (mora biti placen checkom iz americke banke). Ove godine su i podgli Fees za imigraciju... 

Turisticki ne znam dal moze posle pokretanja aplikacije.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pozdrav.. dobili smo NOA2, i sad ja skupljam papire koji su mi potrebni, da pošaljem muzu u Ameriku.

Imam puno nedoumica, imam uvjerenja o nekažnjavanju i ne vodjenju krivičnog postupka, izvod iz mat. Knjige rodjenih, vjenčani list. Trebam li sve to prevesti kod sudskog tumača, i treba li sve to apostille pečat?

jos jedna stvar mi nije skroz jasna, trebam kopirati Licnu kartu sa obje strane, i bio page pasoša, je li dovoljno na to apostille, i treba li uopste, i sta jos treba, ako neko zna, ili je prolazio isto, pomoziteee

hvalaa unaprije :)

 
Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Не требају ти преводи уопште ако су документа на српском и аплицираш за визу у Београду, па тиме ни оверени, а још мање апостил.

 

Уколико имаш било каквих недоумица, зови број у амбасади и питај. Углавном су веома љубазни и хоће да помогну.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ana0323 said:

Pozdrav.. dobili smo NOA2, i sad ja skupljam papire koji su mi potrebni, da pošaljem muzu u Ameriku.

Imam puno nedoumica, imam uvjerenja o nekažnjavanju i ne vodjenju krivičnog postupka, izvod iz mat. Knjige rodjenih, vjenčani list. Trebam li sve to prevesti kod sudskog tumača, i treba li sve to apostille pečat?

jos jedna stvar mi nije skroz jasna, trebam kopirati Licnu kartu sa obje strane, i bio page pasoša, je li dovoljno na to apostille, i treba li uopste, i sta jos treba, ako neko zna, ili je prolazio isto, pomoziteee

hvalaa unaprije :)

 

Rodni list imas medjunarodni uzmi taj. Isto I za vjencani list. Uzmi sebi da imas jos kopiju-dvije medjunarodni rodni list I vjencani list. 

Uvjerenje o nekaznjavanju ostavi na bosanskom jer prevodi ne trebaju- ambasada U Sarajevu ne trazi prevode. 

 

Nikakvi apostille pecati ne trebaju. 

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...