Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Srecno, naoruzaj se sa strpljenjem i polako. Nadam se da ce tvoj proces brzo proci.🤞

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Zakazan mi je interview za 23.10. (utorak) CR- 1 viza.

 

Supruga mi je poslala original dokumenta koja treba da prilozim:
 

1. Signed Affidavit of Support
2. Federal Income Tax Returns / W-2
3. Photocopy of a U.S. Passport
 
Paket je stigao u BG 15.10. i jos uvek mi nije dostavljen. Po tracking broju pise da je jos uvek na carini i plasim se da nece stici do utorka.
 
Da li je neko mozda nosio fotokopije ili moraju biti originali? Na sajtu pise da svaki dokument mora biti potpisan.
Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Sad gledam, ti si isto kad i ja odobren u USCISu a tek sad intervju? Jos ja pravio pauzu 3 meseca, dobio sam vizu konacno pre 15 dana, imao sam 221g za sponzorstvo.

Ti si bese online popunjavao preko CEAC sajta papire za NVC?

 

Ne treba da bude original, recimo i864 moze da potpise i da skenira, od prosle godine ne mora da bude potpis wet ink sto oni kazu. Pazi samo kad popunjavas da te ne zbuni deo oko trenutnih primanja godisnjih, tu se misli na proslu godinu u stvari (2017), iako nema logike jer pise trenutna primanja. Zbog toga sam morao nov i864 da donosim.

 

Od papira sam ja nosio na razgovor:

Moji papiri, original MKR, original MKV, original potvrda iz suda i iz MUPa o neosudjivanosti i o nepokretanju postupka, kopiju pasosa, pozivno pismo za intervju, lekarski, potvrda ds260. Stare pasose sam poneo ali mi je trazio samo ukoliko imam i vazecu us vizu u pasosu (koju mi je i ponistio pre razgovora)

 

Dokumenta za sponzorstvo: w-2 za 2015, 2016. i 2017. godinu, platne listice za prethodnih 3 meseca, 1040 irs transkript, kopija pasosa i sertifikata o drzavljanstvu (kopije sve) i naravno popunjen i864.

 

Pored ovoga i dokazi o vezi, razne gluposti tipa zajednicki racun, karte sa putovanja, racune za komunalije i telefone sa iste adrese (na mene i zenu) ali jedino sto je konzulka gledala su zajednicke fotke. I pita ko je na fotkama, kad i gde. Kao i fotke sa vencanja, obavezno ponesi. Pitaju koliko je bilo ljudi, kad je bilo vencanje itd itd.

 

Je l si se registrovao na portalu za intervju?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala na brzom odgovoru.

 

Meni je 14. septembra stigao mail za intervju. Da, sve za NVC sam popunjavao preko CEAC sajta. 

 

Sve od ovoga imam osim tih finansijskih papira koje je supruga poslala. Ukoliko ne stignu do ponedeljka ponecu fotokopije, nema drugog resenja.

 

Registrovao sam se za intervju.

 

Sta te je jos pitala? Koliko si se zadrzao u ambasadi?

Edited by brankodiver
I forgot to ask something.
Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Spremi se bar na dva sata za ambasadu. 

Prvo kad se dodje ides na salter kod naseg lika koji uzme ta dokumenta koja si doneo, ali samo par komada, ostalo ti kaze da ce te zvati da mu das jos nesto ako treba. Tu na licu mesta otvori koverat za lekarski, i donese tvoj dosije iz Amerike sto si slao za USCIS sve i za NVC preko CEACa. 

 

Onda cekas jedno sat vremena dok dodjes do konzula/konzulke. Pita te kad si upoznao zenu, kako, zasto ste zaj, koliko dugo ste zaj, kad ste se vencali, koliko je ljudi bilo na vencanju, gde ces da ides, cime ces da se bavis tamo, cime se sad bavis, cime ti se bavi zena (za mene je mozda bilo malo drugacije jer sam ja bio zajedno sa zenom na intervjuu). Pita te za zajednicke fotke kao sto sam vec pisao. Verovtno ce tebe pitati kad si poslednji put video zenu i koliko ste se puta do sad videli.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Danas sam imao intervju i takodje dobio 221g. Za 1040 iz 2017 godine (to mi je nekako promaklo) i proof of contact and communication before the marriage. Sada moram to da saljem i cekam odgovor i odluku.

Dakle, nikad se ne zna sta ce sve traziti.

Mi smo te dokaze slali u USCIS, slike pre vencanja, dopisivanja, pismo kako smo se upoznali itd, citao sam da se paket iz USCIS salje u ambasadu pa sam mislio da nije potrebno da nosim..zeznuo sam se...

 

Ko god ide na intervju, nosite sva moguca dokumenta kako bi izbegli odbijenicu.

 

@mveruovic Koliko si cekao odgovor iz ambasade nakon slanja dodatne dokumentacije? Jesi li opet morao u ambasadu ili samo slao pasos?

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ja sam nosio sve sto sam slao u USCIS za svaki slucaj, posle sam video da je stigao dosije. Na kraju su mi vratili i fotke koje sam doneo i koje sam slao u USCIS. 

 

Jaoj tri nedelje je trajali ali je meni to bila agonija. Sta ti je rekao nas covek sto radi? Ja sam u DHL nosio dokumenta i ostavljao tamo. Opet se na onom sajtu registrujes za instrukcije za slanje i ostavis u DHLu. Ako nosis u Djure Jaksica u centar grada moras do 14:30 da bi bilo sledeceg dana, ili NBG do 16:45. Ja sam izgoreo poslao u cetvrtak u ponedeljak uvece tek stiglo. I onda jos 2 i po nedelje dok me nisu pozvali telefonom i trazili pasos da dostavim DHLom isto, nakon pr dana je bilo gotovo, na CEACu kad promene status u Issued znaci da je viza istampana i nalepljena u pasos. A nakon dan stize mejl da je posiljku preuzeo kurir. 

 

 

Cek, zaboravio si 1040 za 2017. ili imas neki problem sa tim? 

Sreca pa znas koliko se okvirno ceka kod nas iz mog slucaja, ja sam odlepio bio dok sam cekao.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Neverovatno je koliko traje ceo taj proces. Strasno...

 

Ovaj nas mi je rekao da prilozim sto vise dokaza o vezi pre braka i posaljem preko DHL-a. Nije mi rekao koliko cu da cekam.

 

Mi smo 1040 za sve tri godine uploadovali na CEAC, tako da mi nije jasno sto je to trazio. Kad sam stampao finansijska dokumenta, taj lik u kopirnici je propustio file gde je bio 1040. Mada sam ja kriv jer nisam lepo pregledao dokumenta.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

I meni su trazili dokumente koje sam sve slao. Nadam se da ce biti ok sve i brzo gotovo. Je l ste dugo zajedno vas dvoje? Ukoliko je sve ok, kontam da ce brzo biti gotovo.

 

Moje neko misljenje je da je veliki plus kada je i suprug/supruga prisutna na razgovoru za vizu. Uglavnom ljudima koji su razdvojeni katastrofa pada ceo proces i duzina, pa svaki produzetak je bzvz bas 😕

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, mveruovic said:

I meni su trazili dokumente koje sam sve slao. Nadam se da ce biti ok sve i brzo gotovo. Je l ste dugo zajedno vas dvoje? Ukoliko je sve ok, kontam da ce brzo biti gotovo.

 

Moje neko misljenje je da je veliki plus kada je i suprug/supruga prisutna na razgovoru za vizu. Uglavnom ljudima koji su razdvojeni katastrofa pada ceo proces i duzina, pa svaki produzetak je bzvz bas 😕

Ja licno potvrdjujem da prisustvo USC na intervjuu znaci mnogo bilo k1 ili cr1, sam konzularni sluzbenik nam je rekao da jako ceni i vrednuje to, a i sigurno je pomoglo da nedobijemo 221g (iako sam ja bio misljenja da cemo dobiti)



event.png

 

event.png


event.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Zajedno smo skoro 3 godine. Sumnjivo im je bilo sto sam ja prosle godine odbijen za turisticku vizu, i vencali se mesec dana nakon toga.. Drugacije nismo ni mogli jer je promenila posao i jedva su joj dali odmor od nedelju dana..

Ne bi trebalo da bude problema jer imamo dokaze o vezi pre braka, slike sa putovanja i slike sa prijateljima, dopisivanja od samog pocetka veze...

 

Videcemo koliko ce trajati, juce sam sve poslao.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 11/18/2018 at 10:05 AM, SanjaAlex said:

I 129F paket napokon spreman 🎉 Sutra putuje u Texas 😊 Fingers crossed da sve brzo prodje. 

 

Nek je sa srecom i da vam brzo prodje vreme! 🤗



event.png

 

event.png


event.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (pnd) Country: Serbia
Timeline
12 hours ago, NikandDonnie said:

Nek je sa srecom i da vam brzo prodje vreme! 🤗

Hvala 🤗🤗🤗 Nadamo se da će proleteti, samo pozitivno 😊😊

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...