Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

S' vremena na vreme VisaJourney odradi "ciscenje servera" i zatvori velike teme. S' obzirom da nama treba prostor za stare i nove clanove, evo ovde mozemo da nastavimo sa pricom i savetima o procesu dobijanja viza za USA. Na linku ispod mozete naci stari topic koji je zatvoren za komentare ali je pun dobrih saveta. Dobrodosli <3
 

 

Edited by Dzuliana

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Germany
Timeline

zdravo intersu je me ja sada sam se vjencao nisam znao od rekla kazala sto se kaze i doso do brak .ali tu e sada problem sto ja sam dolazio u usa k1 viza i sada pitao s advokati svako kaze razlicito neko mi kaze  da ja moram nazat za macedonia pa da se vratim pa neko kaze da appliciram ti -130 sta e to ne znam zelijo bih neko slicnok meni da mi da neki savjet ako e iko proso kroso ovo sto ja sada prolazim bicu zahvala treba mo savjet i pomoc

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Zdravo semmy_sk,
Nisam sigurna da sam te najbolje razumela. Ti si trenutno u Americi i ozenjen si, a stigao si tu na K1 visu?

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Germany
Timeline

zdravo intersu je me ja sada sam se vjencao nisam znao od rekla kazala sto se kaze i doso do brak .ali tu e sada problem sto ja sam dolazio u usa k1 viza i sada pitao s advokati svako kaze razlicito neko mi kaze  da ja moram nazat za macedonia pa da se vratim pa neko kaze da appliciram ti -130 sta e to ne znam zelijo bih neko slicnok meni da mi da neki savjet ako e iko proso kroso ovo sto ja sada prolazim bicu zahvala treba mo savjet i pomoc

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Germany
Timeline

ovako sada malo jasno ja sam u amerika ali nisam oznjen sa osoba koj mo viza pravila nego sa amerikanka sam oznjen zasto nije htela po dva puta i ta osoba nije me vjemcala pa sam poslje godina upoznao amerikanka nisam znao sto kako pa sam se vjencao sada advokati jedan mi kaze da applicjram neka si -130 . 485 neko kaze moras kuci pa da se vrati 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Можеш ли ти све ово да напишеш на енглеском или македонском или било којем језику који разумеш?

 

Ти си дошао у Америку на К-1 визу, али си се оженио другом женом, а не оном која ти је била спонзор за визу?

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Germany
Timeline

na makedonski ke pisuvam za da bude pojasno . jas u amerika doagam dva pati prviot pat ne sporazum bese so njeze ne se ponasase kako sto veke ja znaev 5 godini poslje 2 meseci odluciv da se vratam za mkd koga veke se vrativ on pak mi se javi a sekako jas bev zaljuben i pocna da me da me ubeduva deka to bilo greaka i deka stvarno saka so mene da go pomine ostaokot od zivitoto i me ubedi deka se uste me saka pak pocnavme procedura za k1 viza pak zemav viza koga dojdov tuka u amerika.pak pocna da se ponasa kako i predhodnijot pat nazalost nemav pari da se vratam za mkd resiv da baram rab eden mesec da si platam tiket za mkd i zaminav pocnav so rabota ne pomina 20 den on pak mi se javi i pocna da mi se kolni i sin deka stvarno ne trebala taka da se ponasa i taka dalje pak ja se vrativ kaj njeze ne pomina 20 dena on mi vika deka ne oseca za mene nisto i deka. nema da me venca i ja i se obrativ rekov deka ja nadv rab da si platam tiket za mkd a ti pak me zezas me matretiras pshicki i taka zavrsi jas pak najdvo rab ali kasno bese mi pomina vizata koga mi pomina lugeto kade so rab me ubedije deka jas mozam da se vencam i taka se desi poslje edna godina jas eve sega sum zenet eden mesec i sega baram pomos kako so ima li sase da se se ostane nema ne znam stvarno kade da se obratam zasto prasuvam advokati sekoj mi zbori razlicno eden vika predati -130 i nekoj si 485 neko vika idi doma pak ke te vratime nazat i stvarno ne znam na koj sovet da slusam ako ima tuka nekoj so slicna situacija i i koj znae kako ide ova sve stvarno mie potreben pomos fala od napred koj e vo mogucnost da pomognet so savet

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Ух, ја заиста немам искуства са таквим случајем. По правилу би морао да из своје земље (Македоније) аплицираш за брачну визу, али можеш и да аплицираш за изузеће (waiver) из Америке и аплицираш за Зелену карту. Међутим, ово не причам из сопственог искуства, па је боље да сачекаш неког ко се боље разуме.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Zdravo Semmy_sk,
Tvoj slucaj jeste komplikovan i to iz vise razloga. Prvo, u obavezi si bio da po isteku 90 dana K1 vize sa kojom si stigao u Ameriku, s' obzirom da nisi ozenio tu osobu, napustis zemlju. Ti si ostao, prekoracio dozvoljeno vreme koje ti je K1 viza obezbedjivala. Molim te nemoj da mislis da te osudjujem, samo iznosim cinjenice. Nazalost Imigraciono u Americi ne gleda blagonaklono na "overstay". Drugo, ozenio si osobu koja ti nije bila sponzor za vizu. Da bi dobio odobrenje za boravak u USA kao supruznik Americkog drzavljanina, moras biti u svojoj zemlji da bi prosao kroz kompletnu proceduru, koja je slicna proceduri koju si prosao za K1 vizu.

Ja bih ti savetovala da obavezno nadjes advokata. Srecno!

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Germany
Timeline

taka e ne smatra deka me osuduvas .ali nazalost kolku znam ako jas ja napustam i cekam u mkd viza k1 pak znam deka ke dobijam na 10 godine zabrana vizata e pominata mnogu vreme 18 meseci a jas sega pred dva meseci se ozeniv . ali kako i da e hvala na savjet mozda e najbolje da se vratim

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Germany
Timeline

dali se ima ovakov slucaj kako i mojiv slucaj sto e do sega dali. nekoj imal takvi problemo .. zasto jas dva pati doagam na k1 viza i to so ista osoba i prvijot pat bev dobar finanski si plativ karta i zaminav za mkd ali seg kog dojdov po ftor pat stvarno ne bev vo stanje da si platam karta taman koga pocnav da rab se snajdvo on 20 dena pak mi se javi i mi kaza deka me sakala i deka saka da bideme u brak jas prifativ koga zaminav kaj njeze poslje 15 den vika ne sakam da se vencame isto tepo pocna da me pocenavat i taka mi pomina vizata 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Семи, твој случај је доста јединствен, пробај да питаш на енглеском на неком од ових форума који прати више људи.

 

Успут, кад сам проверио свој статус за радну дозволу на интернету пре два дана, писало је ’’New Card is Being Produced", а сада пише ’’Case Was Approved". Јел то тако треба да буде? Имам пут испланиран за десет дана и не бих желео било какве проблеме сада када је случај одобрен. 

 

Хвала

 

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Germany
Timeline

I-130 relative petition .I-485 adjustment of status pitao advokat kaze da ove dve applikacije posalje u emigracija i da e proces jedna godina i da poslje godina one odluce sta i kako i da e obecala da ako odluce da napustim zemlja da on ce da uzme papir ko da ja necu dobiti zabrana 10 godine i da ce me nakon 6 do godina dana opet vratiti za amerika dali ovo moguce ili.. hvala vama unapred svima ko moze da me posavjetuje 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...