Jump to content
m.h.

CROATIA

 Share

870 posts in this topic

Recommended Posts

I već kada sam ovdje i još budna ( posljednjih dana sam poput vampira ) ClockWatch2.gif , kako se snalaziš u sasvim novoj zemlji ?? Jel voziš , radiš , si našla neke prijatelje ???Kako je tamo preko bare ?eb0dfafc.gifsi već poharala fast food restorane ?? Daj nam malo novosti ! :Djest.gif

AOS

I-485 & I-765 SENT IN MAIL - 06/03/2011
I-485 & I-765 E-MAIL NOTICE - 06/06/2011
I-485 & I-765 NOA 1hard copy- 06/07/2011
I-485 & I-765 Bio App - 07/27/2011
I-485 RFE - 07/30/2011
I -485 RFE response review - 08/25/2011
I-485 case transfer to CSC - 09/12/2011
I-765 service request - 09/19/2011
I-765 approved - 10/03/2011 (122 days)
I.485 touched - 09/16/2011
EAD card received -10/13/2011

Green card 11/28/2011

Removing Conditions I-751

NOA 11/20/2013

Biometrics 12/17/2013

Link to comment
Share on other sites

Imam 2 ozbiljna pitanja :D

1. Tko zakazuje termin liječničkog,koliko košta i da li rezultate preuzimamo mi ili ih liječnik direktno proslijedi ambasadi ?

2. Kada se plaća K1 visa fee, na stranici ambasade piše da se uplati 140 $ u Zagrebačkoj banci , a ostatak od 210 $ se uplati u ambasadi prije samog intervjua ??? To me totalno

zbunilo ! I što treba donijeti u banku da bi se taj novac uplatio , jer na stranici ambasade spominju obrazac DS-160 koji se ispunjava online i printa se neka potvrda tog,umjesto DS-156

obrasca ????

Ništa više ne razumijem !

Hvala unaprijed na odgovorima ! :D

AOS

I-485 & I-765 SENT IN MAIL - 06/03/2011
I-485 & I-765 E-MAIL NOTICE - 06/06/2011
I-485 & I-765 NOA 1hard copy- 06/07/2011
I-485 & I-765 Bio App - 07/27/2011
I-485 RFE - 07/30/2011
I -485 RFE response review - 08/25/2011
I-485 case transfer to CSC - 09/12/2011
I-765 service request - 09/19/2011
I-765 approved - 10/03/2011 (122 days)
I.485 touched - 09/16/2011
EAD card received -10/13/2011

Green card 11/28/2011

Removing Conditions I-751

NOA 11/20/2013

Biometrics 12/17/2013

Link to comment
Share on other sites

Imam 2 ozbiljna pitanja :D

1. Tko zakazuje termin liječničkog,koliko košta i da li rezultate preuzimamo mi ili ih liječnik direktno proslijedi ambasadi ?

2. Kada se plaća K1 visa fee, na stranici ambasade piše da se uplati 140 $ u Zagrebačkoj banci , a ostatak od 210 $ se uplati u ambasadi prije samog intervjua ??? To me totalno

zbunilo ! I što treba donijeti u banku da bi se taj novac uplatio , jer na stranici ambasade spominju obrazac DS-160 koji se ispunjava online i printa se neka potvrda tog,umjesto DS-156

obrasca ????

Ništa više ne razumijem !

Hvala unaprijed na odgovorima ! :D

Ovdje je super! Jako sam se brzo privikla i naucila se snalaziti okolo. Ono sto je drukcije je to da ljudi jako malo hodaj, setaju, pogotovo u mjestu gdje mi zivimo. Volimo svrljati okolo autom ili motorom kad je lijepo vrijeme, tako da sam upoznala ljepote okolice.

Posebno mi se svidja grad koji nam je blizu, Northampton koji je jako europski. No, mi smo u Massachusettsu, u Novoj Engleskoj koja je vrlo europska pa ponekad imam osjecaj kako sam doma.

Sve je inace neusporedivo i ako pokusas naci neke slicnosti, nema ih. :no:

Vozacki moram ponovno polagati jer moja vozacka ovdje ne vrijedi. Isla sam vidjeti kakvi su testovi i falilo mi je 3 boda da prodjem jer nisam znala kako je to ispit za Juniore i sva su pitanja vezana uz sesnaestogodisnjake. :yes::huh:

i dalje radim za firmu za koju sam radila u Zagrebu i po malo trazim posao ovdje. Volontiram u jednom velikom storeu (druzim se s :luv: ) :goofy:

Fast food rrestace nisam poharala jer ne jedem takvu vrstu hrane...sorry...nema dojmova... :no::energy::jest:

Sve ovisi kakva su ti ocekivanja i sto ustvari zelis. ja sam ovdje dosla iskljucivo zbog svog supruga i upoznajem ovaj dio svijeta kroz njega. Imamo neke zajednicke prijatelje, njegovu familiju i ja polako stjecem nove poznanike. Nisam bas za neka brza prijateljstva. :D

Sto se tice lijecnickog, ti ga zakazujes, kosta koliko sam ja napisala u svom osvrtu kojeg mozes naci pod Embassy Info, ovdje na VJ, osim ako se nesto nije promijenilo u medjuvremenu. Ti nemas nista s rezultatima lijecnickog, njih lijecnik preko kojeg si obavila pretrage osobno dostavlja konzulatu.

Ovo za placanje vize je nesto novo. Ja sam uplatila cijeli iznos u Zagrebackoj banci i dobila sam od njih potvrdu kako sam to platila, a koju sam imala sa sobom na intervjuu. U banci imaju ugovor s konzulatom i samo trebas reci za sto placas i oni to odmah obave.

Ocito su nesto promijenili.

Eto, nadam se kako sam ti malo pomogla. :rolleyes::yes::secret:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Odooobreniiii smooooo !!!!kicking.gifenergy.gifluv.gif

Datum NOA2 je 01/31/2011 !!

Sada moram poslati dragom popis što mi sve treba poslati ....pa imam jedno pitanje...

Uz form I-134 Affidavit of support , je li išta treba biti ovjereno kod javnog bilježnika ???? Tax returns možda ?? I za koliko godina unazad treba to izvaditi ?

Ako treba išta još slobodno napišite i pomozitee helpsmilie.gif

I imamo jedan maaaali problemčić , naime , znate kakvi su muški i nikada ne bi poslušali nas , moj dragi pametni Jordan nije napravio kopiju I-129F paketa, je li to veliki problem ????

i bismo li trebali zvati NVC sada negdje ???

Skačem okolo poput dvorske lude, sreeeetnaaaaa !!!!!

I ako imate nekakve savjete slobodno pišite !

AOS

I-485 & I-765 SENT IN MAIL - 06/03/2011
I-485 & I-765 E-MAIL NOTICE - 06/06/2011
I-485 & I-765 NOA 1hard copy- 06/07/2011
I-485 & I-765 Bio App - 07/27/2011
I-485 RFE - 07/30/2011
I -485 RFE response review - 08/25/2011
I-485 case transfer to CSC - 09/12/2011
I-765 service request - 09/19/2011
I-765 approved - 10/03/2011 (122 days)
I.485 touched - 09/16/2011
EAD card received -10/13/2011

Green card 11/28/2011

Removing Conditions I-751

NOA 11/20/2013

Biometrics 12/17/2013

Link to comment
Share on other sites

Odooobreniiii smooooo !!!!kicking.gifenergy.gifluv.gif

Datum NOA2 je 01/31/2011 !!

Sada moram poslati dragom popis to mi sve treba poslati ....pa imam jedno pitanje...

Uz form I-134 Affidavit of support , je li ita treba biti ovjereno kod javnog biljenika ???? Tax returns moda ?? I za koliko godina unazad treba to izvaditi ?

Ako treba ita jo slobodno napiite i pomozitee helpsmilie.gif

I imamo jedan maaaali problemčić , naime , znate kakvi su muki i nikada ne bi posluali nas , moj dragi pametni Jordan nije napravio kopiju I-129F paketa, je li to veliki problem ????

i bismo li trebali zvati NVC sada negdje ???

Skačem okolo poput dvorske lude, sreeeetnaaaaa !!!!!

I ako imate nekakve savjete slobodno piite !

Kao prvo, cestitam!!! :thumbs::jest::dance::goofy:

I naravno kako mozete zvati NVC...samo ih zovi. Nas je paket bio stigao za 1 dan i sutradan ujutro je vec bio na putu za Zagreb. Kad zovete, imaj sve informacije uz sebe, kao tocna imena i prezimena i application no.

Ne treba nista ovjeravati kod javnog biljeznika. Tax returns ti treba poslati za godinu unatrag i kopiju W-2 form. On sigurno zna koji je to formular.

Mi isto nismo imali kopiju I-129F jer je moj dragi zaboravio kopirati :rofl: Mi to nismo trebali, nadam se kako necete trebati ni vi. Ionako se sve kopije vasih papira salju iz US u Zagreb.

Sad vec mozes zvati doktora i reci kako ste odobreni i dogovoriti se za lijecnicki. Ja sam to obavljala u bolnici Sestara Milosrdnica u Vinogradskoj. Nakon sto saznas u NVC sto je s papirima, zovi konzulat i oni ce ti reci koji su ti sljedeci koraci.

David je kupio super torbu s pretincima u koju je stavio sve papire. Svaki pretinac je bio oznacen i u njemu su bili svi dokumenti. To ti je vazno jer ces biti totalno van sebe kad dodjes u konzulat na intervju pa kad imas sve tako organizirano puno je lakse i brze dodjes do svakog papira kojeg zatraze.

Neka ti dragi dobro vise puta provjeri papire prije nego ih posalje i neka ih posalje cim saznas kad imas intervju jer treba dosta vremena da dodju. Ja sam bila u totalnoj komi jer sam se bojala kako mi dokumenti nece doci na vrijeme i na kraju su dosli dan prije intervjua. Mislila sam kako cu morati prebaciti na neki drugi termin.

Kad se budes pripremala za intervju, imas moj osvrt na to kako je bilo meni pa ti i to moze pomoci.

Jos jednom... CESTITAM! :dancing:(F)

Edited by AandD

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo, cestitam!!! :thumbs::jest::dance::goofy:

I naravno kako mozete zvati NVC...samo ih zovi. Nas je paket bio stigao za 1 dan i sutradan ujutro je vec bio na putu za Zagreb. Kad zovete, imaj sve informacije uz sebe, kao tocna imena i prezimena i application no.

Ne treba nista ovjeravati kod javnog biljeznika. Tax returns ti treba poslati za godinu unatrag i kopiju W-2 form. On sigurno zna koji je to formular.

Mi isto nismo imali kopiju I-129F jer je moj dragi zaboravio kopirati :rofl: Mi to nismo trebali, nadam se kako necete trebati ni vi. Ionako se sve kopije vasih papira salju iz US u Zagreb.

Sad vec mozes zvati doktora i reci kako ste odobreni i dogovoriti se za lijecnicki. Ja sam to obavljala u bolnici Sestara Milosrdnica u Vinogradskoj. Nakon sto saznas u NVC sto je s papirima, zovi konzulat i oni ce ti reci koji su ti sljedeci koraci.

David je kupio super torbu s pretincima u koju je stavio sve papire. Svaki pretinac je bio oznacen i u njemu su bili svi dokumenti. To ti je vazno jer ces biti totalno van sebe kad dodjes u konzulat na intervju pa kad imas sve tako organizirano puno je lakse i brze dodjes do svakog papira kojeg zatraze.

Neka ti dragi dobro vise puta provjeri papire prije nego ih posalje i neka ih posalje cim saznas kad imas intervju jer treba dosta vremena da dodju. Ja sam bila u totalnoj komi jer sam se bojala kako mi dokumenti nece doci na vrijeme i na kraju su dosli dan prije intervjua. Mislila sam kako cu morati prebaciti na neki drugi termin.

Kad se budes pripremala za intervju, imas moj osvrt na to kako je bilo meni pa ti i to moze pomoci.

Jos jednom... CESTITAM! :dancing:(F)

Hvala ti puno !!

I hvala još jednom što mi odgovaraš na moja beskrajna pitanja :)

Htjela sam te pitati u vezi liječničkog ... ne znam tko,ali netko je rekao kako se mora ići na dva mjesta da bi se sve obavilo, a kada si ti išla u Sestre Milosrdnice nisu ti nigdje drugdje slali ??? Pitam isključivo jer se apsolutno ne snalazim po Zagrebu :D

I ako sam primila sva cjepiva potrebna do 18.godine hoću li morati plaćati još neka dodatna, kako je bilo u tvom slučaju ?blush.gif

Priznajem da sam i sama sebi ponekad jaaako dosadna , ne daj Bože da me upoznaš osobno, ne bi došla do riječi od mene rofl.gif

Kada si rekla da si ti u New England , sjetila sam se da ja nisam rekla gdje ću ja , ja idem u North Carolinu ,budući je on u Fort Bragg-u , živjeti ćemo jedno vrijeme u Fayetteville-u, a on je inače iz Michigana.

Mali osvrt na tvoj prethodni post ... u vezi prijatelja... ni ja nisam za neka prijateljstva sklepana u roku pola sata ...iako mi nije problem upoznavanje ( vjeruj mi jest.gif ) , znam da ću ponekad biti usamljena bez svojih prijatelja i obitelji koji se ne uvrijede na svaku pomalo neslanu šalu + dodatak crnog humora... kako ću se s nekim zbližiti do te mjere ( u to ne ubrajam mog Jokija ) da ne moram paziti što ću reći ?

I jako će mi nedostajati voziti nekoliko mjeseci ( djelomično jer sam poooomaaalooo lijena ... ne jako ) , ali volim biti mobilna :D

Kada ti namjeravaš do Hrvatske ? I nikako da te pitam , koliko imaš godina, u redu je ako ne odgovoriš :D

AOS

I-485 & I-765 SENT IN MAIL - 06/03/2011
I-485 & I-765 E-MAIL NOTICE - 06/06/2011
I-485 & I-765 NOA 1hard copy- 06/07/2011
I-485 & I-765 Bio App - 07/27/2011
I-485 RFE - 07/30/2011
I -485 RFE response review - 08/25/2011
I-485 case transfer to CSC - 09/12/2011
I-765 service request - 09/19/2011
I-765 approved - 10/03/2011 (122 days)
I.485 touched - 09/16/2011
EAD card received -10/13/2011

Green card 11/28/2011

Removing Conditions I-751

NOA 11/20/2013

Biometrics 12/17/2013

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti puno !!

I hvala još jednom što mi odgovaraš na moja beskrajna pitanja :)

Htjela sam te pitati u vezi liječničkog ... ne znam tko,ali netko je rekao kako se mora ići na dva mjesta da bi se sve obavilo, a kada si ti išla u Sestre Milosrdnice nisu ti nigdje drugdje slali ??? Pitam isključivo jer se apsolutno ne snalazim po Zagrebu :D

I ako sam primila sva cjepiva potrebna do 18.godine hoću li morati plaćati još neka dodatna, kako je bilo u tvom slučaju ?blush.gif

Priznajem da sam i sama sebi ponekad jaaako dosadna , ne daj Bože da me upoznaš osobno, ne bi došla do riječi od mene rofl.gif

Kada si rekla da si ti u New England , sjetila sam se da ja nisam rekla gdje ću ja , ja idem u North Carolinu ,budući je on u Fort Bragg-u , živjeti ćemo jedno vrijeme u Fayetteville-u, a on je inače iz Michigana.

Mali osvrt na tvoj prethodni post ... u vezi prijatelja... ni ja nisam za neka prijateljstva sklepana u roku pola sata ...iako mi nije problem upoznavanje ( vjeruj mi jest.gif ) , znam da ću ponekad biti usamljena bez svojih prijatelja i obitelji koji se ne uvrijede na svaku pomalo neslanu šalu + dodatak crnog humora... kako ću se s nekim zbližiti do te mjere ( u to ne ubrajam mog Jokija ) da ne moram paziti što ću reći ?

I jako će mi nedostajati voziti nekoliko mjeseci ( djelomično jer sam poooomaaalooo lijena ... ne jako ) , ali volim biti mobilna :D

Kada ti namjeravaš do Hrvatske ? I nikako da te pitam , koliko imaš godina, u redu je ako ne odgovoriš :D

Hej, ma kako bi bila dosadna. :rofl:

Sto se tice lijecnickog, prvo sam otisla u Vinogradsku. Tamo sam dobila papire pa sam isla u Zavod za transfuziju koji je u Petrovoj, od tamo u Rockefellerovu na snimanje srca i pluca pa do Zavoda za javno zdravstvo u Mirogojskoj na cijepljenja i dobivanje narancaste (zute) knjizice koju obvezno moras imati sa sobom kad dolazis ovamo. Od tamo sam se vratila natrag u Vinogradsku na dodatne preglede ociju, psihotest i mislim kako je to bilo sve.

Na Zavodu za transfuziju ti vade krv i ovisno koliko platis tako brzo ti naprave. Te nalaze se najduze ceka. 2 tjedna.

Dakle, imas za hodati cijeli dan. :dance:

Za docjepljivanja ti nemam pojma jer sam ja dobila 2 koktelcica i to je bilo sve. Mislim kako to ovisi o godinama starosti. :yes:

BTW bilo bi dobro da dodjes autom u Zagreb ili ako imas rodbinu koja ce hodati s tobom jer ce ti inace biti problem sve to obaviti u jednom danu ne znas li Zagreb dobro.

Mi zivimo u West Springfieldu u Massachusettsu. To je gradic od 30.000 stanovnika i jako je lijep. Ljudi su isto vrlo ljubazni i susretljivi i jako im je interesantno saznati nesto o zemlji iz koje dolazis.

Najvjerojatnije cemo sljedece godine u Hrvatsku (ljeto :star: )jer moram mijenjati i putovnicu koja mi istjece u 8. mjesecu 2012.

Ja ti inace imam 51 godinu...Ti? :jest::energy::goofy:

Kako ste se upoznali vas 2?

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Hej, ma kako bi bila dosadna. :rofl:

Sto se tice lijecnickog, prvo sam otisla u Vinogradsku. Tamo sam dobila papire pa sam isla u Zavod za transfuziju koji je u Petrovoj, od tamo u Rockefellerovu na snimanje srca i pluca pa do Zavoda za javno zdravstvo u Mirogojskoj na cijepljenja i dobivanje narancaste (zute) knjizice koju obvezno moras imati sa sobom kad dolazis ovamo. Od tamo sam se vratila natrag u Vinogradsku na dodatne preglede ociju, psihotest i mislim kako je to bilo sve.

Na Zavodu za transfuziju ti vade krv i ovisno koliko platis tako brzo ti naprave. Te nalaze se najduze ceka. 2 tjedna.

Dakle, imas za hodati cijeli dan. :dance:

Za docjepljivanja ti nemam pojma jer sam ja dobila 2 koktelcica i to je bilo sve. Mislim kako to ovisi o godinama starosti. :yes:

BTW bilo bi dobro da dodjes autom u Zagreb ili ako imas rodbinu koja ce hodati s tobom jer ce ti inace biti problem sve to obaviti u jednom danu ne znas li Zagreb dobro.

Mi zivimo u West Springfieldu u Massachusettsu. To je gradic od 30.000 stanovnika i jako je lijep. Ljudi su isto vrlo ljubazni i susretljivi i jako im je interesantno saznati nesto o zemlji iz koje dolazis.

Najvjerojatnije cemo sljedece godine u Hrvatsku (ljeto :star: )jer moram mijenjati i putovnicu koja mi istjece u 8. mjesecu 2012.

Ja ti inace imam 51 godinu...Ti? :jest::energy::goofy:

Kako ste se upoznali vas 2?

Ajme meni !!! Sada sam upravo gledala sve te lokacije na karti , užaaaaasss !!! Jel voze tamo tramvaji ???

Mislim , imam prijatelja u Zagrebu ,ali svi rade i nema šanse da dobiju slobodan dan ( što reći osim ,kapitalizam :D )

Ja nemam pojma kako ću se ja snaći ! Šta nisu to sve mogli zgurati u jednu bolnicu ??? Pa ne idem na operaciju mozga, idem na najobičniji liječnički !ranting33va.gif

Kako se ljudi snađu tamo helpsmilie.gif

Ja sam iz Slav. Broda ( ne toliko malen grad,ali definitivno manji od Zagreba - više puta ), baš sam sada zabrinuta...

Ja imam 24 godine , a budući ima 28 .

Upoznali smo se ovdje u Hrvatskoj, muž moje najbolje prijateljice je u vojsci i bio je poslan na 7 mjeseci na Captains Carrier Course u SAD, tamo je upoznao Jordana,pozvao ga ovdje i ostatak priče je povijest ....dancin5hr.gif luda ženska glava i još luđa muška se odlučili na ovaj korak :D Nadamo se uspjehu , ne volimo biti dio statistike luv.gif

Sada mi je u glavi samo liječnički girlwerewolf2xn.gif

A kako ste se upoznali ti i suprug ? goofy.gif

AOS

I-485 & I-765 SENT IN MAIL - 06/03/2011
I-485 & I-765 E-MAIL NOTICE - 06/06/2011
I-485 & I-765 NOA 1hard copy- 06/07/2011
I-485 & I-765 Bio App - 07/27/2011
I-485 RFE - 07/30/2011
I -485 RFE response review - 08/25/2011
I-485 case transfer to CSC - 09/12/2011
I-765 service request - 09/19/2011
I-765 approved - 10/03/2011 (122 days)
I.485 touched - 09/16/2011
EAD card received -10/13/2011

Green card 11/28/2011

Removing Conditions I-751

NOA 11/20/2013

Biometrics 12/17/2013

Link to comment
Share on other sites

Ajme meni !!! Sada sam upravo gledala sve te lokacije na karti , uaaaaasss !!! Jel voze tamo tramvaji ???

Mislim , imam prijatelja u Zagrebu ,ali svi rade i nema anse da dobiju slobodan dan ( to reći osim ,kapitalizam :D )

Ja nemam pojma kako ću se ja snaći ! Šta nisu to sve mogli zgurati u jednu bolnicu ??? Pa ne idem na operaciju mozga, idem na najobičniji liječnički !ranting33va.gif

Kako se ljudi snađu tamo helpsmilie.gif

Ja sam iz Slav. Broda ( ne toliko malen grad,ali definitivno manji od Zagreba - vie puta ), ba sam sada zabrinuta...

Ja imam 24 godine , a budući ima 28 .

Upoznali smo se ovdje u Hrvatskoj, mu moje najbolje prijateljice je u vojsci i bio je poslan na 7 mjeseci na Captains Carrier Course u SAD, tamo je upoznao Jordana,pozvao ga ovdje i ostatak priče je povijest ....dancin5hr.gif luda enska glava i jo luđa muka se odlučili na ovaj korak :D Nadamo se uspjehu , ne volimo biti dio statistike luv.gif

Sada mi je u glavi samo liječnički girlwerewolf2xn.gif

A kako ste se upoznali ti i suprug ? goofy.gif

Tramvaji ti voze posvuda i nista ne brini. Malo ces se nahodati, ali ako se dobro organiziras sve ces srediti. A to ti je tako zato sto odredjene sluzbe rade odredjene stvari pa su posvud po gradu.

Kad si vec u Zagrebu, bilo bi dobro da si odmah izvadis i potvrdu o nekaznjavanju u Zagrepcanki. :jest::energy::goofy:

Super ti je prica o upoznavanju! Ma to je jednostavno tako trebalo biti...kao i mi.

Mi smo se upoznali na netu. Eto, bas u odredjeno vrijeme smo bili oboje na toj stranici, David mi je poslao poruku, poceli smo komunicirati, on je dosao u Hrvatsku, ostao 5 tjedana...kad se vratio poslao je papire za vizu...i eto me ovdje. :goofy:

Jednostavno smo odmah kliknuli... :luv:

Edited by AandD

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Tramvaji ti voze posvuda i nista ne brini. Malo ces se nahodati, ali ako se dobro organiziras sve ces srediti. A to ti je tako zato sto odredjene sluzbe rade odredjene stvari pa su posvud po gradu.

Kad si vec u Zagrebu, bilo bi dobro da si odmah izvadis i potvrdu o nekaznjavanju u Zagrepcanki. :jest::energy::goofy:

Super ti je prica o upoznavanju! Ma to je jednostavno tako trebalo biti...kao i mi.

Mi smo se upoznali na netu. Eto, bas u odredjeno vrijeme smo bili oboje na toj stranici, David mi je poslao poruku, poceli smo komunicirati, on je dosao u Hrvatsku, ostao 5 tjedana...kad se vratio poslao je papire za vizu...i eto me ovdje. :goofy:

Jednostavno smo odmah kliknuli... :luv:

Ma baš sam sada napravila malo istraživanje po netu,kako ,gdje i što :D

Znam za tu potvrdu, piše da se može i poštom poslati zahtjev ,ali ne znam je li oni također pošalju potvrdu nazad poštom wacko.gif moram ih nazvati...

Znam što misliš kada kažeš : odmah smo kliknuli... isto mi se dogodilo wub.gif

No bilo je tu i osoba koje to nisu tako lako prihvatile,nažalost sam i jednu prijateljicu izgubila zbog svoje odluke ,ali što se može, srce ne bira ... rolleyes.gif

Kako si ti s prtljagom riješila problem ?

si sve u kofere pobacala ili si nešto poslala tamo,ako da, kako ?

Ja sam gledala našim HP-om i nisu nešto toliko skupi ( za paket od 20 kg oko 900 kn ) ali opet,ako bih mogla proći povoljnije što da ne :D Hrvatska nas baš ne mazi primanjima i izdacima headbonk.gif

Neki mi frendovi govore kako bih tamo trebala potražiti neki Croatian community ,ali ne znam baš, što ti misliš o tome ??

AOS

I-485 & I-765 SENT IN MAIL - 06/03/2011
I-485 & I-765 E-MAIL NOTICE - 06/06/2011
I-485 & I-765 NOA 1hard copy- 06/07/2011
I-485 & I-765 Bio App - 07/27/2011
I-485 RFE - 07/30/2011
I -485 RFE response review - 08/25/2011
I-485 case transfer to CSC - 09/12/2011
I-765 service request - 09/19/2011
I-765 approved - 10/03/2011 (122 days)
I.485 touched - 09/16/2011
EAD card received -10/13/2011

Green card 11/28/2011

Removing Conditions I-751

NOA 11/20/2013

Biometrics 12/17/2013

Link to comment
Share on other sites

Ma baš sam sada napravila malo istraživanje po netu,kako ,gdje i što :D

Znam za tu potvrdu, piše da se može i poštom poslati zahtjev ,ali ne znam je li oni također pošalju potvrdu nazad poštom wacko.gif moram ih nazvati...

Znam što misliš kada kažeš : odmah smo kliknuli... isto mi se dogodilo wub.gif

No bilo je tu i osoba koje to nisu tako lako prihvatile,nažalost sam i jednu prijateljicu izgubila zbog svoje odluke ,ali što se može, srce ne bira ... rolleyes.gif

Kako si ti s prtljagom riješila problem ?

si sve u kofere pobacala ili si nešto poslala tamo,ako da, kako ?

Ja sam gledala našim HP-om i nisu nešto toliko skupi ( za paket od 20 kg oko 900 kn ) ali opet,ako bih mogla proći povoljnije što da ne :D Hrvatska nas baš ne mazi primanjima i izdacima headbonk.gif

Neki mi frendovi govore kako bih tamo trebala potražiti neki Croatian community ,ali ne znam baš, što ti misliš o tome ??

Ja sam selila sve...mislim svoje stvari, slike...bilo je jako puno tog, 37 ili 38 kutija i masno sam to platila. Selidbu mi je radila jedna firma iz Zagreba i nagnjavila sam se s papirima , ali su to odradili profesionalno. Dosli su k meni jedno jutro, sve popakirali i poslali brodom za US. U 6. mjesecu su mi stvari stigle u istom stanju kako su poslane, s tim da su ih decki dovezli kamionom iz Bostona i sve ubacili na nas tavan. Mene je sve to kostalo oko $3500 i jos sam super jeftino prosla. :dance::jest::energy::goofy:

Ja ti nisam bas tip za comunity. Imam svoje frendove i familiju u Zagrebu s kojima svakodnevno kontaktiram preko skypea, a preko skypea placam $10 pa pricam mjesec dana koliko god hocu unutar 40 europskih zemalja.

Mislim kako postoji i jeftinija opcija, oko $4 pa pricas samo s Hrvatskom. To se odnosi na fiksne telefone. Ja svoje zvrcnem preko skypea i pricamo satima...ovisi koliko imam vremena. :dancing:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Mi (moji micosi i ja) trebali smo biti ovdje ranije, odnosno sve smo isplanirali da David dodje po nas pocetkom 4. mjeseca,ostane 10-ak dana i svi skupa idemo ovdje. Medjutim, pojavio se problem s Islandom i vulkanom i nikako nije mogao doci, a ja nisam mogla putovati sama s 3 :luv: pa je dosao po nas 29.04., preletio baru, sletio u Zagrebu gdje smo ga docekali svi mi - ja, micosi, frendovi, familija... :rofl:

Imala sam toliko stvari da smo prije kretanja sve prepakiravali na aerodromu...uzas zivi, ne mozes si zamisliti! :rofl::bonk::lol::no:

Imao je toliko vremena da se sa svima pozdravi, odjuri kupiti karte za micose, da najmladjeg damo osoblju jer je on putovao s prtljagom, popije gutljaj kave i vec smo bili u avionu za US. Sve u svemu proveo je preko 30 sati na putu. Dosli smo ovdje oko ponoci, natrpali sve u auto koji je David bio ostavio na aerodromskom parkingu i doma! :rofl:

Da ti ne kazem kako je auto bio tako pun da su miceki bili u svojim skiperima na vrhu prtljage odmah iza nasih glava. :rofl::lol::yes::no:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Mi (moji micosi i ja) trebali smo biti ovdje ranije, odnosno sve smo isplanirali da David dodje po nas pocetkom 4. mjeseca,ostane 10-ak dana i svi skupa idemo ovdje. Medjutim, pojavio se problem s Islandom i vulkanom i nikako nije mogao doci, a ja nisam mogla putovati sama s 3 :luv: pa je dosao po nas 29.04., preletio baru, sletio u Zagrebu gdje smo ga docekali svi mi - ja, micosi, frendovi, familija... :rofl:

Imala sam toliko stvari da smo prije kretanja sve prepakiravali na aerodromu...uzas zivi, ne mozes si zamisliti! :rofl::bonk::lol::no:

Imao je toliko vremena da se sa svima pozdravi, odjuri kupiti karte za micose, da najmladjeg damo osoblju jer je on putovao s prtljagom, popije gutljaj kave i vec smo bili u avionu za US. Sve u svemu proveo je preko 30 sati na putu. Dosli smo ovdje oko ponoci, natrpali sve u auto koji je David bio ostavio na aerodromskom parkingu i doma! :rofl:

Da ti ne kazem kako je auto bio tako pun da su miceki bili u svojim skiperima na vrhu prtljage odmah iza nasih glava. :rofl::lol::yes::no:

Kada si rekla micosi, mislila sam prvo da tako zoves svoje klince,a onda sam tek skužila kada si rekla da se jedan putovao s prtljagom da su to mace !!! :D

Mogu ti reći da su jako sretne što imaju tebe za vlasnicu,jer nisu svi toliko obzirni i brižni ( neki bi ih ostavili za sobom .... )

Obožavam mace, ali očito ih nikada neću moći imati, dok sam ovdje u Hrvatskoj seka je alergična na njih,a kada se preselim ,dragi je alergičan na njih također :(

Imam osjećaj kao da su skovali urotu protiv mene i maca rofl.gif

Dakle Davida je dočekala cijela obiteljska ''posada'' :D , vjerujem da mu nije baš bilo lako , hahahahaa

Koliko on ima godina ? Mora da te jako voli čim je 30 sati putovao da bi s tobom išao nazad luv.gif

Nažalost ja ću morati sama putovati jer moj ne može dobiti dopust ... a kakve sam sreće opet će me u avionu dopasti neki ''susjed'' koji će zaspati na meni jest.gif

Ja neću toliko toga nositi , budući sam još pod maminim krovom i bilo bi čudno da samo tako pokupim sve :D , tako da ću nositi neke svoje sitnice, odjeću, laptop i to je zapravo to

a uostalom ćemo tamo kupiti kuću pa tako i namještaj , jer se on trenutačno nalazi u unajmljenom stanu i jedino što ima svoje je njegova ''sveta'' kutna garnitura od mikrofibre :D , bračni krevet, neke antikne stoliće i to je zapravo to :D Ima milijun onih vojnih sanduka tako da ćemo za prvu ruku iznajmiti neko skladište za to , jer ja to ne želim gledati okolo po stanu devil.gif

Još nisam došla tamo , a već smo imali raspravu o mirisu Air Wicka , on upotrebljava lavandu jer ga ''opušta'' ,a ja volim onaj miris bijelog cvijeća :D Srediti ću ja to nekako ! innocent.gif

A što se tiče skype-a , nisam nikada dosad kupovala te kredite , ali čini se puno jednostavnije nego svaki puta se dogovarati da budu pokraj kompa , jel to vrijedi samo za fiksne telefone ??

AOS

I-485 & I-765 SENT IN MAIL - 06/03/2011
I-485 & I-765 E-MAIL NOTICE - 06/06/2011
I-485 & I-765 NOA 1hard copy- 06/07/2011
I-485 & I-765 Bio App - 07/27/2011
I-485 RFE - 07/30/2011
I -485 RFE response review - 08/25/2011
I-485 case transfer to CSC - 09/12/2011
I-765 service request - 09/19/2011
I-765 approved - 10/03/2011 (122 days)
I.485 touched - 09/16/2011
EAD card received -10/13/2011

Green card 11/28/2011

Removing Conditions I-751

NOA 11/20/2013

Biometrics 12/17/2013

Link to comment
Share on other sites

Kada si rekla micosi, mislila sam prvo da tako zoves svoje klince,a onda sam tek skužila kada si rekla da se jedan putovao s prtljagom da su to mace !!! :D

Mogu ti reći da su jako sretne što imaju tebe za vlasnicu,jer nisu svi toliko obzirni i brižni ( neki bi ih ostavili za sobom .... )

Obožavam mace, ali očito ih nikada neću moći imati, dok sam ovdje u Hrvatskoj seka je alergična na njih,a kada se preselim ,dragi je alergičan na njih također :(

Imam osjećaj kao da su skovali urotu protiv mene i maca rofl.gif

Dakle Davida je dočekala cijela obiteljska ''posada'' :D , vjerujem da mu nije baš bilo lako , hahahahaa

Koliko on ima godina ? Mora da te jako voli čim je 30 sati putovao da bi s tobom išao nazad luv.gif

Nažalost ja ću morati sama putovati jer moj ne može dobiti dopust ... a kakve sam sreće opet će me u avionu dopasti neki ''susjed'' koji će zaspati na meni jest.gif

Ja neću toliko toga nositi , budući sam još pod maminim krovom i bilo bi čudno da samo tako pokupim sve :D , tako da ću nositi neke svoje sitnice, odjeću, laptop i to je zapravo to

a uostalom ćemo tamo kupiti kuću pa tako i namještaj , jer se on trenutačno nalazi u unajmljenom stanu i jedino što ima svoje je njegova ''sveta'' kutna garnitura od mikrofibre :D , bračni krevet, neke antikne stoliće i to je zapravo to :D Ima milijun onih vojnih sanduka tako da ćemo za prvu ruku iznajmiti neko skladište za to , jer ja to ne želim gledati okolo po stanu devil.gif

Još nisam došla tamo , a već smo imali raspravu o mirisu Air Wicka , on upotrebljava lavandu jer ga ''opušta'' ,a ja volim onaj miris bijelog cvijeća :D Srediti ću ja to nekako ! innocent.gif

A što se tiče skype-a , nisam nikada dosad kupovala te kredite , ali čini se puno jednostavnije nego svaki puta se dogovarati da budu pokraj kompa , jel to vrijedi samo za fiksne telefone ??

Je...cijela posada. :goofy: Doduše, sve ih je upoznao kad je bio u Zagrebu pa nije bilo nekih iznenađenja.

David ima 45 godina. Baš i nije imao nekog izbora nego da dođe po nas. :dancing::rofl: On isto obožava miceke pa mu nije bilo teško napraviti sve za njih. Ne bih nikad ostavila svoje "dečke"...nema teorije. Puna nas je kuća...moja 3, ovdje su nas dočekala 2 Davidova peseka i nedavno smo posvojili jednog miconju preslatkog...mi smo ti velika obitelj! :goofy::energy::jest:

A mirisi... :rofl: , ima ih po cijeloj kući. Volim kad mi kuća lijepo miriši. U svakoj sobi je neki miris...David to isto voli, a ja ih biram. :lol:

Skype ti je inače najbolja opcija. To ti vrijedi samo za fiksne. Postoji i opcija za mobitele, ali nemam pojma koliko to košta. Imam američki mobitel i broj s unlimited SMS-ima pa se mogu dopisivati s frendovima u Hrvatskoj kad god hoću. :energy:

anikitten.gif
ROC Sent: 2012-12-03
Arrived: 2012-12-07
NOA: 2012-12-10
Biometrics: 2013-01-08

Approved: 2013-05-10

event.png
event.png

Link to comment
Share on other sites

Ja već luda hodam po ovim ustanovama !

Išla sam podnijeti zahtjev u sudu za uvjerenje o nekažnavanju sa Općinskog i županijskog suda .. ok, to će biti gotovo za 4 dana.

Zatim međunarodni rodni list i uvjerenje o slobodnom bračnom stanju - dakle prvo ih nazovem da pitam što sve trebam... gospođa s druge strane linije : Ma ništaaaa, samo takse... ok, dođem, kad ono trebam preslik putovnice od zaručnika, žena nema pojma šta i kako, ispituje banalna pitanja tipa : a hoćete se vi udavati ili što, za što vam treba, ponovim milijun puta : zaručnička viza K1 za SAD-e , trebam za intervju u ambasadi, sve podrobno objasnim a ona u mene gleda kao da sam upravo stigla svemirskim brodom s Jupitera !!! Dakle ništa danas, sutra to obaviti.

Odlazim do svoje liječnice po prijepis zdravstvenog kartona i cjepiva , no ona ima zapisana samo cjepiva do moje 1.godine života !!!!! Gooospooođoooo, zbilja ??!!! Krivi mene što nemam svoj karton cjepiva, objašnjavam kako ga nikada i nisam imala, zadnje cjepivo sam primila u 18.godini i to je to. sada ona meni veli pa idite u Školsku medicinu da vidite što oni mogu, odem kada ono gospoda ne rade ....

Diiivnooo, što da radim ?! Noge mi otpadaju od hodanja i usta ne osjećam od silnog objašnjavanja ! Šta nitko iz Hrvatske nikada ne ide u inozemstvo pa oni ne znaju što trebaju raditi ??? :)

Ljutaaa sam kao ris mad.gif

s tim da mi e nitko ne javlja na telefon u Zagrebu odakle isto tako trebam potvrdu o nekažnjavanju, trebam samo jedno pitanje postaviti , da li šalju poštom ??? i to je to.....

sutra je novi dan, a ja ponovo u potjeru za papirima :D

Obožavam hrvatsku administraciju .... oooo i njihove takseeee :D

AOS

I-485 & I-765 SENT IN MAIL - 06/03/2011
I-485 & I-765 E-MAIL NOTICE - 06/06/2011
I-485 & I-765 NOA 1hard copy- 06/07/2011
I-485 & I-765 Bio App - 07/27/2011
I-485 RFE - 07/30/2011
I -485 RFE response review - 08/25/2011
I-485 case transfer to CSC - 09/12/2011
I-765 service request - 09/19/2011
I-765 approved - 10/03/2011 (122 days)
I.485 touched - 09/16/2011
EAD card received -10/13/2011

Green card 11/28/2011

Removing Conditions I-751

NOA 11/20/2013

Biometrics 12/17/2013

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...