Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Zdravo svima,
imam mnogo nedoumica oko papira za K1 vizu.
 

Moj verenik je trenutno u Srbiji i nadamo se da cemo sve uspeti da sakupimo za prvu posiljku kako bi on to poslao cim se vrati u USA.

Molim vas da mi kazete kako da navedem svoje prezime prilikom popunjavanja obrazaca, u prezimenu imam Č i Ć, pa me zanima da li svuda stavljam C ili treba na navedem prezime kako glasi na srpskom iako oni nemaju ta slova?
Letos sam bila u Americi na J1 vizi i svuda sam pisala sa C, ali ovoga puta nisam sigurna kako treba.
 

Takodje, da li se prva posiljka sastoji od 14 stavki na sajtu (http://www.visajourney.com/content/k1guide) ?

I nije mi jasan taj deo, konkretno stavka broj 14, da li on treba da prilozi potvrdu iz policije da nije osudjivan ili ukoliko nije osudjivan nema potrebe da bilo sta prilaze kao dokaz?

Hvala vam. :)

 

Srdacan pozdrav, Milica

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
2 hours ago, MilicaTroy said:

Zdravo svima,
imam mnogo nedoumica oko papira za K1 vizu.
 

Moj verenik je trenutno u Srbiji i nadamo se da cemo sve uspeti da sakupimo za prvu posiljku kako bi on to poslao cim se vrati u USA.

Molim vas da mi kazete kako da navedem svoje prezime prilikom popunjavanja obrazaca, u prezimenu imam Č i Ć, pa me zanima da li svuda stavljam C ili treba na navedem prezime kako glasi na srpskom iako oni nemaju ta slova?
Letos sam bila u Americi na J1 vizi i svuda sam pisala sa C, ali ovoga puta nisam sigurna kako treba.
 

Takodje, da li se prva posiljka sastoji od 14 stavki na sajtu (http://www.visajourney.com/content/k1guide) ?

I nije mi jasan taj deo, konkretno stavka broj 14, da li on treba da prilozi potvrdu iz policije da nije osudjivan ili ukoliko nije osudjivan nema potrebe da bilo sta prilaze kao dokaz?

Hvala vam. :)

 

Srdacan pozdrav, Milica

 

Zdravo Milice :)

Ja sam moje prezime na I-129F pisala sa C kada smo predavali za K1 vizu i proslo je bez problema. Da, prva posiljka se sastoji od 14 stavki koliko ja znam. Morate oboje da prilozite potvrde i iz suda i iz MUPa (bez obzira da li ste osidjivani li ne), za tebe su potrebni i prevodi svih dokumenata. Za svaki formular postoji uputstvo kako se popunjava, pratite to i nece biti problema. 

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Hvala mnogo na odgovoru!:rolleyes:

 

Ipak necemo sve resiti dok je on tu jer se te potvrde cekaju i do 7 dana u Novom Sadu, a on za 2 dana ide kuci. :unsure:

Imam jos jednu nedoumicu, a odgovor ne mogu da pronadjem, da li te potvrde moraju da budu originali u posiljci ili mogu da skeniram i posaljem mu kada mi to stigne pa da on to samo istampa.

U suprotnom mi se cini da bi na tu posiljku iz Srbije cekao oko 3 nedelje?

 

Hvala mnogo na pomoci.

Topao pozdrav!:)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Zdravo Milice :)
Moras da mu posaljes originale sa prevodima, na zalost i za to treba vreme. Ja sam za tu uslugu koristila Postu, platila sam nesto dodatno da imam "tracking number", prosto da bih bila sigurna da nece posiljka tek tako da se zagubi. Sto se tice prevoda, cini mi se da sam negde procitala kako mozes i sama da prevedes, ali ja sam platila tumaca da bih imala njihov pecat na prevodu. Nisam zelela da rizikujem bilo sta. Treba vremena na pocetku da se sve to prikupi, ali ako sve lepo odradis neces imati REF. Od prevodioca trazi da ti napravi barem 3 kopije prevoda svih dokumenata, jer ce ti trebati jos jedan set kad budes isla na intervju.

 

Pozdrav i srecno :)

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

"Update" informacija moje Zelene Karte (GC)
Ukratko za neupucene: USCIS je napravio gresku i poslao mi GC sa rokom vaznosti od 10 godina, umesto 2 godine. Nakon razgovora sa imigracionim oficirom u lokalnom USCIS-u, popunila sam I-90 formular i poslala na adresu sa koje mi je stigla GC. Meseca dana kasnije mi stize obavestenje od USCIS-a da su mi izdali pogresnu GC i da moram da popunim I-90, te da im posaljem to sa sve pogresnom GC :blink:. Suprug i ja odemo opet u lokalnu kancelariju i nakon razgovora sa drugim oficirom ispostavi se da nam je prethodni oficir dao pogresnu adresu, te da je moj "file" zagubljen :o! Novi oficir je preuzela na sebe da pronadje dokumenta, te tako 2 meseca kasnije sam dobila poziv od nje, da su uspeli da nadju moj koverat. E da, kad predajete za AoS kazu vam da je rok da GC stigne od 4 do 6 meseci (okvirno), rok da ja dobijem ispravnu GC za mene je sad 6 - 9 meseci :angry:. Pre neki dan sam ponovo dobila poziv od ove fine zene iz lokalne USCIS kancelarije, gde me obavestava da ce moj koverat biti poslat na pravu adresu ... #######??? Mesec ipo dana im je trebalo da posalju moj koverat!!! Uzas i neverica. Pomislio bi covek da nakon sto je USCIS napravio gresku da ce i da pozuri da je ispravi, ali ne, ja se nalazim na kraju reda i kako stvari stoje, nova GC ima da mi stigne taman kad joj bude isticao rok (nadam se da gresim za ovo poslednje)

 

Drzim palceve da niko od vas ne mora da prolazi kroz ovo!

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Uh, ne mogu da poverujem da su toliko neodgovorni i nemarni!:angry:

 

Zelim ti da sav stres ostane iza tebe i da na dalje sve bude kako treba.

 

Hvala mnogo na svoj pomoci, sigurno cu postaviti jos par pitanja jer smo verenik i ja trenutno na samom pocetku i sve je vrlo zbunjujuce.:wacko:

 

Veliki pozdrav!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Hvala ti Milice, iskreno ja se trudim da se ne stresiram mnogo, sta je tu je, ne mogu nista da promenim (ali naravno nije sve jedno). Ti slobodno pitaj, ja ako ne znam nacicemo nekog ko zna. Na Facebook-u ima odlicna grupa koja pomaze ljudimakoji prolze kroz proces dobijanja Americke vize, grupa je zatvorenog tipa, ali mozes da apliciras pa ce te primiti. Jedino sto je obavezno je da je sva komunikacija na engleskom. Evo ti link pa ti odluci ako hoces da se pridruzis :)

 

Pozdrav :)
 

https://www.facebook.com/groups/visajourney/

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Apsolutno te razumem, ceo taj proces je stresan, a da ne pominjem dodatne probleme ili zastoje kao u tvom slucaju.

 

Verujem da ce sve na dalje biti u redu i drzim palceve!:)

 

Hvala ti, uclanila sam se.

U sustini smo pri kraju sa prvom posljikom, predala sam zahteve u sudu i SUP-u.

On isto to resava za sebe u Vermontu trenutno.

Ostalo je da popunimo ona tri obrasca i da dopunimo sa ovim overenjima kada nam stignu.

Proci cemo sve zajedno jos par puta dok ne predamo i dok ne nadjem nacin da mu to posaljem sto pre.

 

Jedno glupo pitanje, je l' smeju obrasci da se popune crnom hemijskom ili mora da bude kucano?

 

Sve nejasnoce koje imam se ticu popunjavanja tih obrazaca, pogledala sam one primere sajtu ali i dalje me par stvari buni.

Recimo spominju se dve adrese u Teksasu pa ne znam na koju treba da saljemo u Dallas ili Lewisville?

 

I na par mesta sam primetila da traze "Address of your service center", pa nisam sigurna koju adresu treba da stavimo?

 

Puno pozdrava!:)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline

Sto se tice hemijske olovke, JA mislim da je to ok ali nisam sigurna. Meni je nekako bilo lakse da popunim na kompjuteru, nego da pisem rukom.

 

Sto se tice adrese,  na USCIS sajtu kazu da posaljes u Dallas. Lewisville je za posiljke koje se salju putem FedEx-a, UPS ili DHL. Evo ti link https://www.uscis.gov/i-129f

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2017 at 10:41 AM, Dzuliana said:

"Update" informacija moje Zelene Karte (GC)
Ukratko za neupucene: USCIS je napravio gresku i poslao mi GC sa rokom vaznosti od 10 godina, umesto 2 godine. Nakon razgovora sa imigracionim oficirom u lokalnom USCIS-u, popunila sam I-90 formular i poslala na adresu sa koje mi je stigla GC. Meseca dana kasnije mi stize obavestenje od USCIS-a da su mi izdali pogresnu GC i da moram da popunim I-90, te da im posaljem to sa sve pogresnom GC :blink:. Suprug i ja odemo opet u lokalnu kancelariju i nakon razgovora sa drugim oficirom ispostavi se da nam je prethodni oficir dao pogresnu adresu, te da je moj "file" zagubljen :o! Novi oficir je preuzela na sebe da pronadje dokumenta, te tako 2 meseca kasnije sam dobila poziv od nje, da su uspeli da nadju moj koverat. E da, kad predajete za AoS kazu vam da je rok da GC stigne od 4 do 6 meseci (okvirno), rok da ja dobijem ispravnu GC za mene je sad 6 - 9 meseci :angry:. Pre neki dan sam ponovo dobila poziv od ove fine zene iz lokalne USCIS kancelarije, gde me obavestava da ce moj koverat biti poslat na pravu adresu ... #######??? Mesec ipo dana im je trebalo da posalju moj koverat!!! Uzas i neverica. Pomislio bi covek da nakon sto je USCIS napravio gresku da ce i da pozuri da je ispravi, ali ne, ja se nalazim na kraju reda i kako stvari stoje, nova GC ima da mi stigne taman kad joj bude isticao rok (nadam se da gresim za ovo poslednje)

 

Drzim palceve da niko od vas ne mora da prolazi kroz ovo!

 

Sad tek vidim ovo :o Totalna neverica. U medjuvremenu, da li ti vaze EAD i AP?

 

Taj USCIS je jedno ogromno rasulo. Ja mislim da oni jos od izbora ne mogu da se oporave, kad im je stiglo toliko prijava za naturalizaciju da su morali privremeno da prestanu uopste da rade na AOS aplikacijama. Onda im je nastao dodatni haos oko praznika i kad su promenili tarife u decembru. Ja trenutno cekam preko 3 meseca i polako sizim. 

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Serbia
Timeline
On 3/21/2017 at 3:00 PM, LilyZap said:

 

Sad tek vidim ovo :o Totalna neverica. U medjuvremenu, da li ti vaze EAD i AP?

 

Taj USCIS je jedno ogromno rasulo. Ja mislim da oni jos od izbora ne mogu da se oporave, kad im je stiglo toliko prijava za naturalizaciju da su morali privremeno da prestanu uopste da rade na AOS aplikacijama. Onda im je nastao dodatni haos oko praznika i kad su promenili tarife u decembru. Ja trenutno cekam preko 3 meseca i polako sizim. 

Onog momenta kada su mi izdali GC, EAD i AP su prestali da vazi. Umesto toga imam I-551 pecat koji u sustini menja GC. Dakle ja mogu da putujem van zemlje, da radim. Ja u Maju idem za Srbiju pa sam mislila da promenim pasos, da izvadim nov sa novim prezimenom, al cvrc, I-551 pecat mi je u pasosu te ako mi ga u Srbiji poniste jer su mi izdali nov, mogu da se slikam, nema povratka.

Slazem se sa tobom da je neki haos nastao u USCIS (a lepe parice uzimaju), pri tom kad naprave gresku --- nikom nista :(

CITIZENSHIP TIMELINE

Field office: San Antonio, TX

01/14/2020: Submitted N400 (3 years rule)

02/04/2020: Biometrics

04/23/2020: Interview

Interview de-scheduled (notice received on April 2.)

07/30/2020: Interview Re-scheduled

07/30/2020 Naturalization Application Approved

07/30/2020 Oath Ceremony

 

I am done! God bless Texas!
 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Cao svima,

Prvo, posecujem ovu temu sigurno od samog apliciranja za K1 i puno pomazu sve informacije, tako da hvala svima, za pocetak :)

Moj K1 proces trajao je skoro dve godine ali napokon u januaru sam usla u USA/Texas i vencali smo se pre desetak dana, sada cekamo marriage certificate.

Visa traje jos mesec dana, tako da mislim (nadam se) da imamo vremena za sve.

 

Vidim da ima nekoliko vas koji ste se u skorijem periodu bavili apliciranjem za AOS iz Hjustona ili okoline pa me interesuje nekoliko informacija.

- Ako sam dobro shvatila, po dobijanju potvrde o vencanju popunjavamo formular za AOS koji se salje u Chicago? Da li saljemo jos nesto osim formulara?

- Sta se desava nakon slanja dokumenata, da li se pecat I-551 dobija nakon apliciranja ili nakon sto je AOS odobren?

- Trenutno mi nije neophodno previse dokumenata (ne vozim, radim od kuce onlajn sa muzem), ali mi treba SSN:

- Obzirom da bih menjala prezime u njegovo 100%, da li SSN moze da se izvadi odmah na novo prezime na osnovu potvrde o vencanju ili mora da prodje AOS, obzirom da mi je validan dokument pasos koji se vodi na (sada devojacko) moje prezime?

- Koliko traje proces AOS-a i sta se dobija od potvrda da vise nisam na K1 visi, za slucaj otvaranja bankovnog racuna i slicnih manjih potpisivanja u moje ime u USA? Za sada nismo imali problem za potpisivanje sa pasosem (za stan na primer) ali ne bih da dolazim u neprijatnost da me neko preispituje za validnost statusa i sl.

- Glupo pitanje na kraju... moj potpis je jos uvek na cirilici *facepalm* Sto ovde ne upada u oci sve dok se poklapa sa dokumentima, ali kada je pravo vreme za promenu potpisa na latinicni potpis, pri uzimanju SSN-a, ID-a, ili tek kada je odobren GC?

 

Toliko za sada... :D 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 3/6/2017 at 7:40 PM, MilicaTroy said:

Zdravo svima,
imam mnogo nedoumica oko papira za K1 vizu.
 

Moj verenik je trenutno u Srbiji i nadamo se da cemo sve uspeti da sakupimo za prvu posiljku kako bi on to poslao cim se vrati u USA.

Molim vas da mi kazete kako da navedem svoje prezime prilikom popunjavanja obrazaca, u prezimenu imam Č i Ć, pa me zanima da li svuda stavljam C ili treba na navedem prezime kako glasi na srpskom iako oni nemaju ta slova?
Letos sam bila u Americi na J1 vizi i svuda sam pisala sa C, ali ovoga puta nisam sigurna kako treba.
 

Takodje, da li se prva posiljka sastoji od 14 stavki na sajtu (http://www.visajourney.com/content/k1guide) ?

I nije mi jasan taj deo, konkretno stavka broj 14, da li on treba da prilozi potvrdu iz policije da nije osudjivan ili ukoliko nije osudjivan nema potrebe da bilo sta prilaze kao dokaz?

Hvala vam. :)

 

Srdacan pozdrav, Milica

 

Sto se tebe tice, dok je on tu, samo nemoj da zaboravis da popunis deo papira koji se odnose na tebe (mislim poslednjih nekoliko strana), i to je sve sto se tice tebe i peticije za sada. Sve ostalo u peticiji odnosi se na njega, njegove potvrde da moze da te izdrzava (da neces pasti na teret drzave po ulasku u USA) i da on preuzima punu pravnu odgovornost za sve sto se desi vezano za tebe u USA. Ja koliko se secam nisam davala nista od svojih dokumenata (osim slike) pri samoj peticiji. Sve sto je US citizen na listi odnosi se na njega, sto je pod "foreign fiancee" odnosi se na tebe. MIslim da je jedino s tvoje strane obavezna potvrda o razvodu ako je bilo prethodnih brakova pre ovog.

 

Za potvrdu o osudjivanju (njegovu), postoji lista kriminalnih dela ako nije optuzivan za nista sa liste ne treba potvrda:

"

Do you reveal all your criminal background?
Not necessarily. The USCIS requires you reveal only the crimes for both of the following conditions.

1. Crimes listed on the instructions. From the I-129F Instructions, you will see a list of the crimes that you must declare. For instance: domestic violence, child abuse, etc. 


2. Convicted of crime. Simply being arrested or charged for a crime is not enough. Only if a court found you guilty of a crime (or sentenced you), then it’s on your record and you must report it on your I-129F petition. 

If you were convicted, but later the records were sealed, expunged or destroyed, you still admit to this. You still provide the required documents and court/legal paperwork. Your records may come back “clean” because they were destroyed from State/Local records, however, that’s not necessarily the case for Federal records. This is indicated in the I-129f instructions.

You can obtain all your required certified legal documents (criminal records) from your local court house. Usually they carry the State/local criminal paperwork. However, they may not always have Federal records. You must contact the proper authorities to collect those.

You may be called in for an interview (or further background check). "

 

Izvor i vise informacija: http://www.visatutor.com/129f-k1-fiance-visa-criminal-records-petitioners/

 

Na tebe i tvoja dokumenta, MKR, optuznice, potvrde, dolazi red kada dobijes pismo od ambasade u Beogradu :) 

 

EDIT: Upravo proverila mi smo moje info popunjavali sa ŠČĆ, mada to nije sprecilo ambasadu da mi u prezime stavi S u pozivnom pismu, mislim da moze kako god ti je lakse :) 

Edited by valzheimer
Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
Quote

- Glupo pitanje na kraju... moj potpis je jos uvek na cirilici *facepalm* Sto ovde ne upada u oci sve dok se poklapa sa dokumentima, ali kada je pravo vreme za promenu potpisa na latinicni potpis, pri uzimanju SSN-a, ID-a, ili tek kada je odobren GC?

Ја одговоре на остала питања немам, али за ово могу да ти кажем да потпис не мораш да мењаш. Ја имам сва документа и увек се потписујем ћирилицом и не бринем јер се слаже са свим документима. 

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...