Jump to content

360 posts in this topic

Recommended Posts

Samo da napomenem da u emailu koji smo dobili od NVC-a pise da nikako ne saljemo bilo sta postom, nego da se sve radi elektronski. (Naravno, originali se donose u ambasadu.)

 

Evo dela pisma:

 

"...

Thank you for your interest in immigrating to the United States of America. The Department of State's National Visa Center (NVC) received your approved immigrant visa petition from U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS). NVC's role is to ensure you are prepared for your immigrant visa interview at a U.S. Embassy/Consulate General, and to schedule your interview appointment.

NVC is responsible for collecting any applicable fees, the Immigrant Visa Application, supporting civil documents, police certificate(s), Affidavits of Support, and financial documents prior to your visa interview at a U.S. Embassy/Consulate General. Do not mail documents to NVC, even if you received instructions to mail documents to NVC in the past.

You will need to log on to the Department of State's Consular Electronic Application Center (CEAC) at https://ceac.state.gov/IV to pay fees, upload and submit documents, read messages from NVC, and check your case status. You can log into CEAC using the following unique NVC case number and Invoice Identification Number:..."

 

Pozdrav!

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Je l ti slucaj pocinje sa BLG? Mozda su nesto promenili relativno skoro, ali samo za 5 zemalja je moglo onlajn da se okaci, ja kada sam platio obe takse i popunio ds260, a pre slanja papira meni se promenio status u:

Action required: Submit requested documents

On 2018-04-16, the National Visa Center (NVC) received your Form DS-260 (Immigrant Visa Application).
Next steps:
Gather the documents below and send them to us in one (1) envelope or email. Instructions on how to send us your documents are online at https://nvc.state.gov/submit. Do not send these documents separately or it will delay your case processing time.
Link to comment
Share on other sites

Da, predmet pocinje sa BLG.

Nismo do sada dobili nikakvo pismo u sanducetu od NVC-a, tako da je moguce da su presli na elektronsku obradu za Beograd.

Praticu status...

 

Inace, interesuje me procena vremena od trenutka kad se dobiju BLG i "invoice" od NVC-a do trenutka intervjua, koliko je trentuno vreme cekanja (za ambasadu u Beogradu)?

 

Pozdrav.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

JA sam mislio da ce mnogo duze da traje prijem dokumenata u NVC i obrada,  13. jula poslao UPSom, stiglo im je 16. jula i za 9 dana sve obradili. Sad se promenio status u "At NVC" i kada sam ih zvao pre pola sata kazu da je sve ok i da cekaju termin da zakazu razgovor u ambasadi, bas me iznenadila brzina.


Please follow the instructions you received from the National Visa Center (NVC) that list the six steps you must take before NVC can schedule your visa interview appointment. This includes submitting to NVC various fees, forms and documents. Once NVC has received all the required items, they will let you know if anything is missing or incomplete. You can also find these instructions online at http://nvc.state.gov (English) and http://nvc.state.gov/espanol (Spanish). You will find contact information for NVC at http://nvc.state.gov/ask. 
Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline
48 minutes ago, balkanboy said:

Mveurovic, na osnovu tvog "Timeline" proslo je 5 meseci od "NVC Receive".

Jel u pitanju kasnjenje zbog privatnih razloga ili je trajalo ovoliko dugo zbog NVC-a?

 

Pozdrav!

Od 16. aprila kada sam popunio ds260 pa do 13. jula nista nisam radio po pitanju aplikacije. Citam sad po forumu da se svima izgleda menja da salju online papire za NVC a ne samo onih 5 ambasada. 

 

38 minutes ago, NIkandDonnie said:

Jel ima neko iz Srbije da je odobren preko K1 skoro? posto najvise vidim da idemo preko CR-1

Ja bih rekao da vise ide na k1 nego mozda ne pisu toliko. Pre 4 meseca je drugar otisao na k1.

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 6/17/2018 at 12:24 PM, MilicaTroy said:

Ćao dragi ljudi,

samo da vam javim da sam dobila poziv od ambasade, nakon dve nedelje.
Idem sutra u ambasadu, rekli su mi da predam pasoš ujutru, a da će sve biti gotovo posle podne.
Tako da, ako Bog da, sutra u ovo vreme ću imati vizu u pasošu.
Posebno moram da se zahvalim Dzuliani na podršci! :wub:

Pozdrav za sve! :D

Milice hvala za informacije,moj dragi je dobio isto 221 G pismo,traze mu proof of communication  za zadnje 3 godine,mi imamo za zadnjih 15 meseci jer tad smo poceli da pricamo,uzelo mi je 5 dana da nadjem nacin da dalondujem  i posaljem mu nase razgovore sa FB,imamo preko 1500 strana i stavio je na CD tako su mu rekli u ambasadi ,inace na interviju su ga pitali kako to da sam bila  samo jednom i vec smo resili da se vencamo,jel je to dovoljno,on je odgovorio da jeste,mi se znamo iz osnovne skole i veoma dobro se znamo,onda u vezi mog sina i mojih roditelja pitanja,onda da li smo pravili veridbu i dali mi je dao prsten na sta je on rekao ne,rekao je da me je pitao da se udam za njega i to je bilo to,kad su mu dali 221G napisali sui  da smo u Administrative processing i napisali mu njihov broj telefona i kad da ih zove,on zvao dva dana za redom samo se voicemail javlja pa je ostavio poruku i eto sad cekamo,znaci posle svog cekanja i nadanja mnogo sam razocarana ali se jako nadam da ce se ovo resiti dobro,nadam se da ce ovo isto pomoci nekom ko je predao za K-! Vizu

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kat123 said:

Milice hvala za informacije,moj dragi je dobio isto 221 G pismo,traze mu proof of communication  za zadnje 3 godine,mi imamo za zadnjih 15 meseci jer tad smo poceli da pricamo,uzelo mi je 5 dana da nadjem nacin da dalondujem  i posaljem mu nase razgovore sa FB,imamo preko 1500 strana i stavio je na CD tako su mu rekli u ambasadi ,inace na interviju su ga pitali kako to da sam bila  samo jednom i vec smo resili da se vencamo,jel je to dovoljno,on je odgovorio da jeste,mi se znamo iz osnovne skole i veoma dobro se znamo,onda u vezi mog sina i mojih roditelja pitanja,onda da li smo pravili veridbu i dali mi je dao prsten na sta je on rekao ne,rekao je da me je pitao da se udam za njega i to je bilo to,kad su mu dali 221G napisali sui  da smo u Administrative processing i napisali mu njihov broj telefona i kad da ih zove,on zvao dva dana za redom samo se voicemail javlja pa je ostavio poruku i eto sad cekamo,znaci posle svog cekanja i nadanja mnogo sam razocarana ali se jako nadam da ce se ovo resiti dobro,nadam se da ce ovo isto pomoci nekom ko je predao za K-! Vizu

Hvala puno na informacijama, nama je danas peticija stigla u ambasadu tako da se spremamo za intervju. 

 

Pitanje, kad ste zakazivali intervju, kako su izgledali slobodni termini? jel ih bilo dosta za K1 ili se K1 radi samo nekim danima u nedelji?



event.png

 

event.png


event.png
 

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 6/5/2018 at 5:28 PM, MilicaTroy said:

Ćao Dzuliana, lepo je videti da nas i dalje ima na forumu. ^_^ Hvala na odgovoru, svaka reč podrške u ovim momentima mnogo znači.
Još uvek nema nikakvih novosti. Proveravam status svaki dan na ceac.state.gov i od 31.5. stoji ,,Administrative processing".
Što verovatno znači da niko nije ni pipnuo moja dokumenta od intervjua.
Tražim razloge da se utešim pa pretpostavljam da su sada u gužvi zbog J1 viza koje su u toku jos ovaj mesec.
Moj verenik je isti dan kada sam imala intervju kontaktirao kancelariju senatora iz Vermonta, tako da su oni upoznati sa čitavom situacijom i iskreno se nadam da neće biti potrebe da reaguju već da će sve da se ubrzo reši u Beogradu.
Takođe, proverio je sa advokatom šta taj 221g papir predstavlja i on je rekao da mu sve deluje kao normalna procedura ali da moramo da budemo strpljivi.
Hvala puno na podršci! :D
Kada bude novina pisaću opet. Svakako kada se sve završi ću ispisati kako je sve prošlo radi onih koji će ovo čitati za par meseci zbog svojih peticija i svega što ih čeka.

Puno pozdrava! :wub:

Jesi  li ti bila na pregledu 14 maja pitam jer je i moj verenink bio isto taj dan i rekao mi je da je bila i jedna devojka sto je predala za K-1 vizu

Edited by Kat123
Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
4 minutes ago, NIkandDonnie said:

Hvala puno na informacijama, nama je danas peticija stigla u ambasadu tako da se spremamo za intervju. 

 

Pitanje, kad ste zakazivali intervju, kako su izgledali slobodni termini? jel ih bilo dosta za K1 ili se K1 radi samo nekim danima u nedelji?

Mislim samo ponedeljkom al nisam sigurna,dobices pismo za par dana sa instrukcijama sta treba od dokumenata da se odnese i to se cekira olovkom i posalje ponovo,mi smo cekali 3 nedelje da nam posalju pismo za interviju i to su poslali tek kad sam im ja poslala email da pitam sta se dogadja,bio j zakazan 3 nedelje posle toga ali moj verenik je morao da promeni datum pa su mu zakazali za 3 nedelje kasnije

Link to comment
Share on other sites

Zdravo,

 

Proradio je NVC za popunjavanje, uplatio sam sumu koju su trazili i sada treba da popunim I-864(?). Na osnovu opisa, trebalo bi da mogu da koristim I-864EZ.

 

"You may use Form I-864EZ if ALL the following conditions apply:

 

1. You are the person who filed or is filing Form I-130, Petition for Alien Relative, for a relative being sponsored;

Tacno je da sam ja (preko advokata) podneo formular I-130, koji je u medjuvremenu odobren.

 

2. The relative you are sponsoring is the only person listed on Form I-130;

Osoba koju sponzorisem je moja supruga i jedina je osoba na formularu I-130

 

and

3. The income you are using to qualify is based entirely on your salary or pension and is shown on one or more Internal Revenue Service (IRS) Form W-2s provided by your employers or former employers

Stalno sam zaposljen samo kod jedne firme u SAD i dobio sam formular W-2 koji sam koristio prilikom placanja federalnog/drzavnog poreza."

 

 

Na osnovu ovoga, trebalo bi da popunim I-864EZ.

 

Molim za komentare.

 

Pozdrav!

 

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-1/CR-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Sad je definitivno izgleda online za sve popunjavanje a ne salje se postom. Mozes da popunis ovaj tip formulara, ali neces da pogresis ako popunis i i864, tebi je cista situacija, nemas kosponzore niti moras da dokazujes domicilnost.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline
On 7/26/2018 at 4:50 PM, NIkandDonnie said:

Jel ima neko iz Srbije da je odobren preko K1 skoro? posto najvise vidim da idemo preko CR-1

Ćao, imala sam intervju za K1 vizu 31.maja ove godine, u julu sam stigla u Ameriku.

Ako imaš bilo kakve nedoumice, slobodno pitaj. ☺️ Pozdrav!

 

On 7/28/2018 at 12:48 AM, Kat123 said:

Milice hvala za informacije,moj dragi je dobio isto 221 G pismo,traze mu proof of communication  za zadnje 3 godine,mi imamo za zadnjih 15 meseci jer tad smo poceli da pricamo,uzelo mi je 5 dana da nadjem nacin da dalondujem  i posaljem mu nase razgovore sa FB,imamo preko 1500 strana i stavio je na CD tako su mu rekli u ambasadi ,inace na interviju su ga pitali kako to da sam bila  samo jednom i vec smo resili da se vencamo,jel je to dovoljno,on je odgovorio da jeste,mi se znamo iz osnovne skole i veoma dobro se znamo,onda u vezi mog sina i mojih roditelja pitanja,onda da li smo pravili veridbu i dali mi je dao prsten na sta je on rekao ne,rekao je da me je pitao da se udam za njega i to je bilo to,kad su mu dali 221G napisali sui  da smo u Administrative processing i napisali mu njihov broj telefona i kad da ih zove,on zvao dva dana za redom samo se voicemail javlja pa je ostavio poruku i eto sad cekamo,znaci posle svog cekanja i nadanja mnogo sam razocarana ali se jako nadam da ce se ovo resiti dobro,nadam se da ce ovo isto pomoci nekom ko je predao za K-! Vizu

Jako, jako mi je žao što ste imali toliko stresa oko celog procesa.😟
Ne znam zašto su tražili sve to kao dokaz, mada sam u jednoj od grupa na fejsu videla par takvih slučaja u drugim ambasadama.

Medicinski pregled sam obavila 8.maja tako da to nisam bila ja. 
Da li ste uspeli da rešite sve? Iskreno se nadam da jeste!🤗

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...