Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Hvala, Mahalusha!

Ali ja sam razumjela da i za IR-5 vizu ja bi iz Amerike, kao njen zastupnik, slala u NVC uz DS-230 sve druge civil dokumente, sto ukljucuje rodne listove I uvjerenja. DS-230 treba da prate sva ta dokumenta bez obzira odakle se formular salje, zar ne?

Da li ovde ima neko ko je radio IR-5 vizu i da je neko za njega iz Amerike slao DS-230 sa svim dokumentima?

Ja nisam nikad radila tu vizu, ali ako ces ti morati slati sve njene papire i potvrde odozdo u visa centar ovdje, onda ces morati prevesti svaki dokumenat na engleski, kao sto sam ja radila, kad sam pomagala bratu oko papira za njegovu zenu, koja je bila u BiH. Ona je sve te papire dole "povadila" i poslala nama ovdje, a onda sam ja to sve odnijela u jednu nasu agenciju gdje su mi certified prevodioci to preveli i onda smo sve te prijevode poslali sa originalnim papirima u Visa centar u USA. Dobro se raspitaj kakav je proces za tvoju vizu, da ne gubis puno vremena. Ako vec hoces da ubrzas proces i da imas sve spremno, ako ti budes morala slati odavde u visa centar, onda mozes reci mami da ona sve te potvrde izvadi i ostale papire sto traze i da ti posalje ovamo, pa da ti to prevedes i imas spremno, jer Ameri ne traze da dokumenti ne smiju biti "stariji" vise od 6 mj. kao sto je to slucaj (bio, ne znam sad) u BiH.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-5 Country: Bosnia-Herzegovina
Timeline

Ja nisam nikad radila tu vizu, ali ako ces ti morati slati sve njene papire i potvrde odozdo u visa centar ovdje, onda ces morati prevesti svaki dokumenat na engleski, kao sto sam ja radila, kad sam pomagala bratu oko papira za njegovu zenu, koja je bila u BiH. Ona je sve te papire dole "povadila" i poslala nama ovdje, a onda sam ja to sve odnijela u jednu nasu agenciju gdje su mi certified prevodioci to preveli i onda smo sve te prijevode poslali sa originalnim papirima u Visa centar u USA. Dobro se raspitaj kakav je proces za tvoju vizu, da ne gubis puno vremena. Ako vec hoces da ubrzas proces i da imas sve spremno, ako ti budes morala slati odavde u visa centar, onda mozes reci mami da ona sve te potvrde izvadi i ostale papire sto traze i da ti posalje ovamo, pa da ti to prevedes i imas spremno, jer Ameri ne traze da dokumenti ne smiju biti "stariji" vise od 6 mj. kao sto je to slucaj (bio, ne znam sad) u BiH.

E hvala ti! Upravo tako sam i ja mislila raditi: ona sve papire povadi, meni posalje originale, i ja odavde posaljem originale zajedno sa prevodima. Ovde ima detaljno na vise mjesta proces za vizu za supruznika, jer takvih ima vise slucajeva, al nisam nigdje nasla da se ne moze odavde slati i za IR-5 vizu.

Mama je sada kod mene u posjeti, i vec mi je donjela rodne listove original, samo treba jos ta uvjerenja od suda i mupa da povadi pa posalje kad se vrati dole.

Da li slucajno ti imas ta uvjerenja jos, na nasem i engleskom, da bi mi mogla poslat da vidim (mozes izbrisat sve licne podatke)?

Ja sam rodni i smrtni list prevela sama, podzonila sto mi je nekad davno neko preveo zvanicno taj rodni, pa sam tako mislila i sa uvjerenjima. Teta iz NVC mi je rekla kao ne treba prevod tih uvjerenja, al ovde citam da su ljudima naknadno trazili ako nisu predali - pa za svaki slucaj. I isto mi je rekla da im nije bitno to za starost dokumenata.

Hvala!

USCIS (106 days) US Consulate/Medical

12/18/12- NOA1 08/22/13- Medical

04/03/13- NOA2 09/16/13- Interview (Approved!)

Transit (68 days) 09/19/13- Visa in hand

NVC (59 days) 09/19/13- USCIS Immigrant Fee paid, ELIS: Circle: Accepted, Status: Case Received

06/10/13- Case Received ELIS/GC Production (63 days)

06/19/13- Case # and IIN Received 12/14/13- POE Houston

06/19/13- DS-3032 emailed 12/23/13- SSN card arrived in the mail

06/21/13- AOS bill paid 02/06/14- ELIS: Circle: Optimized, Status: In Process

06/25/13- DS-3032 accepted 02/07/14- USCIS status: Initial Review

06/26/13- IV bill paid 02/10/14- USCIS status: Card Production

06/28/13- AOS and IV packages sent 02/13/14- ELIS Circle: Closed, Status: Card Produced

07/23/13- IV accepted 02/15/14- card arrived in the mail

07/26/13- AOS accepted

07/26/13- Case complete

07/30/13- Interview scheduled (for 09/16/13)

08/08/13- Case left NVC For my FULL timeline, see my "About Me" page.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno ne vidim razloga da ne posaljete email konzularnom i provjerite treba li ili ne prevoditi dokumente. Na Department of State web stranici koju je neko linkao fino pise Engleski ILI jezik zemlje odakle je osoba. NVC ima listu exemplara svih dokumenata i mogu provjeriti da li ste poslali pravi dokument - konzularno u Sarajevu ima lokalno osoblje koje govori bosanski tako da po meni nema potrebe za prevodjenje, ali definitivno posaljite email konzularnom da imate crno na bijelo odgovor. Email: IVConsularSarajevo@state.gov

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: Timeline

Veliki pozdrav svim clanovima ovog Foruma-

Prvi put se javljam inace na forum pa se unaprijed izvinjavam ako sta pogresim-

pitanje za sve koji mi mogu pomoc i zele

Ja sam iz Bosne i 21.12.2012.god.sam se ozenio sa jednom prelijepom zenom koju jako volim,ona zivi u USA-Virginia

i trebala bih da preda dokumentaciju za bracnu vizu-molio bih sve koji su to prosli i brzo je dobili da nam pomognu oko tog-sta sve za pocetak treba da ona posalje i kako,citao sam da netko treba i sponzora ona ima godisnja primanja preko 35 000$ dali je njoj potreban tajk sponzor jos jednom vas zamoljavam da nam posaljete na meil ako moze sve od samog pocetka i kakvi papiri sve trebaju i gdije bih se to trebalo naj bolje poslat da bih se brze dobilo jer vidim nekima je trebalo malo duze a neki su relativno brzo dobili.Nas meil-elko.skrgic@hotmail.com.Unaprijed vam se zahvaljujemo na pomoci...

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Veliki pozdrav svim clanovima ovog Foruma-

Prvi put se javljam inace na forum pa se unaprijed izvinjavam ako sta pogresim-

pitanje za sve koji mi mogu pomoc i zele

Ja sam iz Bosne i 21.12.2012.god.sam se ozenio sa jednom prelijepom zenom koju jako volim,ona zivi u USA-Virginia

i trebala bih da preda dokumentaciju za bracnu vizu-molio bih sve koji su to prosli i brzo je dobili da nam pomognu oko tog-sta sve za pocetak treba da ona posalje i kako,citao sam da netko treba i sponzora ona ima godisnja primanja preko 35 000$ dali je njoj potreban tajk sponzor jos jednom vas zamoljavam da nam posaljete na meil ako moze sve od samog pocetka i kakvi papiri sve trebaju i gdije bih se to trebalo naj bolje poslat da bih se brze dobilo jer vidim nekima je trebalo malo duze a neki su relativno brzo dobili.Nas meil-elko.skrgic@gmail.com.Unaprijed vam se zahvaljujemo na pomoci...

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-5 Country: Bosnia-Herzegovina
Timeline

zamoljavam da nam posaljete na meil ako moze sve od samog pocetka i kakvi papiri sve trebaju i gdije bih se to trebalo naj bolje poslat da bih se brze dobilo jer vidim nekima je trebalo malo duze a neki su relativno brzo dobili.Nas meil-elko.skrgic@hotmail.com.Unaprijed vam se zahvaljujemo na pomoci...

Gore na vrhu pod Guides, imas odlican K3 (Spouse) Visa Guide. Tu su svi podaci koji vam trebaju.

A to zasto neki brze neki sporije budu odobreni, ovisi od slucaja do slucaja, da li je sve uredno poslano, koliko je ime slicno drugima dok provjeravaju background, u koji centar oni to posalju da procesiraju, koliko su zauzeti u tom periodu, i kako vam se zvijezde poredaju za srecu! :) Nekad je cista lutrija!

USCIS (106 days) US Consulate/Medical

12/18/12- NOA1 08/22/13- Medical

04/03/13- NOA2 09/16/13- Interview (Approved!)

Transit (68 days) 09/19/13- Visa in hand

NVC (59 days) 09/19/13- USCIS Immigrant Fee paid, ELIS: Circle: Accepted, Status: Case Received

06/10/13- Case Received ELIS/GC Production (63 days)

06/19/13- Case # and IIN Received 12/14/13- POE Houston

06/19/13- DS-3032 emailed 12/23/13- SSN card arrived in the mail

06/21/13- AOS bill paid 02/06/14- ELIS: Circle: Optimized, Status: In Process

06/25/13- DS-3032 accepted 02/07/14- USCIS status: Initial Review

06/26/13- IV bill paid 02/10/14- USCIS status: Card Production

06/28/13- AOS and IV packages sent 02/13/14- ELIS Circle: Closed, Status: Card Produced

07/23/13- IV accepted 02/15/14- card arrived in the mail

07/26/13- AOS accepted

07/26/13- Case complete

07/30/13- Interview scheduled (for 09/16/13)

08/08/13- Case left NVC For my FULL timeline, see my "About Me" page.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

E hvala vam mnogo-

Ja koliko sam mogao skuziti da ce moje papirelogije biti malo odnijela je sa sobom-Potvrde o nekaznjavanju iz policije i suda ovijerenu i prevedenu,kopiju pasosa ovijerenu,kopiju vojne knjizice ovijerenu,internacionalni vijencani list i dvije slike 5x5-tako su nama rekli tu kodmene sad kako sam citao da treba potvrda o drzavljanstvu i rodni list nisam bas siguran ako mi treba ta potvrda o drzavljanstvu i rodni list molim vas ako netko zna da mi javi da joj to mogu poslati-i naj vise bih volio kad bih netko imao vremena a prosao ovo sve a nije imao nikakvih zastoja da nam javi tacno po redu sta se sve salje sa formularom I-130 znaci sta ona salje od svoje papirelogije i moje iz Bosne.Unaprijed vam se zahvaljujemo i jako nam je potrebna vasa pomoc u ovom.e-mail-elko.skrgic@gmail.com

Ako ima netko da je predavao papire u Wasiktonu DC nek nam se javi ako ikako moze

mnogo srece onima koji su dobili visu i onima koji zajedno sa nama tek tijeraju da je dobiju...

Link to comment
Share on other sites

E hvala vam mnogo-

Ja koliko sam mogao skuziti da ce moje papirelogije biti malo odnijela je sa sobom-Potvrde o nekaznjavanju iz policije i suda ovijerenu i prevedenu,kopiju pasosa ovijerenu,kopiju vojne knjizice ovijerenu,internacionalni vijencani list i dvije slike 5x5-tako su nama rekli tu kodmene sad kako sam citao da treba potvrda o drzavljanstvu i rodni list nisam bas siguran ako mi treba ta potvrda o drzavljanstvu i rodni list molim vas ako netko zna da mi javi da joj to mogu poslati-i naj vise bih volio kad bih netko imao vremena a prosao ovo sve a nije imao nikakvih zastoja da nam javi tacno po redu sta se sve salje sa formularom I-130 znaci sta ona salje od svoje papirelogije i moje iz Bosne.Unaprijed vam se zahvaljujemo i jako nam je potrebna vasa pomoc u ovom.e-mail-elko.skrgic@gmail.com

Ako ima netko da je predavao papire u Wasiktonu DC nek nam se javi ako ikako moze

mnogo srece onima koji su dobili visu i onima koji zajedno sa nama tek tijeraju da je dobiju...

ELKO,

potvrda o drzavljanstvu ti ne treba, ali ce trebati original rodni list i trebace ga prevesti. Kad ugrabim vremena, pogledacu sta sam ja sve poslala, kad sam pomagala burazu oko papira za njegovu suprugu, pa cu ti javnuti. Uglavnom, ja vam preporucujem da ne zurite sa slanjem, dok ne budete sigurni da imate dovoljno papirologije, jer ako vam pocnu pitati RFE(dodatne dokaze) onda ce se to bas oduljiti. Bolje malo vise vremena potrositi da se to sve skupi prvi put, nego da moras naknadno slati. Koliko se ja sjecam, najprije se posalje I-130 "paket," pa se onda salje Affidavit of support i te potvrde od suda i policije i rodni list. Worldtravelers ti je takodje napisala gdje mozes naci sve informacija o K3 vizi, pa i to pogledajte i pocnite prikupljati papire sa te liste.

Sretno!

Link to comment
Share on other sites

E hvala vam mnogo-

Ja koliko sam mogao skuziti da ce moje papirelogije biti malo odnijela je sa sobom-Potvrde o nekaznjavanju iz policije i suda ovijerenu i prevedenu,kopiju pasosa ovijerenu,kopiju vojne knjizice ovijerenu,internacionalni vijencani list i dvije slike 5x5-tako su nama rekli tu kodmene sad kako sam citao da treba potvrda o drzavljanstvu i rodni list nisam bas siguran ako mi treba ta potvrda o drzavljanstvu i rodni list molim vas ako netko zna da mi javi da joj to mogu poslati-i naj vise bih volio kad bih netko imao vremena a prosao ovo sve a nije imao nikakvih zastoja da nam javi tacno po redu sta se sve salje sa formularom I-130 znaci sta ona salje od svoje papirelogije i moje iz Bosne.Unaprijed vam se zahvaljujemo i jako nam je potrebna vasa pomoc u ovom.e-mail-elko.skrgic@gmail.com

Ako ima netko da je predavao papire u Wasiktonu DC nek nam se javi ako ikako moze

mnogo srece onima koji su dobili visu i onima koji zajedno sa nama tek tijeraju da je dobiju...

ELKO,

Mislim da je njena godisnja zarada dovoljna da ona sama bude na affidavit of support. I za tu formu ce joj trebati bar taxa od dvije zadnje godine, pismo od banke koliko ima para na racunu i pismo od njenog employer-a, da radi kod njih full time i koliko zaradjuje.

Sretno!

P.S.

Evo ti lista, sta ti treba za I-130 application...kao sto sam ti napisala, ovo je prvi dio..kad se ovo odobri, onda ce tvoja supruga poslati odavde one potvrde, rodni list i vjencani list (prevedeno na engleski) u visa centar. Uglavnom, kad bude slala I-130 nek posalje formu sa e-mailom, jer ce to biti brze, nego da joj salju postom, pismo iz viza centra, kad se budu trebale slati potvrde i platiti affidavit of support.

Assembling the I-130 Package: Checklist

Forms and Documents (follow these assembly instructions. All supporting documents must be in English or be translated as noted here.):

1. Payment as required by USCIS. Use a check so you can track the payment.

2. Form I-130, Petition for Alien Relative (see example form)

3. Copy of the Birth certificate for the US Citizen (front and back) or a copy of ALL pages of the US Citizen's passport. This is used to establish citizenship. You may use a copy of your naturalization certificate or certificate of citizenship issued by USCIS.

4. A copy of your marriage certificate (If not in English then again get a translation)

5. If either you or your spouse were previously married, submit copies of documents showing that all prior marriages were legally terminated.

6. A copy of a prior spouse's death certificate. (If one or both were married before, and the prior spouse died)

7. G-325A filled out by the US Citizen signed and dated.

8. One passport-type photo (see specification) of the US Citizen. Write the full name of the US citizen on the back. Place in a plastic bag and label the bag "Photo of ". Attach the bag to a sheet of paper and place behind the corresponding G-325A.

9. G-325A filled out by the foreign spouse signed and dated.

10. One passport-type photo (see specification) of the foreign spouse. Write the full name of the foreign Spouse on the back. Place in a plastic bag and label the bag "Photo of ". Attach the bag to a sheet of paper and place behind the corresponding G-325A.

11. Evidence of a bonafide marriage (see note below for what to include)

Link to comment
Share on other sites

pozdrav svima

e ovako...vidim da ovdje ima nasa sekcija.tj za nas bosance.Pa da pocnem.Prvo da li ima neko da je ganjao k-1 vizu.moj problem je sljedeci.

ja sam bosanac i zivim u bosni 25 godina,a djevojka mi je amerikanka od 1999. godine.Upoznali smo se na ljeto 2011 odine preko neta.I pisali smo da sve do ljeta 2012,kada ona dolazi u bosnu kod svoje familije,a i da se upozna samnom.Za mjesec dana smo se zavolili,i ona odlazi nazad u ameriku u julu.U augustu odlucujemo da pokusam ja da dodem u ameriku,tj da se uzmemo tamo i da zivimo.10.oktobra saljemo papire za k-1 vizu sa svim sto je potrebno i od tada nismo dobili nikakvu obavijet osim da su nam papiri jos uvjek pod "under review".Dakle zanima me,dal je neko prolazio kroz sve ovo i kad bi mogli da ocekujemo iduci korak,tj da nas pozovu na razgovor.Ona je bila sad ovdje za novu godinu samo da bi bila samnom,gdje smo se zvanicno i zarucili.i zanima me bili bilo dobro da posaljemo jos nasih slika u njihovu imigraciju.i da ona posalje kopiju pasosa kao jos jedan dokaz.Iskreno me pocinje ovo sve zabrinjavat jer vec se ovo sve oteglo puno,pa me brine da nas odbiju ili nesto slicno tome.

event.png

Link to comment
Share on other sites

pozdrav svima

e ovako...vidim da ovdje ima nasa sekcija.tj za nas bosance.Pa da pocnem.Prvo da li ima neko da je ganjao k-1 vizu.moj problem je sljedeci.

ja sam bosanac i zivim u bosni 25 godina,a djevojka mi je amerikanka od 1999. godine.Upoznali smo se na ljeto 2011 odine preko neta.I pisali smo da sve do ljeta 2012,kada ona dolazi u bosnu kod svoje familije,a i da se upozna samnom.Za mjesec dana smo se zavolili,i ona odlazi nazad u ameriku u julu.U augustu odlucujemo da pokusam ja da dodem u ameriku,tj da se uzmemo tamo i da zivimo.10.oktobra saljemo papire za k-1 vizu sa svim sto je potrebno i od tada nismo dobili nikakvu obavijet osim da su nam papiri jos uvjek pod "under review".Dakle zanima me,dal je neko prolazio kroz sve ovo i kad bi mogli da ocekujemo iduci korak,tj da nas pozovu na razgovor.Ona je bila sad ovdje za novu godinu samo da bi bila samnom,gdje smo se zvanicno i zarucili.i zanima me bili bilo dobro da posaljemo jos nasih slika u njihovu imigraciju.i da ona posalje kopiju pasosa kao jos jedan dokaz.Iskreno me pocinje ovo sve zabrinjavat jer vec se ovo sve oteglo puno,pa me brine da nas odbiju ili nesto slicno tome.

S obzirom da trenutno treba 6 mjeseci da se odobri peticija, nemas sta da brines. Ja ne bih ocekivala odobrenje peticije prije sredine aprila - intervju vjerotavno maj/juni -- vjerovatno ces biti u USA do jula.

Fino se spremi za intervju ali i za naredne korake - nakon vjencanja u USA imate dosta stvari da ispunite i posaljete prije nego dobijes zelenu kartu - ja bih vec bila u guides pod Adjustment of Status from Family Based visa da znas sta da ocekujes i pocnes pripremati papirologiju.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

zanima me,ako mi neko moze reci...da li moze uticati na dobijanje vize moje radno iskustvo...kojeg nazalost u ovoj jebenoj drzavi bosni nemam nista upisanog u radnu knjizicu...a radio sam dosta poslova...medutim sve na crno...

event.png

Link to comment
Share on other sites

zanima me,ako mi neko moze reci...da li moze uticati na dobijanje vize moje radno iskustvo...kojeg nazalost u ovoj jebenoj drzavi bosni nemam nista upisanog u radnu knjizicu...a radio sam dosta poslova...medutim sve na crno...

Sumnjam da radno iskustvo ima veze sa odobravanjem vize za ulazak i boravak u USA....samo im dajte dobre i uvjerljive dokaze o vasoj vezi, da dobijes vizu, a kad dodjes u USA, imaces posla i preko glave :)

Sretno!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: IR-5 Country: Bosnia-Herzegovina
Timeline

Molim za jedno pojasnjenje u vezi sudskog i policijskog uvjerenja. Moja mama je danas otisla da podigne uvjerenje od suda, i ovo su joj dali, mali papir, pola A4 formata.

Video%2520call%2520snapshot%25201.png

Tesko se vidi jer je slika samo sa skype videa, ali na njemu pise nesto otrpilike:

"Uvjerenje

Protiv te i te osobe nije potrvrdjena optuznica od opstinskog suda Sarajevo i kantonalnog suda u Sarajevu. Ovo uvjerenje se izdaje imenovanoj radi zelenog kartona te se u druge svrhe ne moze koristiti. Taksa uplacena...."

Jel to to? Tako mali papir, a ne neki formular? Ne kaze "potrvdjeno da se ne vodi postupak" nego "nije potvrdjeno da se vodi postupak" - kao isto al opet nekako naopako.

I je li OK da pise "radi zelenog kartona" ili treba da kaze za americku useljenicku vizu?

I u vezi policijskog uvjerenja: U Sarajevu u MUPu su joj rekli da mora vaditi u Tuzli, gdje je rodjena, mada ona u Sarajevu zivi vize od 50 godina. Isla je prvo u MUP tamo preko puta americke ambasade, a oni je poslali u MUP gore kod Fisa i oni joj tako rekli. Ovde na VJ citam neki kazu vako - neki nako, al da su neki ljudi (recimo u Zepcu) vadili uvjerenje od MUPa tamo gdje zive, ne gdje su rodjeni.

Isto na nekim sajtovima citam da ako zivis u BH da se moze vaditi tamo gdje zivis a da samo oni koji zive van BH se moraju prijaviti u mjestu rodjenja.

http://www.eurobg.com/int/bosnia.html

http://www.criminal-records-search.com/international/bosnia_and_hercegovina.htm

http://www.immi.gov.au/allforms/character-requirements/character-penal.pdf

(Sve je maltene isti tekst, pa je mozda sve sa istog izvora)

Da li je neko ko sada zivi u Sarajevu (jer izgleda u Sa zezaju sa ovim) a rodjen je u drugom gradu, uspio da izvadi ovo uvjerenje od MUPa u Sa?

I da li znate da li neko u tom drugom gradu rodjenja moze da izvadi to uvjernje za vas i da li se i kako mora dati punomoc za to?

EDIT: Uh, sto dalje citam vidim vise problema!

http://www.visajourney.com/forums/topic/126935-my-wife-cant-get-certificate-from-the-place-of-residence/

Taj covjek je imao isti problem i zadnje sto je napisao je da je od MUPa dobio PISMO (ugh!) da se uvjerenje mora uzeti u mjestu rodjenja, iako NVC trvdi drugacije, i valjda ih je to zadovoljilo jer vidim da je konacno bio odobren.

Edited by WorldTravelers

USCIS (106 days) US Consulate/Medical

12/18/12- NOA1 08/22/13- Medical

04/03/13- NOA2 09/16/13- Interview (Approved!)

Transit (68 days) 09/19/13- Visa in hand

NVC (59 days) 09/19/13- USCIS Immigrant Fee paid, ELIS: Circle: Accepted, Status: Case Received

06/10/13- Case Received ELIS/GC Production (63 days)

06/19/13- Case # and IIN Received 12/14/13- POE Houston

06/19/13- DS-3032 emailed 12/23/13- SSN card arrived in the mail

06/21/13- AOS bill paid 02/06/14- ELIS: Circle: Optimized, Status: In Process

06/25/13- DS-3032 accepted 02/07/14- USCIS status: Initial Review

06/26/13- IV bill paid 02/10/14- USCIS status: Card Production

06/28/13- AOS and IV packages sent 02/13/14- ELIS Circle: Closed, Status: Card Produced

07/23/13- IV accepted 02/15/14- card arrived in the mail

07/26/13- AOS accepted

07/26/13- Case complete

07/30/13- Interview scheduled (for 09/16/13)

08/08/13- Case left NVC For my FULL timeline, see my "About Me" page.

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...