Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Filed: IR-5 Country: Bosnia-Herzegovina
Timeline

Pozdrav svima na ovoj BH stranici!

Da li neko od vas ima formular Uvjerenje of nekaznjavanaju (od suda i mup-a) koji bi mogao ovde da postavi?

Formular, naravno, nije dostupan na stranicama suda i mup-a.

Ja prikupljam papire za mamu dok je kod mene u posjeti, a ona ce tek da vadi ta uvjerenja kad se vrati u Sarajevo. Pa bi htjela da joj prevedem sve papire koliko mogu, da ona ne mora da ganja sudske tumace za prevod i uvjere.

Sta je na tom formularu sto ce ona morati naknadno popuniti (odkucati) na toj prevedenoj verziji kad izvadi originalni dokument? Datum, ime/poptis nadlezne osobe?

Ne znam ni da li bi to moglo da se doda, al eto kontam da pokusam. Ovde u Americi je to sve puno lakse prevesti i ovjeriti nego u Bosni, nazalost.

Edited by WorldTravelers

USCIS (106 days) US Consulate/Medical

12/18/12- NOA1 08/22/13- Medical

04/03/13- NOA2 09/16/13- Interview (Approved!)

Transit (68 days) 09/19/13- Visa in hand

NVC (59 days) 09/19/13- USCIS Immigrant Fee paid, ELIS: Circle: Accepted, Status: Case Received

06/10/13- Case Received ELIS/GC Production (63 days)

06/19/13- Case # and IIN Received 12/14/13- POE Houston

06/19/13- DS-3032 emailed 12/23/13- SSN card arrived in the mail

06/21/13- AOS bill paid 02/06/14- ELIS: Circle: Optimized, Status: In Process

06/25/13- DS-3032 accepted 02/07/14- USCIS status: Initial Review

06/26/13- IV bill paid 02/10/14- USCIS status: Card Production

06/28/13- AOS and IV packages sent 02/13/14- ELIS Circle: Closed, Status: Card Produced

07/23/13- IV accepted 02/15/14- card arrived in the mail

07/26/13- AOS accepted

07/26/13- Case complete

07/30/13- Interview scheduled (for 09/16/13)

08/08/13- Case left NVC For my FULL timeline, see my "About Me" page.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima na ovoj BH stranici!

Da li neko od vas ima formular Uvjerenje of nekaznjavanaju (od suda i mup-a) koji bi mogao ovde da postavi?

Formular, naravno, nije dostupan na stranicama suda i mup-a.

Ja prikupljam papire za mamu dok je kod mene u posjeti, a ona ce tek da vadi ta uvjerenja kad se vrati u Sarajevo. Pa bi htjela da joj prevedem sve papire koliko mogu, da ona ne mora da ganja sudske tumace za prevod i uvjere.

Sta je na tom formularu sto ce ona morati naknadno popuniti (odkucati) na toj prevedenoj verziji kad izvadi originalni dokument? Datum, ime/poptis nadlezne osobe?

Ne znam ni da li bi to moglo da se doda, al eto kontam da pokusam. Ovde u Americi je to sve puno lakse prevesti i ovjeriti nego u Bosni, nazalost.

Ne prevode se ta uvjerenja - ni sudsko o nevodjenju postupka ni policijsko o nekaznjavanju. Samo plati, pricekaj koliko treba vremena, pokupi, ponesi na intervju i to je to.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-5 Country: Bosnia-Herzegovina
Timeline

Ne prevode se ta uvjerenja - ni sudsko o nevodjenju postupka ni policijsko o nekaznjavanju.

Zar?

Na nekoliko stranica na engleskom, i na ovoj na nasem

http://travel.state.gov/pdf/pk3_supplements/SAR-PKT3-BOS-0802.pdf

pise da uz svaki dokument koji u originalu nije na engleskom se mora dostaviti prevod ovjeren od strane sudskog tumaca.

A i na ovoj istoj topic, na predhodnim stranicama (npr 124), citam da su ljudi prevodili ta uvjerenja.

Mada na glavnom sajtu na engleskom pise da dokumenti mogu biti na engleskom ILI "zvanicnom jeziku zemlje gdje se predaje aplikacija za vizu"

http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_3195.html

Ali ako ovi u Sarajevu u ambasadi traze da se prevede, onda valjda treba?

Da li neko ko je predavao vec ova dokumenta u Sarajevu, i dobio odobrenje za vizu, moze da potvrdi?

USCIS (106 days) US Consulate/Medical

12/18/12- NOA1 08/22/13- Medical

04/03/13- NOA2 09/16/13- Interview (Approved!)

Transit (68 days) 09/19/13- Visa in hand

NVC (59 days) 09/19/13- USCIS Immigrant Fee paid, ELIS: Circle: Accepted, Status: Case Received

06/10/13- Case Received ELIS/GC Production (63 days)

06/19/13- Case # and IIN Received 12/14/13- POE Houston

06/19/13- DS-3032 emailed 12/23/13- SSN card arrived in the mail

06/21/13- AOS bill paid 02/06/14- ELIS: Circle: Optimized, Status: In Process

06/25/13- DS-3032 accepted 02/07/14- USCIS status: Initial Review

06/26/13- IV bill paid 02/10/14- USCIS status: Card Production

06/28/13- AOS and IV packages sent 02/13/14- ELIS Circle: Closed, Status: Card Produced

07/23/13- IV accepted 02/15/14- card arrived in the mail

07/26/13- AOS accepted

07/26/13- Case complete

07/30/13- Interview scheduled (for 09/16/13)

08/08/13- Case left NVC For my FULL timeline, see my "About Me" page.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-5 Country: Bosnia-Herzegovina
Timeline

Jos neka pitanjca:

Mi imamo jos mjeseci i mjeseci da cekamo, ali ja pokusavam da mami pripremim papira odavde da ponese sto vise da tamo sto manje ganja. Zena je u godinama...

E sad, ja sam vec sedmicama citala na raznim stranicama kako to sve ide, i idalje nisam sasvim nacisto. Ovako ja razumijem ovaj proces, koji su tako zakukumuljili, pa nek me neko molim ispravi ako nesto propustim. Do sada smo samo predali I130 sa pratecim dokumentima.

- Kad I130 bude odobrena, NVC meni javi da je odobreno. Onda jave, odma tada ili kasnije (?) da uplatim za I864 (garantno).

Kad to uplatim, oni mi posalju I864, i ja to onda, sa hipter papira i dokaza, posaljem nazad u NVC.

Pitanje 1: Je li zajedno sa NOA2 salju upute za I864? Je li prvo treba uplatit za I864, pa tek onda cekat da mi posalju formular? Kada je I864 PAID, jel ja nekog trebam zvati da mi nesto jos posalju?

Pitanje 2: da li ja ista od ovih papira za affidavit of support (od taksi, banke, firme) trebam poslat po mami u Sarajevo, da joj ne moram kasnije postom slati? Da li trebam da saljem mami popunjen I864, ili dokaz kad bude uplacen/primljen/odobren?

Pitanje 3: Nakon sto ja posaljem to, da li ista dalje ja treba da radim ili je sve dalje izmedju ambasade i mame?

- U medjuvremenu, nakon sto je I130 odobrena, oni nas slucaj salju na ambasadu u Sarajevu. (Nakon sto prime moj I864 ili odma?) jave mami da je odobreno i posalju paket 3(?), sto ukljucuje cover sheet, DS 230, DS 2001, i instrukcije o dokumentima koje treba popuniti.

Pitanje 4: Je li taj paket 3 prva dojava iz ambasade u Sa?

Pitanje 5: Ako mama prikupi sve papire prije prvog kontakta iz ambasade, je li ona moze odma slati nazad taj cover sheet, DS230 Part 1, i DS2001? Ili ako oni ovo njoj salju cim ja primim NOA2, prije nego ja posaljem I864, da li mora da na to ceka, ili I864 brze bude nego sto NVC to prebaci ambasadi?

- Da li je ovo sva lista dokumenata sto ce njoj trebati da prikupi:

njen rodni list, original i prevod

moj rodni list, original i prevod

ocev smrtni list, kopija i prevod (nemamo original - dal je i za to striktno da mora original?)

kopija pasosa

2 Fotografije

Uvjerenje od MUPa

Uvjerenje od suda

Sve sem tih uvjerenja ima vec.

Pitanje 6: Koliko su striktni u ambasadi da rodni list ne bude stariji od godinu dana? Ona je svoj izvadila 7og juna 2012, i pravo se napatila jer je morala da ide u Tuzlu po to, pa nesto nije bilo u redu, pa opet zovi...Pa bi volila da ne mora ponovo ici. Nas I130 ja bio primljen 21og decembra 2012, tako da ce biti guravo da bude odobren do 7og juna 2013.

Pitanje 7: Kada ce njoj poslati da uplati za taj DS230, prije sto ga posalju njoj ili nakon sto ga ona popuni i njima vrati? Jel se to mora uplatiti kesom u banci tamo, ili moze online?

- Nakon sto je to poslato i uplaceno, je li onda opet treba da ih zove ili onda samo ceka da joj jave kad je intervju zakazan? Je li ista prije toga javljaju da su primili njene papire? Je li tad kad jave za intervju isto jave i za ljekarski?

- Je li ona postom samo treba da salje to jedan put u ambasadu u Sa, i nista ne salje za ameriku?

- Je li ta korenspondecija sa ambasadom sve na engleskom (ona vrlo malo razumije)? Je li intervju na engleskom?

Nisam ni sama znala da cu imati ovoliko pitanja! :) Hvala na citanju i ako neko ima odgovore, zahvaljujem unaprijed. Samo pokusavam da pripremim koliko mogu sama dok je ona jos ovde u posjeti, jer preko telefona to kasnije tesko ide.

Edited by WorldTravelers

USCIS (106 days) US Consulate/Medical

12/18/12- NOA1 08/22/13- Medical

04/03/13- NOA2 09/16/13- Interview (Approved!)

Transit (68 days) 09/19/13- Visa in hand

NVC (59 days) 09/19/13- USCIS Immigrant Fee paid, ELIS: Circle: Accepted, Status: Case Received

06/10/13- Case Received ELIS/GC Production (63 days)

06/19/13- Case # and IIN Received 12/14/13- POE Houston

06/19/13- DS-3032 emailed 12/23/13- SSN card arrived in the mail

06/21/13- AOS bill paid 02/06/14- ELIS: Circle: Optimized, Status: In Process

06/25/13- DS-3032 accepted 02/07/14- USCIS status: Initial Review

06/26/13- IV bill paid 02/10/14- USCIS status: Card Production

06/28/13- AOS and IV packages sent 02/13/14- ELIS Circle: Closed, Status: Card Produced

07/23/13- IV accepted 02/15/14- card arrived in the mail

07/26/13- AOS accepted

07/26/13- Case complete

07/30/13- Interview scheduled (for 09/16/13)

08/08/13- Case left NVC For my FULL timeline, see my "About Me" page.

Link to comment
Share on other sites

Zar?

Na nekoliko stranica na engleskom, i na ovoj na nasem

http://travel.state....T3-BOS-0802.pdf

pise da uz svaki dokument koji u originalu nije na engleskom se mora dostaviti prevod ovjeren od strane sudskog tumaca.

A i na ovoj istoj topic, na predhodnim stranicama (npr 124), citam da su ljudi prevodili ta uvjerenja.

Mada na glavnom sajtu na engleskom pise da dokumenti mogu biti na engleskom ILI "zvanicnom jeziku zemlje gdje se predaje aplikacija za vizu"

http://travel.state..../info_3195.html

Ali ako ovi u Sarajevu u ambasadi traze da se prevede, onda valjda treba?

Da li neko ko je predavao vec ova dokumenta u Sarajevu, i dobio odobrenje za vizu, moze da potvrdi?

Sama si sebi odgovorila. Ako bas hoces da dajes pare za prevode, a ti daj - meni nisu trazili kao ni jos dvije kolegice koje su kasnije dosle i prosle procesuiranje u Sarajevu. Sestra je u maju prosle godine isto procesuirana za imigrantsku vizu i prevod nije trebao.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Jos neka pitanjca:

Mi imamo jos mjeseci i mjeseci da cekamo, ali ja pokusavam da mami pripremim papira odavde da ponese sto vise da tamo sto manje ganja. Zena je u godinama...

E sad, ja sam vec sedmicama citala na raznim stranicama kako to sve ide, i idalje nisam sasvim nacisto. Ovako ja razumijem ovaj proces, koji su tako zakukumuljili, pa nek me neko molim ispravi ako nesto propustim. Do sada smo samo predali I130 sa pratecim dokumentima.

- Kad I130 bude odobrena, NVC meni javi da je odobreno. Onda jave, odma tada ili kasnije (?) da uplatim za I864 (garantno).

Kad to uplatim, oni mi posalju I864, i ja to onda, sa hipter papira i dokaza, posaljem nazad u NVC.

Pitanje 1: Je li zajedno sa NOA2 salju upute za I864? Je li prvo treba uplatit za I864, pa tek onda cekat da mi posalju formular? Kada je I864 PAID, jel ja nekog trebam zvati da mi nesto jos posalju?

Pitanje 2: da li ja ista od ovih papira za affidavit of support (od taksi, banke, firme) trebam poslat po mami u Sarajevo, da joj ne moram kasnije postom slati? Da li trebam da saljem mami popunjen I864, ili dokaz kad bude uplacen/primljen/odobren?

Pitanje 3: Nakon sto ja posaljem to, da li ista dalje ja treba da radim ili je sve dalje izmedju ambasade i mame?

- U medjuvremenu, nakon sto je I130 odobrena, oni nas slucaj salju na ambasadu u Sarajevu. (Nakon sto prime moj I864 ili odma?) jave mami da je odobreno i posalju paket 3(?), sto ukljucuje cover sheet, DS 230, DS 2001, i instrukcije o dokumentima koje treba popuniti.

Pitanje 4: Je li taj paket 3 prva dojava iz ambasade u Sa?

Pitanje 5: Ako mama prikupi sve papire prije prvog kontakta iz ambasade, je li ona moze odma slati nazad taj cover sheet, DS230 Part 1, i DS2001? Ili ako oni ovo njoj salju cim ja primim NOA2, prije nego ja posaljem I864, da li mora da na to ceka, ili I864 brze bude nego sto NVC to prebaci ambasadi?

- Da li je ovo sva lista dokumenata sto ce njoj trebati da prikupi:

njen rodni list, original i prevod

moj rodni list, original i prevod

ocev smrtni list, kopija i prevod (nemamo original - dal je i za to striktno da mora original?)

kopija pasosa

2 Fotografije

Uvjerenje od MUPa

Uvjerenje od suda

Sve sem tih uvjerenja ima vec.

Pitanje 6: Koliko su striktni u ambasadi da rodni list ne bude stariji od godinu dana? Ona je svoj izvadila 7og juna 2012, i pravo se napatila jer je morala da ide u Tuzlu po to, pa nesto nije bilo u redu, pa opet zovi...Pa bi volila da ne mora ponovo ici. Nas I130 ja bio primljen 21og decembra 2012, tako da ce biti guravo da bude odobren do 7og juna 2013.

Pitanje 7: Kada ce njoj poslati da uplati za taj DS230, prije sto ga posalju njoj ili nakon sto ga ona popuni i njima vrati? Jel se to mora uplatiti kesom u banci tamo, ili moze online?

- Nakon sto je to poslato i uplaceno, je li onda opet treba da ih zove ili onda samo ceka da joj jave kad je intervju zakazan? Je li ista prije toga javljaju da su primili njene papire? Je li tad kad jave za intervju isto jave i za ljekarski?

- Je li ona postom samo treba da salje to jedan put u ambasadu u Sa, i nista ne salje za ameriku?

- Je li ta korenspondecija sa ambasadom sve na engleskom (ona vrlo malo razumije)? Je li intervju na engleskom?

Nisam ni sama znala da cu imati ovoliko pitanja! :) Hvala na citanju i ako neko ima odgovore, zahvaljujem unaprijed. Samo pokusavam da pripremim koliko mogu sama dok je ona jos ovde u posjeti, jer preko telefona to kasnije tesko ide.

Proces za IR-5 je isti kao za CR/IR1 - kad ode u NVC, nazoves za 10 tak dana i trazis svoj NVC broj. Imas odlican Guide za NVC gore na vrhu stranice pod GUIDES. Po tome onda mama ispunjava DS3032 gdje tebe imenuje kao osobu koja ce biti u kontaktu sa NVC kao njen predstavnik. POsalje info emailom i od tada se vecina moze odraditi online - skeniras i posaljes na NVC adresu a mama ponese originale na intervju. Kad poplacas sve sto trebas i kad zavrse sa procesuiranjem javice ti da je poslano u ambasadu u Sarajevu. Kad posalju, ti mozes kontaktirati ambasadu za daljnje info - paket 3, intervju - vrlo su ljubazni. Lokalno osoblje ce biti tu za prevod, nista ne brini, nece morati na engleskom ako ne zna. Ako ces im ti slati email, posalji na engleskom.

Vecina dokumenata se moze uzeti na medjunarodnom obrascu - plavi - vjencani list, zuti rodni list ili tako nesto - nema potrebe placati prevodjenje ako ambasada bez problema prihvaca medjunarodne dokumente.

Za starost dokumentara ne znam - moji su svi bili unutar 6-12 mjeseci (opcina kaze ne vise od 6 mjeseci trajanja, ostali 12).

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-5 Country: Bosnia-Herzegovina
Timeline

Hvala. Kad je toliko ljudi proslo bez prevodjena tih uvjerenja, onda ce valjda i za nju biti OK.

Njeno je iskustvo bilo da su momci koji rade na ulazu u ambasadu neljubazni i nerado daju informacije, pa se boji da ista zabrlja.

USCIS (106 days) US Consulate/Medical

12/18/12- NOA1 08/22/13- Medical

04/03/13- NOA2 09/16/13- Interview (Approved!)

Transit (68 days) 09/19/13- Visa in hand

NVC (59 days) 09/19/13- USCIS Immigrant Fee paid, ELIS: Circle: Accepted, Status: Case Received

06/10/13- Case Received ELIS/GC Production (63 days)

06/19/13- Case # and IIN Received 12/14/13- POE Houston

06/19/13- DS-3032 emailed 12/23/13- SSN card arrived in the mail

06/21/13- AOS bill paid 02/06/14- ELIS: Circle: Optimized, Status: In Process

06/25/13- DS-3032 accepted 02/07/14- USCIS status: Initial Review

06/26/13- IV bill paid 02/10/14- USCIS status: Card Production

06/28/13- AOS and IV packages sent 02/13/14- ELIS Circle: Closed, Status: Card Produced

07/23/13- IV accepted 02/15/14- card arrived in the mail

07/26/13- AOS accepted

07/26/13- Case complete

07/30/13- Interview scheduled (for 09/16/13)

08/08/13- Case left NVC For my FULL timeline, see my "About Me" page.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-5 Country: Bosnia-Herzegovina
Timeline

Hvala za taj info da su procesi isti. Ja sam trazila guide za IR-5 i nista drugo.

kad ode u NVC, nazoves za 10 tak dana i trazis svoj NVC broj.

OK, znaci prema tom guide, oni kad meni posalju NOA2, posalju i broj tel da ih nazovem. Jel to da zovem ako imam dalja pitanja, ili moram nazvat da bi "mi culi glas"? :)

Imas odlican Guide za NVC gore na vrhu stranice pod GUIDES. Po tome onda mama ispunjava DS3032 gdje tebe imenuje kao osobu koja ce biti u kontaktu sa NVC kao njen predstavnik.

Propustila sam da ranije procitam o tom DS-3032. To cu ja njoj isto ovde iskucat i isprintat da ponese popunjeno.

Ok, znaci prva komunikacija ambasade ili NVC s njom je samo taj DS-3032 i samo to posalje da imaju njen email. Zar treba stavit da sam ja njen predstavnik i da salju postu u vezi njene aplikacije meni? Ja bi mislila da treba njoj u Sarajevu da salju, a ja bi joj pomagala kako sta popuniti.

Posto guide nista ne pominje prvo taj DS-3032, jel oni onda tek u sljedecem javljanju salju OF-169, DS-230,...?

skeniras i posaljes na NVC adresu a mama ponese originale na intervju.

Ovo nisam upratila sta trebam da skeniram i posaljem? Mislis ako sam joj ja zastupnik onda bi ja slala kopije tih civil documents?

Ako ona nema zastupnika i sve njoj salju, jel ona treba slati dokumenta zajedno sa ds-230, ili u Sarajevu traze to tek na intervjuu?

Kad poplacas sve sto trebas i kad zavrse sa procesuiranjem javice ti da je poslano u ambasadu u Sarajevu.

NVC znaci meni javi, nakon sto popunim i uplatim I-864, da su poslali sve na ambasadu. To mi nije najjasnije jer u tom guide-u pise da bi oni poslali mami (relative) paket u kom je OF-169, DS-230, i I-864. Sta ce njoj I-864 ako sam ga ja vec predala i uplatila?

Vecina dokumenata se moze uzeti na medjunarodnom obrascu - plavi - vjencani list, zuti rodni list ili tako nesto - nema potrebe placati prevodjenje ako ambasada bez problema prihvaca medjunarodne dokumente.

Ona je prosle godine, zbog pasosa, vadila rodni list, obicni na nasem. Smije se sad kad sam joj rekla za medjunarodni - kaze oni ce se njoj tako samo smijat kad takvo nesto trazi u Tuzli. Pitacemo u ambasadi kad se priblizi jel taj rodni list jos vazeci. Ja sam njoj to ovde sve sama prevela i ovjerila bez placanja, pa ako to moze bice odlicno.

Hvala jos jednom na odgovorima. Bas su ga iskomplikovali sa slanjem tamo-amo.

Edited by WorldTravelers

USCIS (106 days) US Consulate/Medical

12/18/12- NOA1 08/22/13- Medical

04/03/13- NOA2 09/16/13- Interview (Approved!)

Transit (68 days) 09/19/13- Visa in hand

NVC (59 days) 09/19/13- USCIS Immigrant Fee paid, ELIS: Circle: Accepted, Status: Case Received

06/10/13- Case Received ELIS/GC Production (63 days)

06/19/13- Case # and IIN Received 12/14/13- POE Houston

06/19/13- DS-3032 emailed 12/23/13- SSN card arrived in the mail

06/21/13- AOS bill paid 02/06/14- ELIS: Circle: Optimized, Status: In Process

06/25/13- DS-3032 accepted 02/07/14- USCIS status: Initial Review

06/26/13- IV bill paid 02/10/14- USCIS status: Card Production

06/28/13- AOS and IV packages sent 02/13/14- ELIS Circle: Closed, Status: Card Produced

07/23/13- IV accepted 02/15/14- card arrived in the mail

07/26/13- AOS accepted

07/26/13- Case complete

07/30/13- Interview scheduled (for 09/16/13)

08/08/13- Case left NVC For my FULL timeline, see my "About Me" page.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-5 Country: Bosnia-Herzegovina
Timeline

Ja jos toliko toga ima da naucim oko ovog procesa!

Sad citam dalje o tom DS-3032. Mozda je bolje da joj ja budem zastupnik izgleda. Ja sam mislila da ona iz Sarajeva salje papire na ambasadu u Sarajevu. Nisam bila skontala da bi morala slati u Ameriku, a to nikad nije 100% sigurno obicnom postom, a DHL kosta "arm and a leg"!

Ok, onda ako ja popunim i isprintam taj DS-3032 sada i ona potpise, da imam originalni potpis, ja to mogu onda poslije poslati odavde za nju kao njen agent. Sta je taj barcode koji treba staviti na vrhu, odakle to?

Kada dodje vrijeme za DS-230 da posaljem za nju, da li dokumentaciju koju uz to trebam slati, je li to civil documents? Jel trebam originale slati ili kopije, a ona originale donese na intervju? Ovde citam, a vi kazete, da ja skeniram a ona nosi originale, al evo teta iz nvc na tel mi kaze da ja moram slati originale (nije bila bas voljna da prica bez mog nvc broja). Kakvo je vase iskustvo?

Ona kad izvadi ta uvjerenja od suda i mup-a, jel mi mora postom poslat originale, ili moze skenirat pa poslat emailom, da ja posaljem kopije?

Hvala opet!

USCIS (106 days) US Consulate/Medical

12/18/12- NOA1 08/22/13- Medical

04/03/13- NOA2 09/16/13- Interview (Approved!)

Transit (68 days) 09/19/13- Visa in hand

NVC (59 days) 09/19/13- USCIS Immigrant Fee paid, ELIS: Circle: Accepted, Status: Case Received

06/10/13- Case Received ELIS/GC Production (63 days)

06/19/13- Case # and IIN Received 12/14/13- POE Houston

06/19/13- DS-3032 emailed 12/23/13- SSN card arrived in the mail

06/21/13- AOS bill paid 02/06/14- ELIS: Circle: Optimized, Status: In Process

06/25/13- DS-3032 accepted 02/07/14- USCIS status: Initial Review

06/26/13- IV bill paid 02/10/14- USCIS status: Card Production

06/28/13- AOS and IV packages sent 02/13/14- ELIS Circle: Closed, Status: Card Produced

07/23/13- IV accepted 02/15/14- card arrived in the mail

07/26/13- AOS accepted

07/26/13- Case complete

07/30/13- Interview scheduled (for 09/16/13)

08/08/13- Case left NVC For my FULL timeline, see my "About Me" page.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-5 Country: Bosnia-Herzegovina
Timeline

Opet ja sam pitanjima. :) Al stvarno mi nije jasno za prevod ovih uvjerenja...

Ako sam ja zastupnik, i ja saljem originalna dokumenta i DS-230 u Americi, znaci aplikacija se vrsi u Americi. U vezi prevoda oni kazu:

"All documents not written in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations"

http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_3195.html

Zar to ne znaci da ako se DS-230 salje u Americi, preko zastupnika, sve mora biti na Engleskom, a ako se samo donosi na intervju u Bosni, kad ambasada posalje DS-230, onda ne mora prevod?

Ima li neko ko je iz Amerike slao DS-230 i ova dokumenta i da li je prevodio ili ne?

Edited by WorldTravelers

USCIS (106 days) US Consulate/Medical

12/18/12- NOA1 08/22/13- Medical

04/03/13- NOA2 09/16/13- Interview (Approved!)

Transit (68 days) 09/19/13- Visa in hand

NVC (59 days) 09/19/13- USCIS Immigrant Fee paid, ELIS: Circle: Accepted, Status: Case Received

06/10/13- Case Received ELIS/GC Production (63 days)

06/19/13- Case # and IIN Received 12/14/13- POE Houston

06/19/13- DS-3032 emailed 12/23/13- SSN card arrived in the mail

06/21/13- AOS bill paid 02/06/14- ELIS: Circle: Optimized, Status: In Process

06/25/13- DS-3032 accepted 02/07/14- USCIS status: Initial Review

06/26/13- IV bill paid 02/10/14- USCIS status: Card Production

06/28/13- AOS and IV packages sent 02/13/14- ELIS Circle: Closed, Status: Card Produced

07/23/13- IV accepted 02/15/14- card arrived in the mail

07/26/13- AOS accepted

07/26/13- Case complete

07/30/13- Interview scheduled (for 09/16/13)

08/08/13- Case left NVC For my FULL timeline, see my "About Me" page.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Canada
Timeline

Opet ja sam pitanjima. :) Al stvarno mi nije jasno za prevod ovih uvjerenja...

Ako sam ja zastupnik, i ja saljem originalna dokumenta i DS-230 u Americi, znaci aplikacija se vrsi u Americi. U vezi prevoda oni kazu:

"All documents not written in English, or in the official language of the country in which application for a visa is being made, must be accompanied by certified translations"

http://travel.state..../info_3195.html

Zar to ne znaci da ako se DS-230 salje u Americi, preko zastupnika, sve mora biti na Engleskom, a ako se samo donosi na intervju u Bosni, kad ambasada posalje DS-230, onda ne mora prevod?

Ima li neko ko je iz Amerike slao DS-230 i ova dokumenta i da li je prevodio ili ne?

The following response was received at the Report Forum as it was sent before the new member had validated his account. I am posting it here so it enters the discussion now the account has validated. The new member is Sanel: http://www.visajourney.com/forums/user/150067-sanel/

His response is:

Pozz,Oženio sam se ovdje u BiH sa djevojkom takoder iz BiH koja ima drzavljanstvo SAD,e sad ona je otisla u SAD i predala sve papire.Prije toga se zaposlila da ja ne bi isao na teret drzavi,Nego na spajanje porodice.Eh sad ja slabo sta znam o tome pa mi trebaju neke informacije ako je imao ko slicnu situaciju.Unaprijed Zahvaljujem...

“...Isn't it splendid to think of all the things there are to find out about? It just makes me feel glad to be alive--it's such an interesting world. It wouldn't be half so interesting if we knew all about everything, would it? There'd be no scope for imagination then, would there?”

. Lucy Maude Montgomery, Anne of Green Gables

5892822976_477b1a77f7_z.jpg

Another Member of the VJ Fluffy Kitty Posse!

Link to comment
Share on other sites

Hvala mahalusha ..Cujemo se na pp cim nam odobre sigurno ce mi trebati vise infa za sljedece korake..Kod nas su trazili naknadno izjave dva svjedoka da su nas vidjeli :D.

Nema na cemu...samo javni kad sta zatreba. Ja sam poslala u mom paketu i ta dva pisma, tako da meni nisu nista trazili, a muzu je odobrena permanent green card nakon 7 mj. i 10 dana...sve papire koje sam za njega radila, nikad nije trebao RFE, sto je znak da sam uvijek slala sto je njima bilo dovoljno da odobre aplikaciju.Sretno i cujemo se.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima na ovoj BH stranici!

Da li neko od vas ima formular Uvjerenje of nekaznjavanaju (od suda i mup-a) koji bi mogao ovde da postavi?

Formular, naravno, nije dostupan na stranicama suda i mup-a.

Ja prikupljam papire za mamu dok je kod mene u posjeti, a ona ce tek da vadi ta uvjerenja kad se vrati u Sarajevo. Pa bi htjela da joj prevedem sve papire koliko mogu, da ona ne mora da ganja sudske tumace za prevod i uvjere.

Sta je na tom formularu sto ce ona morati naknadno popuniti (odkucati) na toj prevedenoj verziji kad izvadi originalni dokument? Datum, ime/poptis nadlezne osobe?

Ne znam ni da li bi to moglo da se doda, al eto kontam da pokusam. Ovde u Americi je to sve puno lakse prevesti i ovjeriti nego u Bosni, nazalost.

Uopste se ne trebas sekirati oko ovoga, jer ti sigurno ne treba prijevod za te potvrde, koje se nose u ambasadu na interviju. Prijevod bi ti trebao da radis papire za bracnog druga, jer se svi ti papiri trebaju predati u Visa centar u USA, ali onda to nista ne treba nositi u ambasadu u Sarajevu, posto je to vec done deal u Visa centar ovdje, a u ambasadu se samo nosi koverta sa ljekarskog pregleda.

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-5 Country: Bosnia-Herzegovina
Timeline

Uopste se ne trebas sekirati oko ovoga, jer ti sigurno ne treba prijevod za te potvrde, koje se nose u ambasadu na interviju. Prijevod bi ti trebao da radis papire za bracnog druga, jer se svi ti papiri trebaju predati u Visa centar u USA, ali onda to nista ne treba nositi u ambasadu u Sarajevu, posto je to vec done deal u Visa centar ovdje, a u ambasadu se samo nosi koverta sa ljekarskog pregleda.

Hvala, Mahalusha!

Ali ja sam razumjela da i za IR-5 vizu ja bi iz Amerike, kao njen zastupnik, slala u NVC uz DS-230 sve druge civil dokumente, sto ukljucuje rodne listove I uvjerenja. DS-230 treba da prate sva ta dokumenta bez obzira odakle se formular salje, zar ne?

Da li ovde ima neko ko je radio IR-5 vizu i da je neko za njega iz Amerike slao DS-230 sa svim dokumentima?

USCIS (106 days) US Consulate/Medical

12/18/12- NOA1 08/22/13- Medical

04/03/13- NOA2 09/16/13- Interview (Approved!)

Transit (68 days) 09/19/13- Visa in hand

NVC (59 days) 09/19/13- USCIS Immigrant Fee paid, ELIS: Circle: Accepted, Status: Case Received

06/10/13- Case Received ELIS/GC Production (63 days)

06/19/13- Case # and IIN Received 12/14/13- POE Houston

06/19/13- DS-3032 emailed 12/23/13- SSN card arrived in the mail

06/21/13- AOS bill paid 02/06/14- ELIS: Circle: Optimized, Status: In Process

06/25/13- DS-3032 accepted 02/07/14- USCIS status: Initial Review

06/26/13- IV bill paid 02/10/14- USCIS status: Card Production

06/28/13- AOS and IV packages sent 02/13/14- ELIS Circle: Closed, Status: Card Produced

07/23/13- IV accepted 02/15/14- card arrived in the mail

07/26/13- AOS accepted

07/26/13- Case complete

07/30/13- Interview scheduled (for 09/16/13)

08/08/13- Case left NVC For my FULL timeline, see my "About Me" page.

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...