Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Pomoc,

dobila sam green card u beogradu i dosla sam u ameriku pre 4 dana. Na ranici mi nista nisu dali samo pecat neki u pasosu, zvali smo neki broj da pitamo za green card ali oni su nam rekli da cekam 30 dana , ako ne dobijem na kucu green card da ih opet zovem, i da pitali su me da li sam dobila neki papir na granici ili neki racun a meni nista nisu dali --- isla sam za onaj socialni broj ali kazu da ne mogu da mi daju jer stoji mi pending pa mi je rekla da je moguce da su mi na granici dali taj broj i da ce mi poslati .. Zanima me da li neko zna od vas , da li oni to salju na kucnu adresu ili ja to moram da jurim sve opet ovde. Hvala na odgovoru

1. moras cekati bar dvije sedmice prije nego odes po SSN

2. imas privremenu zelenu kartu - procitaj sta ti pise na vizi: upon endorsement serves as I-551 godinu dana - doci ce zelena karta u narednih mjesec dana na adresy koju su dala na DS-230

3. popravi profil jer nisi radila adjustment of status vec CR-IR1 vizu.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Filed: Timeline

Pozdrav svima,

milimelo i ostali koji znaju, planiram doci u Chicago 31.05. kad je nasa utakmica na Soldier Field i ostati dvije noci sa suprugom. Mozete li mi molim vas reci u kojim ulicama ili erijama je uredu da gledam za hotele kako bih mogao da rezervisem, posto ja nista ne znam o Chicagu. Pod ''uredu'' mislim da ne zavrsim u opasnom dijelu grada, da mogu navecer izici, da mogu sutradan obici sta ima zanimljivo po gradu itd. Dolazimo autom.

Ako imate jos korisnih informacija, bilo bi mi drago da napisete.

I izvinjavam se ako ovo pitanje i nije bas u sklopu teme, ali moze pomoci jos nekome ako kad planiraju put u Chicago.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dragi prijatelji,

imala bi jedno vazno pitanje. Naime evo vec neko vrijeme pretrazujem po ovom forumu, a nikako da naidjem na odgovor na moje pitanje. Bila bi jako jako zahvalna ako bi mi neko dao upute kako sta ili bi mi ukazao gdje se to tacno na forumu nalazi

Imam B2 turisticku vizu na deset godina. Nedavno sam se vratila uz US gdje sam boravila turisticki 21 dan

Naime u US imam momka odnedavno ali vec imamo ozbiljne planove. Ja sam sada u Bosni, a on zivi tamo. Momak je isto tako Bosanac ali ima US drzavljanstvo

Mozete li mi reci sta je pametno ciniti u toj situaciji? Cula sam da je vjerenicka viza malo duzi proces da se ceka. Da li je moguce otici u US na turisticku vizu i vjencati se u US? Ili se vjencanje pak treba obaviti u Bosni

Bila bi Vam jako zahvalna ako biste me uputili na prave linkove, potpuno sam nova u ovome, a zelim da se raspitam sta mi je najbrza opcija?

Hvala mnogo!

Link to comment
Share on other sites

Filed: K-1 Visa Country: Serbia
Timeline

Dragi prijatelji,

imala bi jedno vazno pitanje. Naime evo vec neko vrijeme pretrazujem po ovom forumu, a nikako da naidjem na odgovor na moje pitanje. Bila bi jako jako zahvalna ako bi mi neko dao upute kako sta ili bi mi ukazao gdje se to tacno na forumu nalazi

Imam B2 turisticku vizu na deset godina. Nedavno sam se vratila uz US gdje sam boravila turisticki 21 dan

Naime u US imam momka odnedavno ali vec imamo ozbiljne planove. Ja sam sada u Bosni, a on zivi tamo. Momak je isto tako Bosanac ali ima US drzavljanstvo

Mozete li mi reci sta je pametno ciniti u toj situaciji? Cula sam da je vjerenicka viza malo duzi proces da se ceka. Da li je moguce otici u US na turisticku vizu i vjencati se u US? Ili se vjencanje pak treba obaviti u Bosni

Bila bi Vam jako zahvalna ako biste me uputili na prave linkove, potpuno sam nova u ovome, a zelim da se raspitam sta mi je najbrza opcija?

Hvala mnogo!

Pa sve zavisi od tebe, naravno da mozes da odes tamo i vencas se, ali to nije po zakonu! Ja sam se odlucila za verenicku K-1 vizu, jer nisam zelela da na bilo koji nacin radim nesto ilegalno. Isto imam turisticku vizu na 10 godina, ali po cenu malo duzeg cekanja zelim da sve ide po proceduri :)

event.png

Link to comment
Share on other sites

Pa sve zavisi od tebe, naravno da mozes da odes tamo i vencas se, ali to nije po zakonu! Ja sam se odlucila za verenicku K-1 vizu, jer nisam zelela da na bilo koji nacin radim nesto ilegalno. Isto imam turisticku vizu na 10 godina, ali po cenu malo duzeg cekanja zelim da sve ide po proceduri :)

Hvala ti na odgovoru

Slazem se i ja zelim da sve ide legalno

A mozes li mi reci da li je ok ako on dodje u Bosnu i ovde se vjencamo jel to neka razlika? Da se vjencamo u Bosni (jer stvarno zelimo to sto prije) pa da onda zatrazi da njegova supruga dodje za njim u US?

Hvala ti

Link to comment
Share on other sites

Bila bi jako zahvalna ako bi mi neko rekao koliko igra veze za vjerenicku vizu to sto se ja i moj dragi ne poznajemo dvije godine vec od skora?

Jer za vjerenicku vizu striktno se naglasava 2 godine poznanstva? Ja imam snjim nekoliko slikica i dokaz o razgovorima na skype koje vodimo i dan danas a slike su nastale kada sam bila u US i srela ga, neznam kakve vrste dokaza oni zele?

Zbog toga se plasim ulaziti u cijelu tu pricu oko ganjanja vjerenicke vize jer mozda oni to ne smatraju dokazima da smo zajedno?

Hvala vam puno na pojasnjenju

Link to comment
Share on other sites

Bila bi jako zahvalna ako bi mi neko rekao koliko igra veze za vjerenicku vizu to sto se ja i moj dragi ne poznajemo dvije godine vec od skora?

Jer za vjerenicku vizu striktno se naglasava 2 godine poznanstva? Ja imam snjim nekoliko slikica i dokaz o razgovorima na skype koje vodimo i dan danas a slike su nastale kada sam bila u US i srela ga, neznam kakve vrste dokaza oni zele?

Zbog toga se plasim ulaziti u cijelu tu pricu oko ganjanja vjerenicke vize jer mozda oni to ne smatraju dokazima da smo zajedno?

Hvala vam puno na pojasnjenju

Pozdrav!

Gdje se naglasava 2 godine poznanstva? Mislim da kaze da ste se morali vidjeti bar jednom uzivo u zadnje dvije godine. I da to morate poduprijeti dokazima. Dokazi,izmedju ostalog, mogu biti i slike, ali bilo bi dobro imati druge dokaze da ste se vidjeli u zadnje dvije godine.

10z8daa.jpg1267okh.jpg14o8ygx.jpg

NOA date for I-485, AP and EAD 12/21/2009

RFE date 01/06/2010 ...RFE response recieved 01/27/2010

Biometrics date 01/19/2010

Transfer Date (CSC) 02/04/2010

AP/EAD Approved Date 02/05/2010

AP Received Date 02/11/2010

EAD Received Date 02/16/2010

I-485 - Last touch 02/24/2010

Service Request -06/21/2010

06/24/2010 - touch

07/10/10..07/28/10..07/29/10...touch

07/29/2010 - GC approved

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bila bi jako zahvalna ako bi mi neko rekao koliko igra veze za vjerenicku vizu to sto se ja i moj dragi ne poznajemo dvije godine vec od skora?

Jer za vjerenicku vizu striktno se naglasava 2 godine poznanstva? Ja imam snjim nekoliko slikica i dokaz o razgovorima na skype koje vodimo i dan danas a slike su nastale kada sam bila u US i srela ga, neznam kakve vrste dokaza oni zele?

Zbog toga se plasim ulaziti u cijelu tu pricu oko ganjanja vjerenicke vize jer mozda oni to ne smatraju dokazima da smo zajedno?

Hvala vam puno na pojasnjenju

Ja cu ti napisati sto se tice mog iskustva. Ja sam radila vjerenicku vizu za mog zarucnika koji je bio u BiH. Mi smo bili u vezi vec 2 godine, kad smo odlucili da pocnemo sredjivati papire da on dodje u US, na fiance vizu. Od pocetka procesa, do dana kad je on dosao u US uzelo je samo 5 mjeseci. Doduse, ja sam se potrudila da skupim sto vise papira i dokaza sto se tice nase veze, tako da mi nikad nisu trazili vise papira, nego ono sto sam vec poslala, tako da je sve islo smooth. Ne trebate biti u vezi najmanje 2 godine, da bi mogli poceti sredjivati papire za vjerenicku vizu, ali sto vise imas dokaza da je vasa veza ozbiljna, bolje za vas. U svakom slucaju, ako vec planirate da radite papire i ako vam je cilj da se sto prije sastanete u USA, onda ti je moja preporuka da "ganjate" vjerenicku vizu, jer je proces brzi. Ja sam radila i bracnu vizu za suprugu mog brata i njima je uzelo godinu dana, dok je ona dosla ovamo. Puno mi je komplikovaniji proces sa bracnom vizom, jer svi papiri moraju biti poslani u viza centar u, cini mi se Pensilvaniji, pa onda kad oni to sve skupe, onda salju u ambasadu u Sarajevo, dok je kod vjerenicke, tvoj momak posalje potrebne papire sa aplikacijom za vjerenicku vizu, a sva ostala dokumentacija i potvrde od suda, MUP-a, zdravstveno i ostalo ti radis dole i nosis direktno u ambasadu kad zakazes razgovor za vizu. Ne znam, raspitaj se jos, ali iz mog licnog iskustva ti mogu reci, da vjerenicka viza ide puno brze nego bracna.

Sretno i slobodno se javi na PP, ako imas jos kakvih pitanja.

Link to comment
Share on other sites

Sad ja imam jedno pitanje, pa se nadam da ce mi neko moci pomoci sa odgovorom. Prikupljam papire za I-751 (Remove the condition of residence) za mog muza. Interesuje me, da li, kad saljem kopije naseg joint bank acct., trebam li poslati sve kopije od bank statements od dana kad smo otvorili zajednicki acct. ili mozda samo par mjeseci na pocetku i par zadnjih mjeseci bank statemets? Nekako mi puno papira da salje sve od pune dvije godine. Takodje, da li ste vi, kad ste slali bank statements, "zastitili," tj."prekrizili" brojeve racuna, da se ne vide, jer mi je malo previse da se vidi broj racuna...sta ja znam kome sve to moze "pasti u ruke." Inace, sta ste vi slali kao dokaz i da li je to bilo dovoljno, da ne traze vise dokaza? Dakle, sve sto je vezano za I-751, da mi se javite sa vasim iskustvom u vezi toga.

Hvala puno svima.

Link to comment
Share on other sites

Sad ja imam jedno pitanje, pa se nadam da ce mi neko moci pomoci sa odgovorom. Prikupljam papire za I-751 (Remove the condition of residence) za mog muza. Interesuje me, da li, kad saljem kopije naseg joint bank acct., trebam li poslati sve kopije od bank statements od dana kad smo otvorili zajednicki acct. ili mozda samo par mjeseci na pocetku i par zadnjih mjeseci bank statemets? Nekako mi puno papira da salje sve od pune dvije godine. Takodje, da li ste vi, kad ste slali bank statements, "zastitili," tj."prekrizili" brojeve racuna, da se ne vide, jer mi je malo previse da se vidi broj racuna...sta ja znam kome sve to moze "pasti u ruke." Inace, sta ste vi slali kao dokaz i da li je to bilo dovoljno, da ne traze vise dokaza? Dakle, sve sto je vezano za I-751, da mi se javite sa vasim iskustvom u vezi toga.

Hvala puno svima.

Po par izvoda svakih par mjeseci ce biti dovoljno. Nema potrebe zacrnjavati ili prekriziti ista na izvodu - sve to USCIS moze i sam naci. Ne zaboravi poreze 2011, 2010, 2009...

USCIS California Service Center

P.O. Box 10751

Laguna Niguel, CA 92607-1075

RE: I-751 JOINT PETITION TO REMOVE CONDITIONS OF STATUS ON:

xx, A#

Dear USCIS examiner:

Enclosed please find a joint I-751 petition for removal of conditions of permanent resident status for xx . Please also find a check for $xxx, the fee for this form. I entered the US on a CR-1 visa with my husband on 5/31/200x. We are happily living together and request that this petition be accepted for removal of conditions on the residence.

Enclosed also please find the following documents to verify the status of our marriage and ongoing relationship (the documents are in the binder separated):

  • Copies of the green card of xx.
  • Copy of the [sTATE] driver license of xx
  • Copies (first page) of xx and xy's first page of passport
  • Copy of the [sTATE] driver license of xy
  • Copies of the medical insurance cards for both xx and xy - also includes prescription ID card as well as vision care cards (medical, vision, prescription coverage through my employer, xx)
  • Copies of our SAM's club membership cards
  • Copies of our car insurance cards as well as the GEICO statement.

  • Copy of our sale agreement contract for xx 200x
  • Copies of our ATT cell phone bills from 2/200x, 12/200x, and 09/200x
  • Copies of our joint bank account statement for months of 2/200x, 01/200x, 12/200x, 06/200x, 01/200x, 12/200x, 06/200x.
  • Copies of my e-pay notices for 12/200x and 02/200x (shows direct deposits to our bank accounts, deductions for medical insurance, other insurances)
  • Copy of my W-2s for 200x (Federal, [sTATE 1], [sTATE 2])
  • Copy of my husband's W-2s for 200x (military and civilian)
  • Copy of the Tax Return Transcripts for 200x and 200x.
  • Letter from my company of the designation of my life insurance to my husband, xy
  • Copy of our house insurance
  • Copy of the invoice for our cats', x and y, vet services.

  • Copies of the medical insurance claims for me and my husband, showing xy as the patient.
  • Copies of the 200x/200x and 200x/200x Confirmation of Elections for benefits through my employer as well as the beneficiary summary showing my husband xy designated as my beneficiary for all available benefits
  • Copies of our military life insurance
  • Christmas postcard from our dear friends
  • Envelope from the cards sent to both of us
  • Photos from our marriage
  • Copies of our entry and exit stamps for our vacation in [COUNTRY] in 200x.
  • First pages of magazines each of us receive

You may feel free to inquire at any of the sources of enclosed documentation for validity of their statements, and you are always welcome to visit our home should you ever desire to do so. Please advise me if you have any further questions or problems related to this petition. Sincerely,

xx

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Po par izvoda svakih par mjeseci ce biti dovoljno. Nema potrebe zacrnjavati ili prekriziti ista na izvodu - sve to USCIS moze i sam naci. Ne zaboravi poreze 2011, 2010, 2009...

USCIS California Service Center

P.O. Box 10751

Laguna Niguel, CA 92607-1075

RE: I-751 JOINT PETITION TO REMOVE CONDITIONS OF STATUS ON:

xx, A#

Dear USCIS examiner:

Enclosed please find a joint I-751 petition for removal of conditions of permanent resident status for xx . Please also find a check for $xxx, the fee for this form. I entered the US on a CR-1 visa with my husband on 5/31/200x. We are happily living together and request that this petition be accepted for removal of conditions on the residence.

Enclosed also please find the following documents to verify the status of our marriage and ongoing relationship (the documents are in the binder separated):

  • Copies of the green card of xx.
  • Copy of the [sTATE] driver license of xx
  • Copies (first page) of xx and xy's first page of passport
  • Copy of the [sTATE] driver license of xy
  • Copies of the medical insurance cards for both xx and xy - also includes prescription ID card as well as vision care cards (medical, vision, prescription coverage through my employer, xx)
  • Copies of our SAM's club membership cards
  • Copies of our car insurance cards as well as the GEICO statement.

  • Copy of our sale agreement contract for xx 200x
  • Copies of our ATT cell phone bills from 2/200x, 12/200x, and 09/200x
  • Copies of our joint bank account statement for months of 2/200x, 01/200x, 12/200x, 06/200x, 01/200x, 12/200x, 06/200x.
  • Copies of my e-pay notices for 12/200x and 02/200x (shows direct deposits to our bank accounts, deductions for medical insurance, other insurances)
  • Copy of my W-2s for 200x (Federal, [sTATE 1], [sTATE 2])
  • Copy of my husband's W-2s for 200x (military and civilian)
  • Copy of the Tax Return Transcripts for 200x and 200x.
  • Letter from my company of the designation of my life insurance to my husband, xy
  • Copy of our house insurance
  • Copy of the invoice for our cats', x and y, vet services.

  • Copies of the medical insurance claims for me and my husband, showing xy as the patient.
  • Copies of the 200x/200x and 200x/200x Confirmation of Elections for benefits through my employer as well as the beneficiary summary showing my husband xy designated as my beneficiary for all available benefits
  • Copies of our military life insurance
  • Christmas postcard from our dear friends
  • Envelope from the cards sent to both of us
  • Photos from our marriage
  • Copies of our entry and exit stamps for our vacation in [COUNTRY] in 200x.
  • First pages of magazines each of us receive

You may feel free to inquire at any of the sources of enclosed documentation for validity of their statements, and you are always welcome to visit our home should you ever desire to do so. Please advise me if you have any further questions or problems related to this petition. Sincerely,

xx

Hvala puno, milimelo, na brzom odgovoru. Pregledala sam sve sto si navela, pa cu "iscupati" sto vise od ovog sto je na listi, da i ja posaljem, pa kako bude.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja sutra saljem papire za removal of conditions, dosta toga smo skupili u ove dvije godine, imamo i dijete a drugo je na putu,brojala sam imamo oko 50 dokaza do sada,mada znam da im to nista ne znaci.moze li mi neko napisati kako ide procedura? koliko se ceka? sta treba da ocekujem od njih u narednim danima, kad su mi otisci prstiju i slicno? hvala puno

Link to comment
Share on other sites

ja sutra saljem papire za removal of conditions, dosta toga smo skupili u ove dvije godine, imamo i dijete a drugo je na putu,brojala sam imamo oko 50 dokaza do sada,mada znam da im to nista ne znaci.moze li mi neko napisati kako ide procedura? koliko se ceka? sta treba da ocekujem od njih u narednim danima, kad su mi otisci prstiju i slicno? hvala puno

Ocekuj NOA1 koji ti produzuje trajanje zelene karte jos godinu dok se ROC procesuira izmedju 5-15 dana nakon slanja. Ako posaljes cek kao sredstvo placanja fees, prati na banci kad ga kesiraju - slanje NOA1 ide s tim.

Biometrics - obicno oko mjesec - mjesec i po nakon slanja - ako ti datum ne odgovara, probaj otici u ASC sa bio notice ranije da to odrade. Neki ASC hoce to uraditi, neki nece.

I na kraju, koliko do finalnog odobrenja ROCa? Prije je to islo brze, bio si gotov za 3 mjeseca ali sada je duze. Uglavnom, ako do maja iduce godine ne dobijes odobrenje, slobodno salji N400 (znaci da si unutar 90 dana od trece godisnjice zelene karte/residency). I da, mozes poslati N400 iako ti jos nije odobrena 10-godisnja karta - saljes kopiju obje strane zelene karte (dvogodisnje) plus jos NOA1 od I-751 i ostalo sto traze - vidi M-476 guide for naturalization na uscis.gov.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...