Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

sad tek neces spavat :)

hehe to ce biti slatke nesanice u poredjenju sa ovim :)

Hvala Sanja M... zelimo i mi vama da sto pre prodjete kroz svu ovu peripetiju ;)

“Patience is bitter, but its fruit is sweet.”

― Aristotle

Link to comment
Share on other sites

Hvala milimelo :)

Kasno smo vidjeli tvoj odgovor, supruga je vec uradila online JEDAN AR-11 (a trebala je dva da pokrije sve promjene), i s obzirom da smo sada sve uprskali uradicemo sada pismenim putem SVE ovako kako si ti rekla i poslati im postom, nadamo se da ce biti ok, bezveze smo nemarom sebi stvorili komplikacije :(

Update-ovali smo banke, racune, osiguranja.

Lijep pozdrav.

Uskacem kao padobranac ovdje samo da ohrabrim i kazem da smo muz i ja isto tako totalno smetnuli da prijavimo promjenu adrese, i nije nam napravilo nikakve probleme. Jednu adresu prijavili u zadnji cas online, sljedecu naknadno pismenim putem, i niko nam nikad nije ni spomenuo sto smo ili sto nismo :) Naravno, prilozite potrebne informacije za tu drugu adresu, ali samo zelim da kazem da ne trebate imati nocne more oko toga kao sto sam ja imala. U zdravlje! :)

12/05/11.......................Filed I-751

12/06/11.......................NOA

01/03/12......................BIO

09/10/12..................... Approved

09/21/12..................... Received GC

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozdrav narode,

nadam se da ste svi dobro i zdravo i da svakome proces imigracije u U.S. tece po planu...

Ja sam sada u fazi ispunjavanja i slanja forme I-751 (Petition to Remove Conditions on Residence) i vidim da u upustvu kako i na koji nacin se popunjava i sta od dokumenata ide uz nju, stoji i sljedece:

Affidavits sworn to or affirmed by at least two people who have known both of you since your conditional residence was granted and have personal knowledge of your marriage and relationship. (Such persons may be required to testify before an immigration officer as to the information contained in the affidavit.) The original affidavit must be submitted and also contain the following information regarding the person making the affidavit: his or her full name and address; date and place of birth; relationship to you or your spouse, if any; and full information and complete details explaining how the person acquired his or her knowledge. Affidavits must be supported by other types of evidence listed above.

Malo sam prorovila po netu i uporedila primjere izjava i vidjela da se vecina njih ovjerava kod notara. Sta vi mislite je li obavezno i vazno poslati izjave ovakvog tipa? Mi ne poznajemo bas puno ljudi ovdje a i ljudi su danas takvi da se 'sustezu' bilo kakvog svjedocenja u neciju korist...S druge strane morala bi sad ganjati nekoga mahsuz da mi to potpisuje i ovjerava a kao sto znate ovdje je to bas moze potrajati s obzirom da se moras uklopiti sa rasporedima tih osoba...Mislim da i bez ovih izjava imamo sasvim dovoljno dokaza da smo u braku na dobrovoljnoj osnovi i iz ljubavi...Isto tako u braku smo dobili djecu...

Molila bi savjet ako ce mi poslati RFE zbog ovoga, da ipak ne saljem papire dok to ne izganjam...S druge strane zuri mi se iz razloga sto mi je uskoro bas 'knap' onih 90. dana prije isteka GC...

Unaprijed hvala i veliki pozdrav svima vama!

Link to comment
Share on other sites

Ako imas dovoljno ostalih dokaza (porezi, racuni, osiguranja, bankovni izvodi, i ostalo sta traze) izjave ti ne trebaju. Mi ih nismo slali i samo poslali gomile ostalih dokaza - prosli bez RFE.

Pozdrav narode,

nadam se da ste svi dobro i zdravo i da svakome proces imigracije u U.S. tece po planu...

Ja sam sada u fazi ispunjavanja i slanja forme I-751 (Petition to Remove Conditions on Residence) i vidim da u upustvu kako i na koji nacin se popunjava i sta od dokumenata ide uz nju, stoji i sljedece:

Malo sam prorovila po netu i uporedila primjere izjava i vidjela da se vecina njih ovjerava kod notara. Sta vi mislite je li obavezno i vazno poslati izjave ovakvog tipa? Mi ne poznajemo bas puno ljudi ovdje a i ljudi su danas takvi da se 'sustezu' bilo kakvog svjedocenja u neciju korist...S druge strane morala bi sad ganjati nekoga mahsuz da mi to potpisuje i ovjerava a kao sto znate ovdje je to bas moze potrajati s obzirom da se moras uklopiti sa rasporedima tih osoba...Mislim da i bez ovih izjava imamo sasvim dovoljno dokaza da smo u braku na dobrovoljnoj osnovi i iz ljubavi...Isto tako u braku smo dobili djecu...

Molila bi savjet ako ce mi poslati RFE zbog ovoga, da ipak ne saljem papire dok to ne izganjam...S druge strane zuri mi se iz razloga sto mi je uskoro bas 'knap' onih 90. dana prije isteka GC...

Unaprijed hvala i veliki pozdrav svima vama!

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Ako imas dovoljno ostalih dokaza (porezi, racuni, osiguranja, bankovni izvodi, i ostalo sta traze) izjave ti ne trebaju. Mi ih nismo slali i samo poslali gomile ostalih dokaza - prosli bez RFE.

hvala draga, nadam se da si ti dobro? ma imam tih nekih papira nakupilo se dosta toga...a i dva mala super dobra 'dokaza' od 13. mjeseci starosti :D

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-5 Country: Bosnia-Herzegovina
Timeline

Da li neko od vas moze da mi napise sta je u pismu od ambasade sta instrukcijama za ljekarski pregled?

Isto me interesuje da li

- mi trebamo donjeti prazan formular I-693 sasobom i

- da li se uplata vrsi unaprijed u banci ili direktno kod doktora?

Puno hvala unaprijed!

USCIS (106 days) US Consulate/Medical

12/18/12- NOA1 08/22/13- Medical

04/03/13- NOA2 09/16/13- Interview (Approved!)

Transit (68 days) 09/19/13- Visa in hand

NVC (59 days) 09/19/13- USCIS Immigrant Fee paid, ELIS: Circle: Accepted, Status: Case Received

06/10/13- Case Received ELIS/GC Production (63 days)

06/19/13- Case # and IIN Received 12/14/13- POE Houston

06/19/13- DS-3032 emailed 12/23/13- SSN card arrived in the mail

06/21/13- AOS bill paid 02/06/14- ELIS: Circle: Optimized, Status: In Process

06/25/13- DS-3032 accepted 02/07/14- USCIS status: Initial Review

06/26/13- IV bill paid 02/10/14- USCIS status: Card Production

06/28/13- AOS and IV packages sent 02/13/14- ELIS Circle: Closed, Status: Card Produced

07/23/13- IV accepted 02/15/14- card arrived in the mail

07/26/13- AOS accepted

07/26/13- Case complete

07/30/13- Interview scheduled (for 09/16/13)

08/08/13- Case left NVC For my FULL timeline, see my "About Me" page.

Link to comment
Share on other sites

Da li neko od vas moze da mi napise sta je u pismu od ambasade sta instrukcijama za ljekarski pregled?

Isto me interesuje da li

- mi trebamo donjeti prazan formular I-693 sasobom i

- da li se uplata vrsi unaprijed u banci ili direktno kod doktora?

Puno hvala unaprijed!

Mislim da se nekad pisalo o tome na forumu ovdje...

Ne znam jesu li sta mjenjali u zadnjih 3. godine po ovim pitanjima ali znam da sam ja isla u EUROFARM, tamo na licu mjesta platila pregled i sve sto je neophodno...Prvo sam morala otici na Pofalice gdje ti slikaju pluca i tu izdaju nalaz da je sve ok...E onda sa tim ides na Ilidzu ( u Eurofarm)...

Nisam sigurna ali mislim da ti isprintas formular i poneses sa sobom ali svakako kad nazoves njih da se informises o pregledu i narucis, mozes pitati ili ce ti oni dati instrukcije sta treba...

U pismu od ambasade dobijes upute sta ti je sve neophodno od dokumenata koji poneses na razgovor sa konzulom...Znam da su tu ona uvjerenja o nekaznjavanju, pogotovu ako je osoba zivjela van BiH odredjeni vremenski period mora i od tamo dokazati da je sve ok i da nije kaznjavana, pa ako imas takvu zivotnu historiju, moj ti je savjet da ukoliko vec ocekujes pismo, pocnes te potvrde ganjati sto prije...Meni umalo nije istekao rok za prijavu razgovora i dobivanje vize (mislim da je 3. mjeseca od prijema pisma obavjestenja) jer sam cekala papir iz inostranstva...Kod nekih zemalja to ide izuzetno brzo, dok su druge spore katastrofa...

Link to comment
Share on other sites

Filed: IR-5 Country: Bosnia-Herzegovina
Timeline

Hvala ti aginice!

Ja ganjam IR-5 vizu za mamu, koja je malo drugacija od K1 u tome da se svi ti dokumenti salju u NVC pa oni tek onda zakazu intervju i salju na ambasadu, kazo za IR-1 vizu ja mislim. I prikupila je sve te papire. Tako da nam je sad jedino taj ljekarski nepoznanica jer to je specificno za svaku zemlju.

Iscitavala sam ovaj nas forum, svih 100+ stranica, al eto propustila sam to u vezi placanja i formulara da saznam. A i sto kazes, moguce da se nesto promjenilo u zadnjih par godina. Mama nema ni dokaze o vakcinama, a navodno da bi kod svog doktora unaprijed primila neke vakcine (jer kazu da je jeftinije) treba joj napismeno koje joj vakcine trebaju. Ja ne znam sta to "napismeno" tacno znaci, jer naravno nece ici primit sve vakcine koje su na tom formularu sve ispocetka, pa sam joj rekla da zove tamo ne Eurofam da sazna. Valjda ce biti ljubazni da odgovore iako jos nema to pismo od ambasade.

Ja sam nasla samo jedan link sa, sta ja mislim je to 'pismo'

http://travel.state.gov/pdf/medical/SAR-MED-MULT-0002-1004.pdf

koji je bar 3 godine star i jos uvijek ima staru adresu ambasade. Tu nema detalja o placanju i sta treba donjeti kod ljekara (sem knjizice o vakinacijama) i fino kazu za pitanja se obraditi doktoru. Pa eto, morace da zove.

USCIS (106 days) US Consulate/Medical

12/18/12- NOA1 08/22/13- Medical

04/03/13- NOA2 09/16/13- Interview (Approved!)

Transit (68 days) 09/19/13- Visa in hand

NVC (59 days) 09/19/13- USCIS Immigrant Fee paid, ELIS: Circle: Accepted, Status: Case Received

06/10/13- Case Received ELIS/GC Production (63 days)

06/19/13- Case # and IIN Received 12/14/13- POE Houston

06/19/13- DS-3032 emailed 12/23/13- SSN card arrived in the mail

06/21/13- AOS bill paid 02/06/14- ELIS: Circle: Optimized, Status: In Process

06/25/13- DS-3032 accepted 02/07/14- USCIS status: Initial Review

06/26/13- IV bill paid 02/10/14- USCIS status: Card Production

06/28/13- AOS and IV packages sent 02/13/14- ELIS Circle: Closed, Status: Card Produced

07/23/13- IV accepted 02/15/14- card arrived in the mail

07/26/13- AOS accepted

07/26/13- Case complete

07/30/13- Interview scheduled (for 09/16/13)

08/08/13- Case left NVC For my FULL timeline, see my "About Me" page.

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti aginice!

Ja ganjam IR-5 vizu za mamu, koja je malo drugacija od K1 u tome da se svi ti dokumenti salju u NVC pa oni tek onda zakazu intervju i salju na ambasadu, kazo za IR-1 vizu ja mislim. I prikupila je sve te papire. Tako da nam je sad jedino taj ljekarski nepoznanica jer to je specificno za svaku zemlju.

Iscitavala sam ovaj nas forum, svih 100+ stranica, al eto propustila sam to u vezi placanja i formulara da saznam. A i sto kazes, moguce da se nesto promjenilo u zadnjih par godina. Mama nema ni dokaze o vakcinama, a navodno da bi kod svog doktora unaprijed primila neke vakcine (jer kazu da je jeftinije) treba joj napismeno koje joj vakcine trebaju. Ja ne znam sta to "napismeno" tacno znaci, jer naravno nece ici primit sve vakcine koje su na tom formularu sve ispocetka, pa sam joj rekla da zove tamo ne Eurofam da sazna. Valjda ce biti ljubazni da odgovore iako jos nema to pismo od ambasade.

Ja sam nasla samo jedan link sa, sta ja mislim je to 'pismo'

http://travel.state.gov/pdf/medical/SAR-MED-MULT-0002-1004.pdf

koji je bar 3 godine star i jos uvijek ima staru adresu ambasade. Tu nema detalja o placanju i sta treba donjeti kod ljekara (sem knjizice o vakinacijama) i fino kazu za pitanja se obraditi doktoru. Pa eto, morace da zove.

Mozete poslati mail ambasadi u Sarajevu.Brzo odgovore svojim drzavljanima ili mozete zvati telefonom ambasadu super je zena koja se javi.

Konacno dosao i taj dan, NOA2 je tu posle 196 dana , mojoj sreci nema kraja !

SRETNO DALJE :).Sad dolazi sladje cekanje

Link to comment
Share on other sites

Mozete poslati mail ambasadi u Sarajevu.Brzo odgovore svojim drzavljanima ili mozete zvati telefonom ambasadu super je zena koja se javi.

SRETNO DALJE :).Sad dolazi sladje cekanje

Bas tako, nadam se da ce ovo brzo proci . A izvini znas li koliko otprilike treba dana da se papiri dostave iz NVC-a u ambasadu ?

Link to comment
Share on other sites

Bas tako, nadam se da ce ovo brzo proci . A izvini znas li koliko otprilike treba dana da se papiri dostave iz NVC-a u ambasadu ?

Mislim da je 15tak dana.Mi smo nakon desetak dana slali mail ambasadi da pitamo jel stiglo pismo.Dragi slao na mail onaj za americke drzavljane sa stranice ambasade.Tada nije bilo stiglo pa su rekli da nema jos nista za nas.Nakon nekoliko dana oni nam poslali mail ustvari dragom sta od papira trebam da donesem na razgovor.Vi vec mozete polako skaupljat dokumentaciju ako vec niste.

Link to comment
Share on other sites

Gdje steeee???Imal lijepih vijesti ovih dana ?

Hey hey... tu smo tu smo... od kako smo dobili NO2 sve se odvija jako brzo i jedva da stizem da virnem sta ima na forumu.

Uglavnom danas smo zavrsili ljekarski a razgovor u ambasadi je vec u ponedeljak :)

Hvala puno na pomoci, definitivno nam je pomoglo to sto smo imali sve papire spremne ;)

Sta ima kod vas... kad ces za USA, ako vec nisi ovde?

“Patience is bitter, but its fruit is sweet.”

― Aristotle

Link to comment
Share on other sites

Bas tako, nadam se da ce ovo brzo proci . A izvini znas li koliko otprilike treba dana da se papiri dostave iz NVC-a u ambasadu ?

Sve cestitke Sanja... sad ide puno laksi, brzi, i ludji dio :)

Nama su papiri iz NVCa poslati za ambasadu 12og cini mi se a vec smo 18og dobili mail iz ambasade sta nam treba od papira. Kod doce i za razgovor se ne ceka puno. Mi smo danas imali ljekarski a vec za ponedeljak su nam zakazali razgovor.

Mogu ti proslediti listu potrebnih dokumenata ako hoces, samo mi sibni svoj email na poruku. Nama je @sreca poslala listu pa smo vec sve uspjeli prikupiti.

“Patience is bitter, but its fruit is sweet.”

― Aristotle

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...