Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Pozdrav svima, nova sam na forumu. Imam dva pitanja vezana za k-1 vizu. Vjerenik je prikupio sva potrebna dokumenta, on je peticioner i zanima me da li ja moram licno potpisati svoj letter of intent i formular G-325a ? Jer sam sad bas gledala u slucaju da moram , dhl-om da se posalju iz Bosne 2 papira A4 formata kosta 111 KM !! Ako je neko imao slicno iskustvo bila bih mu jako zahvala da ga podjeli, ili neki savet mozda . Pozdrav svima iako mislim da nas je trenutno malo aktivnih na forumu :)

Ti se trebas potpisati, ali ne trebas slati original. Dovoljno je da potpises, pa onda ili faxiraj ili skeniraj na komp. i posalji kao attachment na e-mail i onda to onaj ko salje "paket" samo isprinta i doda u "paket." Nema potrebe da saljes preko DHL, jer je preskupo, a ova dva nacina koja sam ti napisala su jeftinija i brza.

Sretno!

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje :prave li problem ako se nema puno zajednickih slika koje traze kao dokaz?Ima li neko kakvog iskustva ili je mozda cuo od koga sta..???

Ja sam od svakog naseg susreta u BiH, mozda poslala po 2-3 slike, ukupno oko 8-10 slika, ja mislim. Na svakoj pozadi napisite, gdje i kad. Nama nisu pravili nikakve probleme. Ako imate sacuvane boarding passes od letova, takodje, je dobro da se posalje. Ne treba puno, ali nek' ima "svasta pomalo.":)

Sretno!

Link to comment
Share on other sites

Hi Sanja!

Letter of intent i G325a trebate poslati u originalima, znaci da potpisi moraju biti originalni. Nama su nakon 6 mjeseci trazili te papire jer nismo znali da ne primaju kopije. DHL je jako skup, pa sam i ja slala obicnom brzom postom i stiglo je do moga zarucnika za samo 5 radnih dana, on je u Chicagu.

Vazno je da sve posaljete na pocetku, jer ako dobijete RFE to moze jos proces oduljiti.

Sretno! Takodjer, ako ti treba bilo kakav drugi savjet, posalji mi private message.

Ovo ispod sam nasla na drugom forumu, a vec sam i ja napisala da ne treba biti original da se posalje, jer ni na formi nigdje nije naglaseno da mora biti original. Doduse, sad ne znam jel' stvarno do office gdje saljes aplikaciju ili oni ne traze originale. Raspitaj se jos, ali mi stvarno nema smisla da saljes preko DHL i placas toliko para samo radi 2 lista papira.

Posted 03 March 2010 - 09:13 AM

VeniyaAO, on Mar 2 2010, 05:12 PM, said:

Question: Is it ok for me to complete the g-325a form for my fiancee, email it to her to print and sign. Then she scans it and sends it back to me via email and I print it out?

Since it says on the cover letter and form fc-029 that photo copies are acceptable.

Answer: I used a copy emailed back to me signed by my wife there and i did not have any issues. It went through the CA service center fine.

Posted 03 March 2010 - 10:19 AM

VeniyaAO, on Mar 2 2010, 05:12 PM, said:

Question: Is it ok for me to complete the g-325a form for my fiancee, email it to her to print and sign. Then she scans it and sends it back to me via email and I print it out?

Since it says on the cover letter and form fc-029 that photo copies are acceptable.

Answer: I never used the original for my wife. In fact, I completed as much of the form as I could here in the US then emailed it to her for her siginature and she emailed it back to me and nothing was ever said about it. So, in my opinion it does not have to be an original.

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti puno na savetu, mada sam to ja vec poslala kako sam i rekla, sta da radim nisam znala da moze i tako, ali kad bude trebao onaj affidavit of support i jos neki formular onda cemo uraditi tako :yes: . I da se pohvalim da smo konacno usli u proces, tj. vjerenik je poslao papire u petak, nadam se da ce biti nekih novosti uskoro . Zelim nam svima srecu , ma u kom da smo dijelu procesa !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ja sam od svakog naseg susreta u BiH, mozda poslala po 2-3 slike, ukupno oko 8-10 slika, ja mislim. Na svakoj pozadi napisite, gdje i kad. Nama nisu pravili nikakve probleme. Ako imate sacuvane boarding passes od letova, takodje, je dobro da se posalje. Ne treba puno, ali nek' ima "svasta pomalo.":)

Sretno!

Ne ...nema nikakve veze....Par slika je sasvim dovoljno...u sustini onaj ko intervjuise sve moze da vidi iz odgovora na par pitanja...slike su kao dodatno uvjerenje a nikako ne moze da skodi to sto ih nemas dovoljno...Licno, mi smo prilozili 8 slika iz 3 razlicite prilike...

Konacno stigao NOA1 ! Bio je praznik, Columbus day pa se malo oduzilo :)

Sretno :)

My K1 Timeline:
01/11/2012.....I-129F Petition sent
01/17/2012.....NOA1
06/28/2012.....NOA2
07/02/2012.....NVC receive
07/06/2012.....Left NVC
07/19/2012.....Consulate receive
07/19/2012.....Packet 3
08/21/2012.....Interview - APPROVED
08/22/2012.....K1 visa issued
08/30/2012.....POE Dallas

My AOS Timeline:
09/26/2012.....Marriage
10/22/2012.....I-485 AOS together with I-131 AP and I-765 EAD application sent
11/06/2012.....NOA I-485/I-131/I-765
12/06/2012.....Biometrics appointment
12/28/2012.....EAD/AP approved
01/07/2013.....Combo Card EAD/AP received

08/09/2013.....Interview - APPROVED

08/17/2013.....Conditional Green Card received

My ROC Timeline:
05/11/2015.....Mailed I-751
05/21/2015.....NOA1

06/15/2015.....Biometrics appointment

11/02/2015.....Green Card APPROVED (no interview)

11/09/2015.....Green Card received

My Naturalization Timeline:

05/16/2016......Mailed N-400

05/21/2016......NOA1

06/07/2016......Biometrics appointment

01/23/2017......Interview - APPROVED

02/14/2017......Oath Ceremony

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Ne znam o kakvoj promjeni imena govoris, tj. da li hoces da mijenjas ime ili prezime? Uglavnom, ako se radi o prezimenu, ja sam, kad je moj zarucnik dosao u USA i kad smo se vjencali, odmah promijenila prezime na Social Security, DMV, a kad smo trebali putovati za BiH i na novom US pasosu, iako mi ni onaj prije nije bio istekao. Sad, ako pitas za mijenjanje "first name," onda to obicno ovdje rade, kad apliciraju za citizenship, jer ti je to sve ukljuceno u cijenu aplikacije, a ako mijenjas poslije, onda sam cula da moras sve to posebno placati. Uglavnom, raspitaj se jos prije nego sto bilo sta uradis, jer im je administracija jako spora sto se toga tice, a jos ako nesto nije OK poslije, onda je citava blamaza da se to ispravi.

Mislio sam na ime - first name. I da, u pravu si, najbolje je sacekati apliciranje za citizenship. U medjuvremenu sam iscitao jos savjeta oko toga i svi kazu ovako kao i ti, hvala ti :)

Budemo onda sacekali do toga.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam na ime - first name. I da, u pravu si, najbolje je sacekati apliciranje za citizenship. U medjuvremenu sam iscitao jos savjeta oko toga i svi kazu ovako kao i ti, hvala ti :)

Budemo onda sacekali do toga.

Pozz

Ma, ja, to ti je najjednostavnije i besplatno je, kad apliciras za citizenship, jer bas ima ta opcija na aplikaciji. Ako pocnes nesto ranije, odmah ti sve zapetljaju, pa ces samo gore napraviti. Malo se strpis i sve bude OK poslije:)

Sretno!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Filed: Timeline

Da vas upitam,

Sve je spremno da posaljem ali na formi I129 and g325 nemoze citavo ime "Bosnia and Hercegovina stati u prostor namjenjen za to. da li je ok da samo stavim Bosnia ili moram na poseban papir napisat?

U slucaju kad se salje citav paket jeli ok sa ovim aaco fastnerima i sa gumom da sve obmotam?

Eto hvala ko odgovori! :)

Link to comment
Share on other sites

Da vas upitam,

Sve je spremno da posaljem ali na formi I129 and g325 nemoze citavo ime "Bosnia and Hercegovina stati u prostor namjenjen za to. da li je ok da samo stavim Bosnia ili moram na poseban papir napisat?

U slucaju kad se salje citav paket jeli ok sa ovim aaco fastnerima i sa gumom da sve obmotam?

Eto hvala ko odgovori! :)

Mostar,

je se ne sjecam sta sam tacno napisala, jer mi je ta forma "saved" na drugom komp., ali mislim da je dovoljno da samo stavis Bosnia. Ako hoces da budes siguran/na, onda ostavi to prazno, pa kad isprintas, onda upises "rucno" Bosnia and Herzegovina i to je to. Sto se tice "pakovanja," samo sve stavis u veliku kovertu, a male slike (ako je fiancee viza) sam ja stavila u malu ziplock kesicu i nemoj zaboraviti pozadi na njima napisi "suhom" olovkom ime i prezime osobe na slici i to staple na aplikaciju. Posto ima dosta papira, mislim da ostalo samo slozis po redu, a da ne trebas nista staple ili omotavati, jer mislim da je i njima jednostavnije kad je sve odvojeno. Pricekaj, mozda ti jos ko napise nesto, posto sam ja to radila prije 3 godine, pa se ne mogu sjetiti svih tih detalja. Najvaznije je da ti sve papire skupis, da ti ne traze kasnije jos evidence, a kako ces upakovati, to je najmanje vazno. U svakom slucaju, sretno, zemljak/zemljakinjo!:)

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

E hvala ti najljepsa! To je sve sredjeno i samo da priupitam jeli dovoljno da posaljem 20 Slika? :)ili je previse? Kad se izrade slike jeli potrebno da na slikama automatski stoji datum? Mi moramo svakako pozadi slike napisat ime i datum i mjesto? Jel tako?

Hvala na brzom odgovoru!

Prijatno!

Link to comment
Share on other sites

E hvala ti najljepsa! To je sve sredjeno i samo da priupitam jeli dovoljno da posaljem 20 Slika? :)ili je previse? Kad se izrade slike jeli potrebno da na slikama automatski stoji datum? Mi moramo svakako pozadi slike napisat ime i datum i mjesto? Jel tako?

Hvala na brzom odgovoru!

Prijatno!

Starmo,

ne treba ti toliko slika slati u "paketu" sa aplikacijom, jer ces ti ili zarucnik/ca(ko god je u BiH) morati nositi slike, kad bude isao/la u ambasadu u Sarajevo, na interviju. Ja mislim, da sam ja poslala nekih 7-8 slika, od svakog mog boravka u BiH po dvije i napisala pozadi gdje i kad je slikano, a kao dobar dokaz bi uz to trebao/la da posaljes i rezervacije i boarding passes od avionskih karata, koliko puta si isao/la u BiH odkako ste u vezi. Ja mislim da negdje imam spisak, sta sam ja sve poslala, pa ako hoces, posalji mi e-mail na PP ili da ti samo copy and paste na PP. Uglavnom, najvaznije je, da skupis dovoljno dobre dokaze, kad saljes bilo koji "paket," tako da ne traze dodatne dokaze, jer se tu onda gubi dosta vremena. Bolje je i da ti malo duze vremena uzme da sve to prikupis, pa onda posaljes, nego da posaljes bez dovoljno evidence, pa da onda uzme duplo vise vremena da se proces zavrsi. Meni nikad nisu trazili nista dodatno, sto je dovoljan dokaz da sam uvijek slala sve sto je potrebno, da vide da nije "fake" relationship, a poslije i brak. Evo, bas danas, provjerih status online za muzevu permanent green card, za koju smo predali aplikaciju u maju i kazu da je odobrena i da bi je trebao dobiti u roku od 30 dana. Uzelo je malo vise od 7 mjeseci da odobre, ali nisu trazili nista dodatno i kako sam upratila druge aplikante, to je sad "normalan" period procesa tih aplikacija. Znaci, sljedeci korak je za N-400, aplikacija za drzavljanstvo sljedece godine i to je to...napokon:) Uglavnom, javi mi, ako hoces da ti posaljem spisak papira koje sam ja poslala za I-129, fiancee vizu.

Sretno!

Link to comment
Share on other sites

Mahalusa :)jedno pitanje i od mene posto si ovdje duze vremena?Mi smo na statusu u Vermontu RFE Response Review zbog naknadnih stvari koje su nam trazili:(.Danas vec 19 dan od kako su objavili da su primili ta dokumenta.Koliko otprilike se ceka?Nadam se da nije samo citavih 60 dana:(.

Link to comment
Share on other sites

Mahalusa :)jedno pitanje i od mene posto si ovdje duze vremena?Mi smo na statusu u Vermontu RFE Response Review zbog naknadnih stvari koje su nam trazili:(.Danas vec 19 dan od kako su objavili da su primili ta dokumenta.Koliko otprilike se ceka?Nadam se da nije samo citavih 60 dana:(.

Sreca,

ja nisam nikad dobila RFE za moju fiancee vizu, pa ti ne mogu reci tacno, ali kad sam radila papire bratu za njegovu zenu, jednom nismo poslali sve u viza centar, jer kad sam ih zvala i pitala sta treba poslati, ovaj smoto mi nije sve rekao, pa smo tako dobili pismo da posaljemo, cini mi se, vjencani list ili neki slican dokument, naknadno. U svakom slucaju, od posiljke prvih dokumenata, pa dok smo dobili pismo, da treba jos papira, proslo je nekih 6 sedmica i kad smo poslali ove papire naknadno, uzelo im je mjesec dana, dok su pregledali te naknadne papire, tako da je sve ukupno uzelo 2 mjeseca. Znam da ovo nisu dobre vijesti, ali sad ne mozete nista drugo nego cekati, nazalost. Zato ja uvijek kazem, bolje je i da malo duze vremena uzme, da se svi potrebni papiri sakupe i posalju, nego da paket nije kompletan, pa da onda pocnu traziti RFE, jer tad ne gine, bar jos dodatnih 2 mjeseca cekanja da se papiri odobre. Nadam se da ce to kod vas brze ici i da je ovo sto sam ja napisala, iz mog iskustva, worst case scenario. Sretno i no sikiriki...malo cete duze cekati, ali bar na kraju da sve prodje OK, onda je bilo vrijedno i cekanja.

P.S. Ako imas jos kakvih pitanja, mozes mi poslati poruku i na privat.

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...