Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Moze mala pomoc, odnosno savjet :) Moj zarucnik je trenutno ovdje u Bih, i vec 3 put dolazi otkad smo se upoznali. Moze li neko da nam da savjet da li da se vjencamo ovdje pa da probamo ovdje zivjeti, pa ako ne mogne da idemo u USA (CR1 visa), ili je bolje ici odmah na vjerenicku vizu i tamo se vjencati? Treba nam opcija koja je jednostavnija, kakva su vasa novija iskustva. Svaka pomoc je dobro dosla, jer nemamo jos puno vremena a moramo da se odlucimo na jednu od te dvije opcije.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ima li neko slucajno iskustva sa promjenom imena kada je to najbolje uraditi, zbog pasosa i green card? Sljedece godine trebamo aplicirati za 10 godina GC i da li je bolje mijenjati sada ili poslije toga?

Ne znam o kakvoj promjeni imena govoris, tj. da li hoces da mijenjas ime ili prezime? Uglavnom, ako se radi o prezimenu, ja sam, kad je moj zarucnik dosao u USA i kad smo se vjencali, odmah promijenila prezime na Social Security, DMV, a kad smo trebali putovati za BiH i na novom US pasosu, iako mi ni onaj prije nije bio istekao. Sad, ako pitas za mijenjanje "first name," onda to obicno ovdje rade, kad apliciraju za citizenship, jer ti je to sve ukljuceno u cijenu aplikacije, a ako mijenjas poslije, onda sam cula da moras sve to posebno placati. Uglavnom, raspitaj se jos prije nego sto bilo sta uradis, jer im je administracija jako spora sto se toga tice, a jos ako nesto nije OK poslije, onda je citava blamaza da se to ispravi.

Link to comment
Share on other sites

Pitanje:

Muz je danas zavrsio otiske prstiju za produzivanje green card(I-751 aplikacija), pa me interesuje, da li ste Vi, koji ste vec dobili tu GC, poslije otisaka samo dobili obavjestenje da je GC u production i samo je dobili putem poste ili se nekome desilo da Vam poslije otisaka pitaju jos dokaza o braku. Mi smo za muza predali i uredno smo dobili pismo za extension ove "stare" GC, dok ne dobije novu, pa je onda doslo pismo za otiske prstiju, tako da me sad interesuje je li bi to trebalo da bude to ili se moze desiti da nam traze jos dokaza za validnost braka?

Unaprijed hvala.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Filed: Timeline

Eo da se i ja prikljucim svima vama. Vec sam donekle ispunio papire i imamn par pitanja u vezi neki pitanja na I-129 formi.

1.Famozno pitanje broj 10 :)

Znaci ja sam Us Citizen od 2001. Sta im ovde treba navesti? Kako citam treba zaokruzit Naturalization i navesti brojeve pasosa? Jel tako ili ja ovo pogresno tumacim? Jer vidim da moram izkopirat sve strane pasosa svakako u paketu.

2. Pitanje 18. Da im napisem kao smo se upoznali i protokol nase veze. Vasa iskustva sta vecinom pisete. Mogu ja vala napisat ama bas sve ali kontam sta je najpotrebnije? Od podataka imam sve boarding passes i slike gdje smo bili u zadnje tri godine. Ja sam doduse bio dole u zadnje tri godine skoro 7 puta masala.

3. Pitanje 20. Ja kako znam samo imamo jednu Ambasadu u Sarajevu.Znaci ovde ide Sarajevo , Bosnia and Herzegovina

Uglavnom sve mi je poznato i manje vise ja mislim da nebi trebalo biti problema oko ovog paketa. Jednostavno bi volio cuti vasa iskustva u vezi ovi stvari. Bolje sprijecit nego ljecit sto kazu. Ja od nje ocekujem G-325 formu i dvije slike ove hefte. Zajedno sa tim i ovim odgovorenim pitanjima akobogda to bi bilo to uglavnom da zapocne ovaj proces.

Eto imat cu ja jos pitanja ali za sada ovo mi je najbitnije.

Hvala dje culi i neculi ! :)

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Jos jedan novi kolacic...? Ovako, moja bracna viza je dosla do faze DS 230. Sve sam papire prikupila, cekam jos potvrdu od suda i saljem. Na tu potvrdu cu morati cekati 10-ak dana i to je to. Citajuci vase postove, dosla sam do zakljucka da od dana slanja do dana kad je interviu prodje 2 do 3 mjeseca maksimalno, jesam li upravu? E sad bih ja voljela, ako moze neko koje sve to prosao, da mi da savjet... Ovo preostalo vrijeme cekanja kako da iskoristim tj. sta je to od moje postojece dokumenacije sto bih trebala pripremiti za sam odlazak? Prevesti diplomu, to sam vidjela. Izvaditi medjunarodnu vozacku dozvolu, i to sam zakljucila. Postoji li jos nesto? I da, zavrsila sam visu ekonomsku i upisala trecu godinu na ekonomskom fakultetu u BL ali sam se udala i nikad nisam zavrsila racunajuci da mi to tamo niko nista nece priznati (guska). Medjutim polozila sam dobar broj ispita na toj godini pa me zanima moguli kako i to iskoristiti? S obzirom da nemam diplomu... I kad budem slala DS 230 u rubrici vezano za skolovanje hocu li navesti i kurs engleskog jezika koji pohadjam od kako sam aplicirala za vizu? Eto ljudi... ?Hvala vam unaprijed na vasim odgovorima i savjetima i zelim vam puno srece sa i u vasim procesima. ?

Link to comment
Share on other sites

Kad zavirite "ovdije" Irma i Ivy, samo da vam kazem veeeliiikooo hvalaa na dobroj volji prije svega. I da odgovorim Ivy?- muz mi zivi u Americi, ma da je u ovih godinu dana dolazio tri puta. Sto je napravilo komplikacije pa nije mogao raditi taksu za 2011 i morali smo trziti jos jednog sponzora. Od onog posta sam se uspijela snaci i doci do informacija sto sam navela u ovom iznad. DS 230 sam ispunila, dokumente prikupila i jos cekam potvrdu od suda pa cu je prevesti i sve saljem u NVC. Dalje cemo vidjeti sta ce biti... Aplikacija I-130 mi je odobrena 4-og maja, nako 6 mjeseci cekanja. Nakon tog mi je stigla DS-3032(choice of address and agent) nekih mjesec dana kasnije. I AOS fee, cim je status bio PAID, stiglo je Imigrant Visa Application Processing Fee Bill Invoice(230) 20 jula a 30-og je status bio PAID. E nakon tog mi smo bili u nedoumici sta dalje... A onda je stiglo na muzevu adresu regularnom postom obavjestenje i cover sheet nakon skoro tri sedmice i tako nam je nasa neinformisanost ukrala mjesec dana i vise. Nismo AOS poslali odmah nakon smo ga i platili jer smo ocekivali da ce nam reci sta je sledeci korak ali nisu, pa smo tu izgubili vrijeme i isto tako potrebne papire nismo vadili dok nam nije stigao cover sheet a mogli su vec biti spremni i tako... Ali dobro, sad je tako. Nakon sto posaljem te papire ostace mi opet samo da cekam pa ce mi se valjda javiti neko i reci kako korisno da iskoristim preostalo vrijeme ovdije... Sretno svima!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Filed: Timeline

Jedno pitanje :prave li problem ako se nema puno zajednickih slika koje traze kao dokaz?Ima li neko kakvog iskustva ili je mozda cuo od koga sta..???

Kako kazu sve zavisi od slucaja do slucaja i agenta koji to radi. Ja kako sam vidio i raspitivao se govore neki da je dovoljno cetri slike. Znamo svi da je bolje sto vise imas.

Sretno nam kako god okrenes !!

Link to comment
Share on other sites

Kako kazu sve zavisi od slucaja do slucaja i agenta koji to radi. Ja kako sam vidio i raspitivao se govore neki da je dovoljno cetri slike. Znamo svi da je bolje sto vise imas.

Sretno nam kako god okrenes !!

hvala:).Koju cekas vizu?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima, nova sam na forumu. Imam dva pitanja vezana za k-1 vizu. Vjerenik je prikupio sva potrebna dokumenta, on je peticioner i zanima me da li ja moram licno potpisati svoj letter of intent i formular G-325a ? Jer sam sad bas gledala u slucaju da moram , dhl-om da se posalju iz Bosne 2 papira A4 formata kosta 111 KM !! Ako je neko imao slicno iskustvo bila bih mu jako zahvala da ga podjeli, ili neki savet mozda . Pozdrav svima iako mislim da nas je trenutno malo aktivnih na forumu :)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima, nova sam na forumu. Imam dva pitanja vezana za k-1 vizu. Vjerenik je prikupio sva potrebna dokumenta, on je peticioner i zanima me da li ja moram licno potpisati svoj letter of intent i formular G-325a ? Jer sam sad bas gledala u slucaju da moram , dhl-om da se posalju iz Bosne 2 papira A4 formata kosta 111 KM !! Ako je neko imao slicno iskustvo bila bih mu jako zahvala da ga podjeli, ili neki savet mozda . Pozdrav svima iako mislim da nas je trenutno malo aktivnih na forumu :)

Hi Sanja!

Letter of intent i G325a trebate poslati u originalima, znaci da potpisi moraju biti originalni. Nama su nakon 6 mjeseci trazili te papire jer nismo znali da ne primaju kopije. DHL je jako skup, pa sam i ja slala obicnom brzom postom i stiglo je do moga zarucnika za samo 5 radnih dana, on je u Chicagu.

Vazno je da sve posaljete na pocetku, jer ako dobijete RFE to moze jos proces oduljiti.

Sretno! Takodjer, ako ti treba bilo kakav drugi savjet, posalji mi private message.

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...