Jump to content
malamu

Bosnia and Herzegovina

 Share

2,316 posts in this topic

Recommended Posts

Ljekarski sam radio u EUROPHARMU, slobodno nazovi i zakazi termin (fino iskustvo imam iz te poliklinike) 140 KM sam platio al sam imao dokaz o primljenim nekim vakcinama. Proces ko proces brzo je prosao.

hvala puno :)

ja imam knjizicu sa onim djecijim vakcinama, valjda bude dovoljno....

javi kako je prosao razgovor ;) imas li tremu heheh

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

da li je iko imao probleme vezano za zakazivanje termina razgovora, desava se sad da zakazu termin pa ga potom otkazu, ili mi se prosto ne javljaju na telefon :D sta se desava, zna li neko????? ostalo mi jos samo to, i eto sad...belaj :(

Link to comment
Share on other sites

da li je iko imao probleme vezano za zakazivanje termina razgovora, desava se sad da zakazu termin pa ga potom otkazu, ili mi se prosto ne javljaju na telefon :D sta se desava, zna li neko????? ostalo mi jos samo to, i eto sad...belaj :(

Sve zavisi od usvajanja budzeta za do kraja septembra 2011. Trenutno imaju continuing resolution (CR) jedno petu po redu koja omogucava rad do ponoci ovog petka, 15 aprila. Nakon toga, ako nije usvojen budzet, non-essential rad se nece raditi i radnici nece biti placeni. Izdavanje viza spada pod non-essential rad.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

E cao! Bas mi je drago da ti je sve super proslo sa diplomom!

Ja sam u Bosni zavrsila Engleski jezik i knjizevnost i sad evo mogu da nostrifikujem diplomu pa me interesuje gdje si ti to radio i sta ti je trebalo od dokumenata! Da li moras imati bas bas dobar prosjek da ti priznaju sve ili ne?

I ja bih bas voljela da budem teacher,ali prvo da zavrsim ovo sa diplomom pa cemo vidjeti!

Eto kad budes mogao napisi mi malo vise o tom procesu! Hvalaaaa

pozzzzz

Ovako sam ja uradio, kad sam dobio diplomu od Faxa preveo je na engleski tamo kod sudskog tumaca, ponio je ovdje ovjerenu kopiju i original i sve....

poslao ovjerenu kopiju u ovu agenciju i oni mi to norstifikovali i to je to.

ne treba ti nikakva zapececena koverta ni nista.

moja diploma se sastojala od diplome i svog spista predmeta sa opisom predmeta i kreditima tako da su mi ovi preveli te moje kredite i ocjene u ove ovdje americke tako da su mi dali kredite i ocjene na engleski tako d aj eto sve dobro ispalo.

znaci prevod diplome kod ovjerenog sudskog tumaca, napravis sebi kopiju i kopiju saljes njima nemoj original jer mogu zadrzati mada us meni vratili..

pozz..

PS:promijenio sam i status na Soc.Sec.Card... sad cekanje 2 godine...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

MERHABA LLJUDI :) hehe

Dobio sam odobrenje za k1 prije 3 dana.

Zena mi je u Vrnogracu, 15-20 minuta od hrvatske granice..

Imam puno pitanja, izvini te.

1.) Mozeli ona da rijesi ljekarski unapred tako da bude brzi proces.

2.) mozeli ona do da uradi u Hrvatskoj posto je Sarajevo vrlo daleko od nje (Ona ima Hrvatski i bosanski pasos)>

3.) znadel iko koliko se dugo ceka za razgovor...

Puno hvala na odgovorima.

Link to comment
Share on other sites

Filed: Citizen (apr) Country: Brazil
Timeline

similar topics merged

* ~ * Charles * ~ *
 

I carry a gun because a cop is too heavy.

 

USE THE REPORT BUTTON INSTEAD OF MESSAGING A MODERATOR!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

MERHABA LLJUDI :) hehe

Dobio sam odobrenje za k1 prije 3 dana.

Zena mi je u Vrnogracu, 15-20 minuta od hrvatske granice..

Imam puno pitanja, izvini te.

1.) Mozeli ona da rijesi ljekarski unapred tako da bude brzi proces.

2.) mozeli ona do da uradi u Hrvatskoj posto je Sarajevo vrlo daleko od nje (Ona ima Hrvatski i bosanski pasos)>

3.) znadel iko koliko se dugo ceka za razgovor...

Puno hvala na odgovorima.

Edin K. nadji vremena pa procitaj ovu temu. Dalje, na vrhu ove stranice imas guides - klikaj na

bc_queued.gifGuides if you are engaged:

-----o to_post_off.gifK1 Visa Guide, to_post_off.gifK1 Flowchart, to_post_off.gifK1 Visa Tips

Dalje te interesuje:

Permanent Residency, Work and Overseas Travel:

to_post_off.gif Adjustment of Status Guide (K1 & K3 Visa Holders)

(Also explains concurrent filing for an EAD and Advanced Parole)

to_post_off.gifK1 Visa Adjustment of Status Tips

to_post_off.gifEmployment Authorization Document (I-765) Guide

to_post_off.gifHow to get a Social Security Number Guide

Ako je vjerenica iz BiH i kao takvu si je prijavio, onda ce ti visa broj ici nesto sa SAJ (ili koji je vec kod za Sarajevo) - nema mijenjanja ambasada ili konzulata sada - fino vjerenica na bus i u Sarajevo za medicinski pregled a onda i za intervju za vizu.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Zna li neko placa li se ista u Ambasadi za interview, ili je AOS i IV fee sve sto je trebalo platiti?

Nemas vise sta platiti ako je AOS i IV fee placen.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Ja sad na uscis.gov provjeravala case status i kaze da je Petition approved 13.05.2011., medjutim mi nismo dobili nikakav mail. A sat vremena poslije kada sam ponovo pokuavala da vidim case status izbacilo mi je da je case number invalid. Da li se ovo jos nekome desilo?? Hvala unaprijed na odgovorima!

Edited by Medelina
Link to comment
Share on other sites

Ja sad na uscis.gov provjeravala case status i kaze da je Petition approved 13.05.2011., medjutim mi nismo dobili nikakav mail. A sat vremena poslije kada sam ponovo pokuavala da vidim case status izbacilo mi je da je case number invalid. Da li se ovo jos nekome desilo?? Hvala unaprijed na odgovorima!

Vjerovatno zato sto su peticiju sada poslali u NVC gdje ce dobiti drugi broj. Trebas zvati NVC za par dana (petak) - imas info u Guides na vrhu stranice, interesuje te NVC guide.

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Filed: Timeline

Pozdrav svima. Mene zanima kada se dobije dvogodisnja zelena karta, kada treba aplicirati za desetogodisnju? Zbunjuje me sto jedni pisu da pocnes racunati od datuma kad si sklopio brak, drugi pisu od momenta kad si dobio zelenu kartu i na njoj pise da istice za dvije godine, a ti trebas podnijeti zahtjev 3 mjeseca prije isteka. Pretpostavljam da je ovo drugo tacno, ali zelim biti siguran. Hvala unaprijed i puno srece svima

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima. Mene zanima kada se dobije dvogodisnja zelena karta, kada treba aplicirati za desetogodisnju? Zbunjuje me sto jedni pisu da pocnes racunati od datuma kad si sklopio brak, drugi pisu od momenta kad si dobio zelenu kartu i na njoj pise da istice za dvije godine, a ti trebas podnijeti zahtjev 3 mjeseca prije isteka. Pretpostavljam da je ovo drugo tacno, ali zelim biti siguran. Hvala unaprijed i puno srece svima

90 dana prije isteka datuma na dvogodisnjoj zelenoj karti - znaci od resident since datuma brojis 2 godine manje 90 dana saljes za removal of condiitons. Najbolje odmah sada staviti kakvu kartonsku kutiju i poceti ubacivati bilo kakve papire koji dokazuju financije (zajednicki izvodi iz banke, kreditne kartice, kopije kartica auto, kucnog osiguranja), kartice zdravstvenog osiguranja, statement of benefits osiguranja, porezne prijave, zajednicka putovanja, skolovanje, statement of beneficiaries sa posla...

ROC 2009
Naturalization 2010

Link to comment
Share on other sites

Vjerovatno zato sto su peticiju sada poslali u NVC gdje ce dobiti drugi broj. Trebas zvati NVC za par dana (petak) - imas info u Guides na vrhu stranice, interesuje te NVC guide.

Super, hvala ti na odgovoru. Nismo jos zvali ni USCIS ni NVC. A procitala sam guide, i sve mi je jasno. Osim toga sto jos do sada nismo dobili ni mail niti hardcopy.:(

Link to comment
Share on other sites

 
Didn't find the answer you were looking for? Ask our VJ Immigration Lawyers.
Guest
This topic is now closed to further replies.
- Back to Top -

Important Disclaimer: Please read carefully the Visajourney.com Terms of Service. If you do not agree to the Terms of Service you should not access or view any page (including this page) on VisaJourney.com. Answers and comments provided on Visajourney.com Forums are general information, and are not intended to substitute for informed professional medical, psychiatric, psychological, tax, legal, investment, accounting, or other professional advice. Visajourney.com does not endorse, and expressly disclaims liability for any product, manufacturer, distributor, service or service provider mentioned or any opinion expressed in answers or comments. VisaJourney.com does not condone immigration fraud in any way, shape or manner. VisaJourney.com recommends that if any member or user knows directly of someone involved in fraudulent or illegal activity, that they report such activity directly to the Department of Homeland Security, Immigration and Customs Enforcement. You can contact ICE via email at Immigration.Reply@dhs.gov or you can telephone ICE at 1-866-347-2423. All reported threads/posts containing reference to immigration fraud or illegal activities will be removed from this board. If you feel that you have found inappropriate content, please let us know by contacting us here with a url link to that content. Thank you.
×
×
  • Create New...